افزایش دما در بیشتر نقاط ایران

به گزارش پرسینا بلاگ، مدیرکل پیش بینی و سازمان هواشناسی گفت: از فردا (دوم تیرماه) تا اواخر هفته در بیشتر نقاط کشور افزایش دما پیش بینی می شود، همچنین امروز در استان های سمنان، قم، اصفهان، یزد، مرکزی، تهران، قزوین، البرز و شرق، شمال شرق و جنوب شرق کشور وزش باد شدید گاهی همراه با گرد و غبار خواهیم داشت.

افزایش دما در بیشتر نقاط ایران

احد وظیفه در گفت وگو با خبرنگاران، اعلام کرد: براساس آخرین خروجی مدل های سازمان هواشناسی، امروز (شنبه اول تیرماه) در بعضی مناطق شرق مازندران، گلستان، خراسان شمالی شمال خراسان رضوی، جنوب سیستان و بلوچستان و شرق هرمزگان در ساعات بعد از ظهر و اوایل شب افزایش ابر، رگبار باران، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقتی پیش بینی می شود.

وی ادامه داد: فردا (یکشنبه دوم تیرماه) در ارتفاعات البرز شرقی، واقع در استان های گلستان، شرق مازندران، سمنان، جنوب سیستان و بلوچستان و شرق هرمزگان افزایش ابر، رگبار باران، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقتی خواهیم داشت.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به این که از روز دوشنبه (سوم تیرماه) تا اواخر هفته در ارتفاعات البرز مرکزی رشد ابر و بارش پراکنده در ساعات بعد از ظهر و اوایل شب دور از انتظار نیست، گفت: از فردا تا اواخر هفته در قالب مناطق کشور افزایش دما پیش بینی می شود.

به گفته وظیفه از امروز (اول تیرماه) تا اواسط هفته در بخش هایی از شرق به ویژه منطقه زابل، شمال شرق و جنوب شرق کشور، وزش باد شدید، گاهی همراه با گردوغبار پیش بینی می شود.

این کارشناس سازمان هواشناسی تاکید کرد: امروز (شنبه اول تیرماه) در استان های سمنان، قم، اصفهان، یزد، مرکزی، تهران، قزوین و البرز در بعضی ساعات وزش باد شدید، گاهی همراه با گرد و خاک خواهیم داشت.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به این که امشب هوای تهران صاف تا کمی ابری خواهد بود، گفت: پیش بینی می شود که فردا (دوم تیرماه) هوای تهران صاف تا کمی ابری و در بعد از ظهر همراه با وزش باد باشد. دمای تهران در این روز در گرم ترین نقطه 38 درجه سانتیگراد و در خنک ترین نقطه به 26 درجه سانتیگراد می رسد. همچنین پس فردا (دوشنبه سوم تیرماه) آسمان تهران صاف تا کمی ابری و گاهی همراه با وزش باد با بیشترین و کمترین دمای 39 و 27 درجه سانتیگراد خواهد بود.

پریها: پریها | اخبار، سرگرمی، ورزش، فال، پزشکی، سینما

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 23 مرداد 1400 گردآورنده: persinablog.ir شناسه مطلب: 706

به "افزایش دما در بیشتر نقاط ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش دما در بیشتر نقاط ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید