اکستنشن ابرو به جای تاتو!

به گزارش پرسینا بلاگ، خبرنگاران: شاید مهم ترین نقشی که ابرو در کنار دیگر اجزای صورت ایفا می نماید زیباتر جلوه کردن چشم هاست. تا همین چند سال گذشته تنها راه داشتن ابرو هایی قرینه و زیبا، تاتو کردن بود، اما این روش این روز ها با آمدن روش هایی تازه برای رشد مجدد ابرو ها با مو های طبیعی کمی کهنه و کم هوادار شده است.

اکستنشن ابرو به جای تاتو!

کاشت ابرو با مو های طبیعی خودتان و طراحی و شکل دادن آن زیر نظر متخصصان پوست و مو انجام می گردد که با پر هوادار شدن آن تصمیم گرفتیم ابعاد و زوایا این روش را با جزئیات تمام برای کسانی که تصمیم به کاشتن ابرو و تغییر طبیعی در ظاهرشان دارند بازگو کنیم. دکتر مریم ملکی، متخصص پوست و مو بهترین روش را برای داشتن ابرو هایی زیبا به شما معرفی می نماید.

خداحافظی با تاتو

قضاوت در خصوص اینکه تاتو ابرو ها با رنگ بهتر است یا کاشت ابرو ها با مو های طبیعی کار چندان سختی نیست؛ داشتن ابرو هایی با مو های طبیعی و قابل رشد که قابل اصلاح و رنگ کردن هستند با ابرویی نقاشی شده با هاشور یا تاتو که زود یکنواختی اش شما را خسته می نماید قابل مقایسه نیست. اگر تا امروز خط و خطوط جای ابرو های شما را گرفته است حالا می توانید با مراجعه به یکی از کلینیک های معتبر پوست و مو روی تاتو ابروهای تان مو هایی طبیعی بکارید و صاحب ابرو هایی زنده و زیبا شوید.

این روش حتی برای کسانی که چندین سال مداوم از تاتو برای ابرودار شدن استفاده می کردند هم قابل استفاده است چراکه در این روش روی تاتوی قدیمی شما کاشت ابروی طبیعی انجام می گردد. اگر بخواهیم به معایب تاتو در آرایشگاه ها بپردازیم هزار و یک دلیل برای نفی آن وجود دارد که مهم ترین آن خطر انتقال بیماری های مختلفی مانند هپاتیت و حتی ایدز است و از طرفی دیگر بدرنگ یا بی روح شدن رنگ تاتو بعد از گذشت مدت کوتاهی که گله بیشتر خانم هاست.

اما کاشت ابرو ها با مو های خود فرد در کلینیک های تخصصی پوست و مو که مجوز رسمی از وزارت بهداشت دارند، تحت نظر پزشکان متخصص و با وسایل استریل شده انجام می گردد. علاوه براین کاشت ابرو با این روش با حداقل درد و زخم همراه است. پس این همه مزیت به امتحان روشی مناسب تر برای پر کردن ابرو ها می ارزد.

به چه کسانی توصیه می گردد؟

دکتر ملکی معتقد است شایع ترین دلیل مراجعه برای کاشت یا پیوند ابرو، ضعیف شدن و ریختن ریشه موی ابرو ها به خاطر برداشتن مکرر ابرو ها با موچین است که در درازمدت باعث نازک شدن و از بین رفتن دائمی آن ها می گردد. با این حال روش پیوند و کاشت به افراد زیر بیشتر از بقیه توصیه می گردد:

 • این روش بهترین انتخاب برای پر پشت کردن ابرو های کسانی است که ابرو های کم پشت دارند.
 • خانم هایی که شکل ابروهای شان زیبا نیست و دائم با قلمو یا مداد های ابروی شیمیایی مجبور به شکل دادن به آن هستند، برای تغییر فرم ابروهای شان می توانند کاشت ابرو انجام دهند.
 • عده ای که بر اثر زخم و جای بخیه و حتی سوختگی مقداری از ابرو های خود را از دست داده اند هم برای ترمیم جای آن می توانند به کاشت ابرو فکر نمایند.
 • خانم هایی که قبلا تاتوی ابرو نموده اند ولی از فرم آن خسته شده اند، می توانند با استفاده از تکنیک های خاص و حرفه ای روی تاتوی خود کاشت ابرو انجام دهند.
 • افرادی که به علت بیماری های خاص یا اتفاقات دیگر مقداری از ابروی خود را از دست داده اند، برای پر کردن قسمت های ریخته این روش را امتحان می نمایند.

ابرو ها چگونه کاشته می شوند؟

کاشت ابرو در کلینیک های تخصصی پوست و مو با بی حسی موضعی، به صورت سرپایی و بدون درد در جلسه ای تقریبا یک ساعته انجام می گردد. در این روش تعدادی از مو های ناحیه پشت گوش سر شما برداشته و به ناحیه ابروی شما منتقل می گردد. برای این کار ابتدا شما مدل ابروی دلخواه خود را با مداد ابرو می کشید تا متخصصان مربوطه آن را آنالیز نموده و در صورت احتیاج تغییراتی در مدل آن- البته با مشورت شما- اعمال نمایند و درنهایت مدل ابرو دلخواه شما انتخاب و روی همین مدل، مو های طبیعی خودتان کاشته گردد.

قصه به همین سادگی هایی که ما تعریف می کنیم هم نیست، چون متخصص مربوطه باید از این مقدار مو های برداشته شده از سر شما فقط تعداد خاصی که ضخامتی متناسب با موی ابرو های شما دارند را انتخاب کند. به زبان ساده تر باید مو هایی هم قطر و ضخامت مو های ابرو ها انتخاب گردد چراکه مو های ضخیم ابرو های زمخت و بدشکلی برای تان می سازند که البته انتخاب این قطر مو تنها به تبحر و تجربه متخصصان احتیاج دارد. به همین دلیل است که از مو های ناحیه بالای گوش که از جهت جنس شباهت زیادی به مو های ابرو دارند برای پیوند استفاده می نمایند. به طور کلی کاشتن ابرو کار نسبتا پیچیده و سختی است چراکه ابرو ها چند جهت دارند و به اصطلاح معروف خواب آن در هر فرد متفاوت است بنابراین ظرافت و دقت در این کار حرف اول را می زند.

از جهت دیگر رشد این مو ها مانند مو های سر است پس در صورتی که کاشت آن ها موفقیت آمیز باشد، سرعت رشد آن ها بالاست و باید مرتبا کوتاه گردد. اما این کاشت به دلایل دردسر های نقاشی هر روز ابرو ها با مداد ابرو یا تاتو های دردناک و کم دوام بهتر و منطقی تر است. شما درست بعد از انجام کاشت شاید کمی تورم و کبودی زیر چشم خود مشاهده کنید که آثار آن بعد چند روز از بین می رود، اما برای تاتو هر چند ماه یکبار این درد و تورم را باید تحمل کنید.

قبل از کاشت باید بدانید

 • در قدم اول علت ریزش مو های ابرو شما از طریق متخصص آنالیز و معین شده و در صورت احتیاج تحت درمان قرار می گیرد. در غیر این صورت با وجود کاشت ابرو هم احتمال ریزش مجدد مو های آن وجود دارد و کاشت، کار بی فایده ای خواهد بود. پس بهتر است بعد از درمان ریزش نسبت به کاشت اقدام کنید.
 • در قدم دوم پزشک بعد از تقسیم کردن ابروهای تان به سه قسمت دم، بدنه و تاج ابرو کاشت را شروع می نماید. برای کاشت تاج ابرو، مو ها با زاویه مناسب و رو به سمت بالا خوابانده می شوند تا حالت عمودی پیدا ننمایند. در کاشتن بدنه ابرو از سمت تاج به دم ابرو زاویه خواباندن مو ها به تدریج کاسته و مو ها با زاویه صفر درجه به صورت مماس در پوست کاشته می شوند.
 • همان طور که گفته شد، باید نوع مو های انتخاب شده برای کاشت قطری مناسب با مو های ابرو داشته باشند یعنی نباید نازک تر یا ضخیم تر باشند.
 • منافذ کاشت مو های ابرو باید با قطری بسیار کم انتخاب شوند، چون در صورت عظیم بودن قطر منافذ، خروجی ابرو ها حالت غیرطبیعی و ضخیم پیدا می نمایند.
 • محل قرار دادن مو هایی که قرار است کاشته شوند، باید بسیار نزدیک به هم و پرتراکم باشد تا پوست زیر مو های ابرو ها دیده نگردد.

معایب و عوارض این روش چیست؟

به عنوان آخرین توصیه ها باید بگوییم کاشت ابرو بهترین انتخاب برای کسانی است که یا اصلا ابرو ندارند یا قسمتی از ابروی آن ها به خاطر جراحت کاملا از بین رفته است. پس تنها به دلیل وسواس های بی دلیل و تغییرات عجیب و غریب در ظاهرتان به این کار تن ندهید، چراکه این روش هم مانند هر عمل دیگری در کنار خوبی ها، مسائل خودش را هم دارد، مسائلی مانند:

 • سرعت رشد مو های کاشته شده همانند مو های سر است بنابراین هر دو هفته یک بار بلند و بلند تر می شوند. به علاوه آن ها از نظر رنگ، جنس و ضخامت هم رنگ موی ابرو نیستند.
 • زاویه کاشت ابرو که به شکل خوابیده قرار می گیرند به سختی با حالت واقعی ابرو تطابق می یابد به همین دلیل این بخش از کار و هماهنگ بودن دم ابرو تا تاج آن و مرتب قرار دریافت زاویه خواب آن به تبحر متخصص بستگی دارد.
 • معمولا به علت جابه جایی مو ها از قسمت پوست سر به ابرو، مو ها تا حدود 20 روز بعد از کاشت دچار ریزش خواهند شد پس برای رسیدن به نتیجه دلخواه تان باید حداقل سه تا شش ماه صبر کنید تا رشد مو ها به حالت طبیعی برگردد.
 • به طور معمول فاصله مو های کاشته شده در ابرو بیش از مو های طبیعی آن است. البته این داستان درباره کسانی که تاتو دارند و کاشت روی تاتو انجام می گردد مشکل ایجاد نمی نماید چراکه تاتو این فاصله ها را مخفی می نماید، اگرچه به مرور این فاصله ها با تکرار جلسات پیوند کم و کمتر خواهند شد.

هزینه:

900 تا 2 میلیون تومان

و اما هواداران اکستنشن ابرو ها

10 سالی می گردد که اکستنشن یکی از پرهوادارترین خدمات این روز های سالن های آرایشی است و با انواع و اقسام روش ها مشتریان زیادی را به خود جذب نموده است.

یکی از محبوب ترین خدمات این سال ها اکستنشن مژه و ابرو ها است که البته هنوز هم به گوش عده ای نا آشناست، اما اگر می خواهید بدانید این کار چگونه صورت می گیرد، باید بگوییم که شما برای اکستنشن ابرو باید در ابروهای تان پایه داشته باشید. (پایه به پرز هایی تلقی می گردد که در قسمت زیر ابرو وجود دارند) زیرا برای این کار مو باید روی پایه های ظریف پرز های ابرو نصب گردد، بنابراین خانم هایی که ابرو ندارند یا عادت به تراشیدن آن برای طراحی شکل دلخواه شان دارند، نمی توانند از این روش استفاده نمایند.

پس اضافه کردن یا افزایش حجم مو های ابرو مستلزم داشتن ابرو های پایه، هرچند کم و نازک است. از طرف دیگر مویی که برای اکستنشن ابرو به کار برده می گردد، باید هم رنگ خود ابرو باشد بنابراین جنس مویی که برای اکستنشن به کار می رود حتما باید از جنس موی طبیعی باشد، چون در غیر این صورت شکل ظاهری آن متناسب با حالت و موی ابروی شما نخواهد بود.

در اکستنشن ابرو که حدود یک ساعت زمان ضروری است شما به ماهی یک بار ترمیم احتیاج دارید تا ابروهای تان حالت طبیعی خود را حفظ نمایند. به عنوان نکته آخر هم نباید فراموش کنید کار را به دست کاردان بسپارید و قبل از اقدام به این کار حتما تحقیقات لازم درمورد فرد مورد نظر و کیفیت کار او را انجام دهید.

هزینه:

350 تا 500 هزار تومان

نماشو: نماشو، طراحی سایت، سئو، چاپ و طراحی گرافیکی را به ما بسپارید.

bestcanadatours.com: https://bestcanadatours.com، تور ارزان کانادا، ویزای تضمینی مولتی کانادا، ویزای مولتی 5 ساله کانادا

منبع: برترین ها
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 24 مرداد 1400 گردآورنده: persinablog.ir شناسه مطلب: 4861

به "اکستنشن ابرو به جای تاتو!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اکستنشن ابرو به جای تاتو!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید