با این 10 روش به فرزندان خود رفتار محبت آمیز تر با محیط زیست را بیاموزیم

به گزارش پرسینا بلاگ، ممکن است آگاهی بچه ها از محیط زیست به نظر شما پیچیده باشد، اما این کار بسیار ساده است. روش هایی وجود دارد که می توانید به فرزند خود یاد دهید که عاشق محیط اطراف خود باشد و از آن مراقبت کند.

با این 10 روش به فرزندان خود رفتار محبت آمیز تر با محیط زیست را بیاموزیم

به گزارش، والدین تلاش می کنند فرزند خود را به خوبی پرورش دهند و یکی از بهترین راه های پرورش فرزندان، سازگاری آن ها با محیط زیست است. مهارت هایی که در کودکی به فرزندان خود می آموزیم، در بزرگسالی به آن ها کمک می کند. در ادامه به 10 مهارت می پردازیم:

سفر های آگاه کننده برای فرزندانتان در دل طبیعت یکی از بهترین راه هاست. به جای اینکه در خانه بمانید، به پارک بروید، دوچرخه سواری و پیاده روی کنید و یا حتی فرزندانتان را به کمپینگ ببرید. در این حالت پذیرفتن عادت هایی که با محیط زیست سازگار هستند برای آن ها راحت تر می شود و عشق به محافظت از محیط در آن ها پرورش پیدا می کند. به طبیعت بروید و به صورت فر دی یا جمعی، زباله ها را جمع کنیم.

به بچه ها بیاموزیم که برای جلوگیری از دور ریختن مایعات (شیر، آبمیوه و...)، از آن ها در یخچال نگهداری می کنیم. مصرف آب در خانواده را کاهش دهید. به کودک خود یاد بدهیم که بستن شیر حین مسواک زدن و دوش دریافت کار سختی نیست.

لازم نیست برای هر سفر کوتاه درون شهر، از ماشین استفاده کنید. به بچه ها یاد بدهیم که می توانند از پیاده روی و دوچرخه هم استفاده کنند. ما می توانیم با رفتار خودمان به بچه ها آموزش دهم. به آن ها در مورد آلودگی هوا و تاثیری که روی زندگی ما می گذارد، بگوییم تا از کودکی مسئولانه با محیط اطرافشان روبرو شوند.

بچه ها باید بیش از هر کاری بازی کنند و نباید بیش از حد مشغول تلویزیون شوند. اطمینان حاصل کنید که کودک شما در زمانی که تلویزیون می بیند مفاهیم محیط زیستی را هم تماشا کند. این روشض علاوه بر سرگرمی، تاثیر بالایی بر بچه ها دارد تا درک کنند که احترام به محیط زیست به چه معنا است.

به بچه ها بیاموزیم که مسئولیت زباله خود را بر عهده داته باشند، آن را در طبیعت رها نکنند و یا از ماین به بیروت پرتاب نکنند. افرادی که در بزرگسالی آشغال خود را در خیابان می ریزند، در کودکی در زمینه اهمیت دفع زباله آموزش داده نشده اند.

به بچه ها یاد بدهیم که به جای استفاده از کیسه نایلونی، از کیسه پارچه ای استفاده کنند. بطری آب فلزی داشته باشند و آب آن را پر کنند و از خریدن آب معدنی و مصرف بی رویه پلاستیک جلوگیری کنند. همچنین می توانید از بطری های قدیمی استفاده کنید و هر بار برای رفع عطش آن را پرکنید. وقتی در اتاق نیستید چراغ و لوازم الکترونیکی را خاموش کنید. حتی برای تمیز کردن خانه به آن ها بیاموزیم که می توانند از طبیعت بهره بگیرند و با سرکه و وش شیرین خانه را تمیز کنند. به بچه ها بیاموزیم که طبیعت حتی با روغن های متنوع، به سلامت پوست و موی انسان هم کمک می کند. مصرف گوشت را کم کنیم وبه بچه ها بیاموزیم که یکی از علت های جدی گرم تر شدن زمین، دامداری ها هستند.

7. به آن ها بازیافت کردن را آموزش دهیم

بازیافت کردن کاری است که به میزان قابل توجهی میزان زباله ما را کاهش می دهد. به بچه ها یاد بدهیم که سطل آشغالشان را جدا کنند و برای زباله تر و خشک سطل های متفاوتی داشته باشند.

یک راه مناسب برای پرورش یک کودک آگاه به محیط زیست، آموزش باغبانی است. رشد چیز ها در خاک برای کودک یک روش خوب برای قدردانی از طبیعت است. در طول فعالیت می توانید از ضایعات بازیافتی کود درست کنید. داخل سطلی کمپوست درست کنید و در مدت کوتاهی بچه ها فواید سبزیجات را هم خواهند فهمید. اما حتی اگر به این کار علاقه ای نداشتید، حتما باغبانی با بچه ها را تمرین کنید. برای روز تولد آن ها درخت بکارید.

DIY یا خودت انجامش بده را برای بچه ها جدی بگیریم. برای بچه ها می تواند شامل بازیافت یا استفاده مجدد از مواردی از قبیل جعبه مقوایی، رول والت، بطری پلاستیکی و حتی شیشه ای باشد. این راه سرگرم کننده ای برای آن ها محسوب می شود که در حین آن می آموزند، زباله ها می توانند به یک هنر یا چیز مفیدی تبدیل بشوند. همچنین از سایر والدین کمک بگیرید. می توانید با انجام کار های جمعی با دوستان کودک این کار را پیش ببرید. تمرینات کاشت درخت یا باغبانی دسته جمعی، ساختن اسباب بازی و کاردستی با جعبه های مقوایی و بطری ها، همه و همه به صورت دسته جمعی بسیار موثر است.

فقط چیز هایی را که واقعاً به آن نیاز دارید خریداری کنید. در مورد خرید لباس برای کودک الگوی صحیحی را برای او ایجاد کنید. هر کارتونی را نخرید و بین دوستان تقسیم کنید و به یکدیگر قرض بدهیم. زیادی از حد لباس نخریم و این کار را برای بچه ها عادت نکنیم.

منبع :ایرنا

آژانس مسافرتی: دور زمین | سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده! تور لحظه آخری، تور ارزان، اروپا، تور تایلند، تور مالزی، تور دبی، تور ترکیه

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 23 مرداد 1400 گردآورنده: persinablog.ir شناسه مطلب: 3119

به "با این 10 روش به فرزندان خود رفتار محبت آمیز تر با محیط زیست را بیاموزیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با این 10 روش به فرزندان خود رفتار محبت آمیز تر با محیط زیست را بیاموزیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید