برای پهلوانی که بنده مقام و ثروت نشد

به گزارش پرسینا بلاگ، پای راستم شدیدا آسیب دید، پزشک تیم در حال بانداژ پایم بود که بطور اتفاقی غلامرضا در حال عبور از رختکن این صحنه را مشاهده کرد، دکتر بلافاصله رو به من کرد و گفت حریفت فهمید؛ دیگر کارت تمام است! سرمربی هم از من خواست انصراف بدهم و کشتی نگیرم اما کشتی گرفتم و غلامرضا حتی یک بار هم به سمت پای آسیب دیده ام حمله نکرد. در آخر هم تختی با نتیجه مساوی و به خاطر وزن بیشتر به من باخت اما برنده واقعی او بود. آن مبارزه پاک ترین مبارزه عمرم بود.

برای پهلوانی که بنده مقام و ثروت نشد

به گزارش خبرنگاران، این قصه یا افسانه نیست، خاطره الکساندر مدوید اسطوره کشتی دنیا و دارنده سه مدال طلای المپیک و هفت مدال طلای دنیا از دنیا پهلوان کشتی ایران است، قطره ای کوچک از دریای معرفت و جوانمردی تختی، گوشه ای از رمز و راز ماندگاری تختی، بی جهت نیست که می گویند فقط غلامرضا بود که می توانستتختی شود.

باورش سخت است روزگاری نه چندان دور، پایتخت شلوغ و پرهیاهوی این روزها، پهلوانی داشت اسطوره ای، که بی ادعا همه زندگی اش وقف مردم بود و هیچوقت سهم خواهی نکرد، برای مردم زندگی کرد و تا حد توان گره از مشکلاتشان باز می کرد، پهلوانی که به عشق مردم زیست و عجیب اینکه به عشق مردم رفت!

تختی این روزها از همیشه برایمان غریبه تر است. از تختی می گوییم و می نویسیم اما هنوز هم باورش نداریم. با حرارت و احساس خاصی از بذل و بخشش و مهربانی تختی می گوییم و می شنویم اما باز هم گوشه ذهن مان باورش نداریم چرا که با متر و معیارهای ما فرسنگ ها فاصله دارد.

دنیا با همه وسعت و زرق و برقش برای تختی قفسی بیش نبود و بسان پرنده ای خیلی زود از این قفس پر کشید و به آسمان رفت تا مردم و دوستدارانش فردا (سه شنبه) در پنجاه و دومین سالگرد رفتنش در ابن بابویه، یاد او را به رسم هر ساله گرامی بدارند؛ پهلوان و قهرمانی که یک طلا و دو نقره المپیک، 2 طلا و 2 نقره دنیا و یک طلای بازی های آسیایی را در ویترین افتخاراتش دارد.

تختی برای مدال ها و افتخاراتش تختی نشد، که اگر اینگونه بود امروز ده ها و صدها تختی داشتیم، پهلوانی که چه در میدان مبارزه و پنجه در پنجه حریفان و چه در کوچه و خیابان مردی و مردانگی را معنا کرد و هیچ گاه بنده پست و مقام و ثروت نشد.

این روزها بیش از هر زمانی مردم نبودنت را حس می کنند، روحت شاد پهلوان ابدی.

نماشو: نماشو، طراحی سایت، سئو، چاپ و طراحی گرافیکی را به ما بسپارید.

bestcanadatours.com: https://bestcanadatours.com، تور ارزان کانادا، ویزای تضمینی مولتی کانادا، ویزای مولتی 5 ساله کانادا

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 24 مرداد 1400 گردآورنده: persinablog.ir شناسه مطلب: 3031

به "برای پهلوانی که بنده مقام و ثروت نشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برای پهلوانی که بنده مقام و ثروت نشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید