مددی: دلیل اختلاف مجیدی با خودم را نمی دانم، اما بهتر است آدم ها ثبات داشته باشند، از رسول پناه شنیدم نادری با استقلال قرارداد بسته است

به گزارش پرسینا بلاگ، احمد مددی، مدیرعامل باشگاه استقلال گفت: دلیل ایجاد اختلاف فرهاد مجیدی با خودم را نمی دانم و بهتر است آدم ها ثبات اخلاقی داشته باشند.

مددی: دلیل اختلاف مجیدی با خودم را نمی دانم، اما بهتر است آدم ها ثبات داشته باشند، از رسول پناه شنیدم نادری با استقلال قرارداد بسته است

به گزارش خبرنگاران، احمد مددی، مدیرعامل باشگاه استقلال با حضور در برنامه ورزشگاه شبکه 5 سیما صحبت های مختلفی را درباره شرایط استقلال انجام داد که بخش هایی را از این مصاحبه را در زیر می خوانید:

اسناد پزشکی بنده تعیین است که در بیمارستان خاتم الانبیا بستری بودم. از نوع سخت، کرونا گرفتم و اینکه به امارات نرفتم توصیه پزشکان بود. گفتندبه خاطر مطالبات و نرفتن به امارات کرونا گرفته ام، اما باید بگویم مطالبات بازیکنان را پرداخت کردیم. به توصیه پزشکان باید 2 هفته در منزل می ماندم، ولی فردای روزی که مرخص شدم، در محل کارم حضور داشتم. عوارض کرونا همچنان با من است و به دلیل تعدد کار مجبور شدم زودتر به باشگاه بروم.

در طول 11 ماه گذشته 4 بار پنجره نقل وانتقالات استقلال بسته شده است و مرتب باز کردیم. بیشتر بدهی ها برای 4 سال گذشته بوده است، از جمله بدهی به لکیچ. روزی که به استقلال آمدم، تصور این همه چالش را نداشتم. در بدو ورود، با پنجره بسته روبرو شدم و بحث مجوز حرفه ای سازی را در پیش داشتیم که برای آن تنها 4 روز وقت مانده بود. این حجم از بدهی را هواداران ندانند که با چه شرایطی باشگاه را تحویل گرفتم. باشگاه بالغ بر 50 میلیارد بدهی تحویل گرفتم و حساب باشگاه خالی بود. بررسی کرده بودم که باشگاه در یک سال و نیم گذشته با قرض اداره شده بود. این قرض ها از سوی افراد حقیقی داده شده بود. متوجه شدیم کارگزاری که در باشگاه است، کمکی نکرده و مبلغی که داده به نام قرض داده است. فوری مزایده گذاشتیم که برای تاریخ 76 ساله استقلال بی سابقه بود. پس از انتخاب کارگزار تازه، توانستیم بدهی اشخاص حقیقی را بدهیم. برخی بدهی های ریالی را اشخاص حقیقی به صورت قرض کمک کردند و پرداخت کردیم.

فرهاد مجیدی لیستی به من داد تا نسبت به جذب آنها اقدام شود. ما تنها در جذب شیمبا پیروز نبودیم. سجاد شهبازاده را مجیدی در جریان بود که این بازیکن بازارگرمی کرد و بنای آمدن به استقلال را نداشت، چون عددی که به ما گفت با باشگاه همخوانی نداشت. امسال عددها به دلیل بازارگرمی و متأسفانه اقدام دو، سه باشگاه لیگ برتری و تورمی که وجود دارد، از کنترل خارج شده بود. اعداد و ارقامی که به ما اعلام شد، عجیب و غریب بود.

شیمبا پیش قرارداد را امضا کرد و حتی پرداختی ها را با او هماهنگ کردیم تا بلیت گرفته و از برزیل مستقیم به دبی برود. روی تخت بیمارستان موضوع شیمبا را پیگیری کردم که چرا بازیکن پاسخ ما را نمی دهد. دوستانی از باشگاه فولاد تماس گرفتند و گفتند خواهش می کنیم بازیکنان ما را نگیرید. به ما گفتند پنجره نقل وانتقالات فولاد بسته است و دو بازیکن از این تیم گرفتید و دیگر بازیکنی نگیرید. با گرشاسبی که صحبت کردم، فهمیدم قراردادش را با فولاد نهایی کرده است. بعد فهمیدم شیمبا از فولاد طلب سنگینی داشته است و پیشنهاد بالاتر این باشگاه باعث شد که او در این تیم بماند. شیمبا دیگر پیگیر نشد تا ما تلاش بکنیم. از مجیدی هم می توانید بپرسید که در جریان بود.

آخرین بازیکنی که گرفتم، امین قنامی نژاد بود. سیل پیام های تبریک و تشکر برای من روانه شد که بهترین مدیرعامل ایران هستید و از شما حلالیت می طلبیم و ما را ببخشید. من برای شادی دل هواداران همت و عزم را گذاشتم تا تیم خوب بسته شود. چطور می شود من بهترین مدیرعامل ایران می شوم، اما یک هفته بعد روی تخت بیمارستان انواع و اقسام فحاشی به من می شود. برای خود من جای تعجب است که چرا این همه هجمه وارد شده می شود.

واقعا دلیل اختلاف مجیدی را نمی دانم. بی ثباتی را برنمی تابم و بهتر است آدم ثبات داشته باشد و رعایت اخلاق و کردار کند. در انتقال مهدی قایدی به این نتیجه رسیدیم که او شرایط بازی کردن در استقلال را ندارد. قایدی با من صحبت کرد که می خواهد در فضای تازهی بازی کند. مجیدی گفته بود مخالفتی با پیشرفت بازیکن ندارم. مجیدی در دبی بود که گفت شیخ شبابیک میلیون دلار بیشتر نمی دهد که قبول نکردم. در استقلال با یک پدیده ای که نامش را یک عزیزی گذاشت ارتش فحاش، روبرو شدیم. اینها آدم های وقیحی هستند که دست از سر استقلال برنمی دارند. البته هویت آنها برای ما تعیین است. این ارتش فحاش خیلی اختلاف و دروغ ایجاد می کنند و برای من عجیب است که چرا با احساسات پاک هواداران بازی می کنند. هواداران از خیلی چیزها خبر ندارند.

رقم دقیق انتقال قایدی یک میلیون و 800 هزار دلار قطعی به اضافه ترانسفر دوم و برخی آپشن ها است. یک میلیون و 800 هزار دلار برای استقلال است. ما سه روز مذاکرات جدی با شباب الاهلی داشتیم. مبلغ اول یک میلیون دلار بود که مخالفت کردیم. مذاکرات ما از 9 شب تا 9 صبح ادامه داشت. مقاومت ما به انتها رسید و عدد نهایی شد. از وکلایی که در تهران بیدار ماندند تا بند بند قرارداد را به انتها برسانند، تشکر می کنم.

هیچ کسی در دبی یک ریال کمک نکرد. ما بخشی از هزینه ها را از فروش قایدی دادیم و در ادامه با AFC نامه نگاری کردیم تا بخشی از مطالبات مان صرف هزینه دبی شود. بخشی از 250 هزار دلار را به بهرام امیری، سرپرست تیم دادیم و از این مبلغ، پیش قرارداد گابریله پین یعنی 30 درصد را پرداخت کردیم. امروز امیری 120 هزار دلار از 250 هزار دلار را به باشگاه تحویل داد. کل هزینه های دبی 250 هزار دلار شد که بخشی از آن از طریق انتقال قایدی پرداخت و مابقی از طریق منابع به جای مانده باشگاه در AFC. یک میلیون و 670 هزار دلار از پول انتقال قایدی مانده بود که بخشی از آن صرف مطالبات فصل گذشته بازیکنان شد.

در دبی با قایدی مفصل صحبت کردم. از پسر استقلال ممنونم چون صادقانه به من گفت می خواهم پیشرفت کنم و کمک کنید تا فوتبالم را در فضای تازه ادامه دهم. خیلی ها در فضای مجازی دروغ گفتند که قیمت قایدی 3 میلیون دلار بوده است، کل باشگاه را زیر و رو کردم و فهمیدم قایدی تنها از دو باشگاه آاک یونان و شباب الاهلی اماراتدر سه سال گذشته پیشنهاد داشته است. پیشنهاد تیم یونانی 100 هزار یورو و پیشنهاد الاهلی یک میلیون دلار بود که به یک میلیون و 800 هزار دلار رساندیم.

نام هایی مثل اشکان دژاگه مطرح شد که در لیست مجیدی نبود و مورد هجمه قرار گرفتیم. هوادار محترم، این بازیکن در لیست مجیدی نیست. در خصوص قایدی تاییدیه مجیدی را در صورتجلسه هیئت مدیره داریم که با فروش قایدی موافقت کرده است.

امکان فروش قایدی پس از بازی با الهلال نبود، چون باشگاه شباب الاهلی قبول نکرد. فرض کنید با باشگاه شباب الاهلی توافق می کردم که قایدی پس از دیدار با الهلال به این تیم اضافه شود، آیا بند نمی گذاشتند اگر بازیکن مصدوم شود، قرارداد فسخ خواهد شد؟ لطفا در برنامه تلویزیونی زنده حرف های عجیب و غریب نزنید. با احساسات هوادار بازی نکنید، برای پیشکسوت استقلال زشت است که در جای دیگر پر می شود تا مدیریت باشگاه را مورد هجمه قرار دهد. تا این لحظه هیچ گزینه ای برای جانشینی قایدی معرفی نشده است. اگر بازیکنان ورودی را بررسی کنید، ما تقریبا در همه پست ها بازیکن گرفته ایم.

در رابطه با اینکه امیرحسین حسین زاده رباط صلیبی پاره کرده باید بگویم محمدحسین کنعانی زادگان هم رباط داده است، بازیکنی که هواداران دل خوشی از او ندارند. الان رباط صلیبی جزو عمل روز است.

پس از اینکه با باشگاه سایپا برای انتقال ابوافضل جلالی تفاهم نامه امضا کردیم، به پزشک معتمد گفتم که گزارش شرایط او را بدهد. جلالی مصدومیتی دارد و شنیدم جراحی کرده است. هنوز انتقال جلالی قطعی نشده است و همچنان با سایپا بر سر رضایت نامه تفاهم نکردیم. به دوستان باشگاه سایپا گفتیم چون جلالی مصدومیت دارد آن مبلغ گفته شده پرداخت نخواهد شد. منتظر باشگاه سایپا هستیم که جواب بدهند.

ما جوان خوبی مثل متین کریم زاده داریم که در لیگ فصل آینده بیشتر از او خواهید شنید. محمد دانشگر هم در دفاع چپ بازی می کند. تعجب می کنم برخی ها نکات کذبی برای خوشایند هوادار می گویند. قرارداد نادری یکساله بوده که نه در باشگاه، بلکه در قزوین بسته شده بود. قرارداد نادری از طریق مهدی عبدیان بسته شد آن هم بدون هماهنگی من. خودم از رسول پناه، مدیرعامل وقت پرسپولیس متوجه قرارداد نادری شدم. رسول پناه به من گفت آیا خبر داری با نادری قرارداد بسته اند؟ گفتم نه! او گفت مبلغ رضایت نامه نادری 50 هزار یورو است، اما با این کار باعث شدید عدد رضایت نامه اش بالا برود. هنوز رضایت نامه نادری را از تیم سابقش در بلژیک نگرفتیم که عکس قرارداد با او منتشر شد، این کار یعنی خودکشی در فوتبال. تیم بلژیکی دست بالا گرفت و گفت زحمت بکشید 200 هزار یورو پرداخت کنید. تا این لحظه 100 هزار یورو پرداخت کردیم و 100 هزار دیگر بدهکار هستیم. در قرارداد با نادری تفاهم کردیم که او باید باقی مبالغ را بدهد. از نادری سوال کنید که قراردادش به چه صورت بوده است.

اگر نظم و انضباط در تیم نباشد، سنگ روی سنگ بند نمی شود. این درست است که مجیدی گفته بود ناماعیلی در استقلال دو دستگی ایجاد می کند. مجیدی به من گفته بود فرشید ناماعیلی نمی گذارد بازیکنان قرارداد ببندند. او مبالغی را گفته بود که توان پرداختش را نداشتیم. مجیدی در مصاحبه ای گفت اگر به چشم خودم این اعداد را نمی دیدم باور نمی کردم. بازیکن بی اخلاق در استقلال جایی ندارد و باید یک جایی با بازیکن سالاری مبارزه شود. ناماعیلی به دلیل تعدد موارد انضباطی که فکر کنم بالغ بر 5 مورد است، در کمیته انضباطی حاضر شده است. صحبت های اخیر و پخش رأی انضباطی اش 7 مورد می شود. ناماعیلی واقعا بی اخلاقی را در حق مدیران باشگاه تمام کرده است. آقای ناماعیلی، شما بازیکن هستی، او به تعدد به مدیران استقلال هتک حرمت کرده است. فرض کنید پول شان را دیر گرفته باشند، اما بالاخره گرفتند. چطور این بازیکن 80 درصد پولش را گرفته است. به خاطر یک اتفاق تلخ که باعث فحاشی بدی به من شد، از ناماعیلی شکایت کردم، اما با پادر میانی یک بزرگی شکایتم را پس گرفتم. الان می خواهم شکایتم را پیگیری می کنم، چون هر چقدر احترام می گذاریم، دوستان برنمی تابند.

فسخ قرارداد رشید مظاهری غیرموجه بوده است. او با موضوع انضباطی 80 درصد دریافتی داشته است. 63 درصد پرداختی به او داشتم و 20 درصد مورد انضباطی داشته است که به او ابلاغ کرده ایم. در عدم تمکین مظاهری برای سفر به دبی، موضوع انضباطی گذاشتیم. خواهش می کنم مظلوم نمایی را کنار بگذاریم. ما هواپیمای چارتر گرفتیم اما ایشان همراه تیم به دبی نرفت. عدم تمکین او بند انضباطی دارد که چرا تیم را وارد حاشیه کرده است. وکیل ایشان مصاحبه سرتاسر دروع از زبان من اسم کرد که باشگاه از او شکایت کرده است. بارها با مظاهری جلسه گذاشتم، آقای صادقی (وکیل مظاهری) چرا دروغ می گویید و بحث علی دایی را مطرح می کنید؟ سوء تفاهمی با دایی داشتیم که تمام شد. چه دلیلی دارد این حرف ها مطرح شود. این دروغ را باید در محضر دادگاه پاسخگو باشید.

مسعود ریگی را یکی از پسران با اخلاق می دانم، او بازیکن مودبی بود. قرارداد نازلی با استقلال داشت و دو بار با مدیربرنامه هایش جلسه برگزار کردیم. با ریگی تماس گرفتم و گفتم به تهران بیاید، اما گفت شیراز هستم و با مدیربرنامه هایم صحبت کنید. ما 700 درصد از قرارداد ریگی را افزایش دادیم که بر اساس مدل تازه قراردادهای مان بود. این مدل بر اساس مدل لیگ های دنیا است. با هماهنگی و مجوز از مدیران وزارت ورزش و سازمان بازرسی مدلی را به بازیکنان پیشنهاد دادیم، یعنی عددی را برای پایه گذاشتیم و مابقی براساس عملکرد و دیگر آپشن های قهرمانی. انصافا مبلغ پیشنهادی 20 میلیارد را از زبان ریگی نشنیدم، اما عددی که به او ارائه کردیم چشم او را پر نکرد. این پیشنهاد اصلا باعث نشد به تهران بیاید و وارد مذاکره شود. هر کاری کردیم نتوانستیم ریگی را به تهران بکشانیم و دیدیم با سپاهان قرارداد بست.

یک فصل فوتبالی به انتها رسید، جام حذفی و آسیا هم به انتها رسید و حق هیئت مدیره و مدیرعامل است که ارزیابی کلی درباره عملکرد سرمربی داشته باشد. چیزی که علی اصغر ملکیان، عضو هیئت مدیره استقلال مطرح کرده، همین بود. ما گزارش پرویز مظلومی از امارات را در هیئت مدیره می شنویم و عملکرد تیم را بررسی می کنیم تا نتیجه نهایی در خصوص تیم را اعلام کنیم!

علی اصغر ملکیان با مصاحبه اش درباره محمدحسین مرادمند و محمد دانشگر از سیاحت باشگاه دفاع کرد. در بیمارستان بستری بودم ولی کارها را بررسی می کردم. ملکیان مصاحبه کرد که جای دفاع دارد. رابطه من وملکیان و مظلومی یکدست است و مسئله ای نداریم. روی تخت بیمارستان بودم که فهمیدم سه بازیکن همراه تیم به دبی نرفتند، همین مسئله شاکله تیم را بهم زد. اگر مشکل وجود داشت، چرا انفرادی رفتید؟ بله پرداختی نداشتیم، اما قبل از بازی با الهلال مطالبات گذشته را پرداخت کردیم تا به 80 درصد برسد.

رودرو قرار دادن هوادار و مدیریت از سوی برخی بازیکنان امری نکوهیده است. اگر نمی خواهید بمانید چرا هوادار را مقابل مدیریت قرار می دهید؟

پست وریا غفوری را اصلا تایید نمی کنم و حتما مسئله انضباطی خواهد داشت. غفوری در گذشته موارد انضباطی داشت که به بعد از بازی با الهلال موکول کرده بودیم.

دوست داشتم جواد زرینچه مسئولیت سرپرستی تیم را بپذیرد، اما متأُسفانه فکر کنم فضای آلوده مجازی و به شدت فحاش او را از باشگاه دور کرد.

کار کردن در استقلال خیلی سخت است، تا وقتی که هستم و ردای خدمت دارم، در خدمت هواداران استقلال هستم.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 28 شهریور 1400 بروزرسانی: 28 شهریور 1400 گردآورنده: persinablog.ir شناسه مطلب: 7805

به "مددی: دلیل اختلاف مجیدی با خودم را نمی دانم، اما بهتر است آدم ها ثبات داشته باشند، از رسول پناه شنیدم نادری با استقلال قرارداد بسته است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مددی: دلیل اختلاف مجیدی با خودم را نمی دانم، اما بهتر است آدم ها ثبات داشته باشند، از رسول پناه شنیدم نادری با استقلال قرارداد بسته است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید