امیر حیدری: الگوی جنگ های آینده را پیش بینی کرده ایم ، تجهیزاتی داریم که رسانه ای نمی شود

به گزارش پرسینا بلاگ، فرمانده نیروی زمینی ارتش گفت: این نیرو چگونگی و الگوی جنگ های آینده را پیش بینی و بررسی کرده و متناسب با آن انواع تجهیزات ضدزره، تجهیزات سیگنالی، تجهیزات راداری و تجهیزات بالگردی را آماده می کند تا ...

امیر حیدری: الگوی جنگ های آینده را پیش بینی کرده ایم ، تجهیزاتی داریم که رسانه ای نمی شود

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، امیر سرتیپ کیومرث حیدری فرمانده نیروی زمینی ارتش، صبح امروز در حاشیه بازدید از آخرین تجهیزات مهندسی و ادوات جنگی تیپ 216 زرهی شهید غلامرضا مخبری زنجان، گفت: خوشبختانه استان زنجان یک تیپ زرهی بسیار خوب، خوشنام و پیروز دارد که سربلندی و ولایت مداری این تیپ در دوران دفاع مقدس و تاریخ ثبت شده است و در حال حاضر آمادگی بالایی دارد.

فرمانده نیروی زمینی ارتش ادامه داد: در مجموع، نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران با بهره مندی از اوامر مطاع فرمانده کل قوا (مدظله العالی) در 26 رسته رزمی خود به خودکفایی کامل رسیده است. تجهیزات مورد استفاده در چرخه دفاعی نیروی زمینی، ساخته و پرداخته ذهن، عقل و دانش دانشمندان و کارخانجات نیروی زمینی ارتش و وزارت دفاع است.

وی اضافه کرد: به فضل خدا، نیروی زمینی روی پا ایستادن، خودکفایی و ولایت مداری را به منصه ظهور رسانده و در حال حاضر در مرز های غرب، شرق و جنوب غرب مستقر است.

امیر سرتیپ حیدری با بیان اینکه حضور ارتش در مرز های کشور به دلیل وجود خطرات تهدیدآمیز برای امنیت کشور نیست، شرح داد: حضور ارتش و نیروی زمینی در مرز به این دلیل است که باید فعل و انفعالات آن سوی مرز ها رصد و کشور از امنیت پایدار برخوردار شود.

فرمانده نیروی زمینی ارتش با اشاره به استقرار ارتش در مرز های کشور در ایام اربعین حسینی، یادآور شد: به منظور ورود زائران غیر ایرانی به داخل کشور تمهیداتی در مرز های شرقی اندیشیده شد و در مرز های غربی نیز، خاتمهه خسروی در کنترل نیروی زمینی ارتش قرار داشت و توانست تمهیدات مناسبی را بیاندیشد. علاوه بر این ارتش در مرز چزابه نیز حضور فعالی داشت.

وی ادامه داد: به طور کلی می توان گفت که ارتش در ایام اربعین حسینی حضوری مسئولانه داشت و انواع امکانات رفاهی، امنیتی و اورژانسی برای زائران فراهم و یک پل هوایی بالگردی بین چزابه و خسروی ایجاد شد تا در صورت بروز حادثه، امدادرسانی و کنترل خوبی انجام شود که خوشبختانه حادثه ای رخ نداد و زائران امنیت کاملی را تجربه کردند.

امیر سرتیپ حیدری با اشاره به دستاورد های این نیرو، عنوان کرد: برابر تدابیر فرمانده کل قوا (مدظله العالی)، نیروی زمینی ارتش بر خوداتکایی و خودکفایی تاکید ویژه ای دارد و خود را ملزم به این مهم می داند و تاکنون در این زمینه پیروز عمل کرده است. این نیرو 26 رسته دارد که با این رسته ها می تواند یک دفاع، آفند و پدافند را ساماندهی کند و تجهیزات متفاوت و مختلف نیاز است تا این رسته ها با یکدیگر اختلاط داشته باشند.

فرمانده نیروی زمینی ارتش گفت: نیروی زمینی ارتش قادر به بهینه سازی تجهیزات فعلی خود است و به بحث های آینده پژوهانه توجه کرده و مواردی را که برای آینده ارتش و نیروی زمینی نیاز است، مورد توجه قرار داده است. علاوه بر آن چگونگی و الگوی جنگ های آینده را پیش بینی و بررسی کرده و متناسب با آن انواع تجهیزات ضدزره، تجهیزات سیگنالی، تجهیزات راداری و تجهیزات بالگردی را آماده می کند تا بتواند در عرصه جنگ های احتمالی آینده، پیروز بوده و پاسخ گوی نیاز های ارتش و کشور باشد که این مهم از مطالبات فرمانده کل قوا و رهبر معظم انقلاب (مدظله العالی) نیز به شمار می رود.

امیر سرتیپ حیدری اضافه کرد: در هر ماه کار تحقیقاتی حداقل یک وسیله و یا تجهیز دفاعی نوآوری شده، از قبیل: موشک انداز های ضدزره، زمین پایه، خودرو پایه و انواع سلاح ها به خاتمه می رسد و گاهی با حضور اصحاب رسانه رونمایی می شود، اما تجهیزاتی نیز وجود دارد که شرایط اقتضا می کند که تولید آن رسانه ای نشود و به عنوان یک توان نهفته سبب شود که در روز حادثه، دشمنان با یک وضعیت پیش بینی نشده ای روبرو شوند و خوشبختانه سلاح و تجهیزات رونمایی نشده به اندازه کافی برای نیاز های عملیاتی نیروی زمینی ارتش وجود دارد.

وی گفت: امیدواریم با قابلیت و توانمندی های به دست آمده، کشور های دوست، مسلمان و برادر از این علم و نوآوری ها بهره مند شوند.

سفرهای ادلیا: سفرهای ادلیا: ارزانترین تورهای مسافرتی اروپایی، آسیایی و کانادا

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 23 مرداد 1400 گردآورنده: persinablog.ir شناسه مطلب: 2060

به "امیر حیدری: الگوی جنگ های آینده را پیش بینی کرده ایم ، تجهیزاتی داریم که رسانه ای نمی شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امیر حیدری: الگوی جنگ های آینده را پیش بینی کرده ایم ، تجهیزاتی داریم که رسانه ای نمی شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید