بررسی ویژه مسائل کارگران معترض شهرداری

به گزارش پرسینا بلاگ، رئیس فراکسیون کارگری شورای شهر تهران از بررسی ویژه مسائل کارگران پیمانکاران شهرداری تهران در شورا خبر داد.

بررسی ویژه مسائل کارگران معترض شهرداری

افشین حبیب زاده در گفت وگو با خبرنگاران، در مورد شرایط برخی از کارگران پیمانکاران شهرداری تهران گفت: در روزهای اخیر تعدادی از کارگران پیمانکاران شهرداری تهران با مراجعه به شورای شهر انتقاداتی را مطرح کردند که نشان می دهد که حتی حداقل های قانون کار توسط پیمانکاران رعایت نمی شود.

وی اضافه نمود: این کارگران که رابطه قراردادی با پیمانکاران شهرداری تهران دارند، عنوان کرده اند که عیدی آخرسال و بخشی از حقوق خود را دریافت نکرده اند و این در حالی است که برخی کارگران دیگر نیز بیان کردند که در زمان انعقاد قرارداد جدید، سوابق آنها در نظر گرفته نشده است.

رئیس فراکسیون کارگری شورای شهر تهران با بیان اینکه متاسفانه شاهد هستیم که قانون کار توسط برخی از پیمانکاران شهرداری رعایت نمی شود، گفت: عدم پرداخت عیدی و حقوق در حالی است که معاونین شهردار تاکید کرده اند که حق و حقوق پیمانکاران را برای پرداخت حقوق و عیدی پرداخت کرده اند.

حبیب زاده با تاکید بر اینکه عمده کارگران مراجعه کننده به شورا، مربوط به حوزه های خدمات شهری و حمل ونقل بوده اند، اظهار کرد: عدم توجه پیمانکاران شهرداری به قانون کار، در حالی است که سال 97 با همکاری معاونت منابع انسانی شهرداری تهران بخشنامه ای تهیه و به همه پیمانکاران واحدهای مختلف ابلاغ شد و آنها ملزم به رعایت قانون کار شدند و اینگونه رفتارهای خلاف قانون پذیرفته نیست.

وی اضافه نمود: در هفته آینده با تکمیل گزارشات بازرسان و کارشناسان شورا، جلسه ای برای بررسی شرایط کارگران معترض برگزار می شود.

نماشو: نماشو، طراحی سایت، سئو، چاپ و طراحی گرافیکی را به ما بسپارید.

bestcanadatours.com: https://bestcanadatours.com، تور ارزان کانادا، ویزای تضمینی مولتی کانادا، ویزای مولتی 5 ساله کانادا

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 24 مرداد 1400 گردآورنده: persinablog.ir شناسه مطلب: 4148

به "بررسی ویژه مسائل کارگران معترض شهرداری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بررسی ویژه مسائل کارگران معترض شهرداری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید