اقدام عجیب صدا و سیما درباره انتخابات ، تلویزیون سنت شکنی کرد

به گزارش پرسینا بلاگ، شب گذشته بخش خبری بیست و سی شبکه دو سیما در اقدامی کم سابقه، در بخش مربوط به انتخابات دوره یازدهم مجلس، اقدام به پخش نظرات مخالفان شرکت در انتخابات دوم اسفند کرد.

اقدام عجیب صدا و سیما درباره انتخابات ، تلویزیون سنت شکنی کرد

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایرنا، در این بخش، خبرنگار به جمع مردم در خیابان رفته بود و نظر آنها را درباره حضور در انتخابات می پرسید، اما برخلاف رویه معمول صداوسیما که صرفا دیدگاه موافقان شرکت در انتخابات را منعکس می نماید، صحبت افرادی که می گفتند در انتخابات شرکت نمی کنیم هم پخش شد و بعضی استدلالهای مخالفان نیز پوشش داده شد.

مخالفان حضور بعضا دلیل خود را شخصی عنوان نموده یا به عملکرد نامناسب بعضی مسوولان اشاره می کردند و در مقابل موافقان حضور در انتخابات هم استدلالهای خود را مطرح و بر لزوم شرکت در معین سرنوشت خود تاکید می کردند و در مجموع این گزارش، نسبت به بعضی گزارش های یکطرفه گذشته، فضای اقناعی قوی تری برای مخاطبان ایجاد می کرد.

به نظر می رسد در شرایطی که علاوه بر نارضایتی های مالی، بسیاری از نظرسنجی ها و نخبگان برآوردهای مناسبی از میزان حضور مردم ندارند و پیش زمینه هایی برای شکل گیری انتخابات باشکوه مطرح می گردد، نیروهای صداوسیما توانسته اند مسوولان این سازمان را به شیوه جدید راضی نمایند.

اما نکته جالب این که در گیر و دار راضی کردن بخشی از جامعه که تمایل به حضور در انتخابات ندارد، با سخنان روز گذشته منتخب مردم ایران در انتخابات دو سال قبل، برخوردی غیرحرفه ای شد.

بخش خبری بیست و سی، از سخنان دیروز رئیس جمهور در جمع استانداران سراسر کشور که بخش اعظم آن تاکید بر مهیا کردن شرایط برای انتخابات واقعی و مشارکت بالای مردم بود، بخش بسیار کوتاهی مربوط به مسایل مالی پخش کرد، اما در بخش مرور فضای مجازی، به جای پخش سخنان مهم رئیس جمهور، تنها به دو جمله او اکتفا کرد و کوشید انعکاس آن در شبکه های خارجی را برجسته کند. جالب آن که در همین بخش سخنان کدخدایی، سخنگوی شورای نگهبان به صورت مشروح پوشش داده شد.

این که صداوسیما انتها به این نتیجه رسیده که منعکس نماینده دیدگاه های مختلف مردم باشد و به جای رویکرد یکسویه، روش اقناعی دعوت به انتخابات را برگزیده، اقدام مبارک و موثری است؛ اما تناقضاتی نظیر آنچه با رئیس جمهوری که بالای 22 میلیون رای مردم را دارد انجام می دهد، بیشتر باعث تقویت اتهام تشریفاتی بودن انتخابات می گردد که این روزها از سوی اپوزیسیون تبلیغ می گردد.

سفرهای ادلیا: سفرهای ادلیا: ارزانترین تورهای مسافرتی اروپایی، آسیایی و کانادا

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 23 مرداد 1400 گردآورنده: persinablog.ir شناسه مطلب: 3211

به "اقدام عجیب صدا و سیما درباره انتخابات ، تلویزیون سنت شکنی کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اقدام عجیب صدا و سیما درباره انتخابات ، تلویزیون سنت شکنی کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید