تحول پزشکی در بخش پیوند اعضا مرهون زحمات دکتر شیبانی است

به گزارش پرسینا بلاگ، دکتر محمد دشتی ازجمله کسانی است که در هیأت امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران با دکتر شیبانی همکاری می کرده است. آشنایی آنها به سال1371برمی گردد.

تحول پزشکی در بخش پیوند اعضا مرهون زحمات دکتر شیبانی است

خبرنگاران - مزگان مهرابی: دکتر دشتی از فداکاری های دکتر شیبانی می گوید: تا قبل از راه اندازی هیأت امنای صرفه جویی ارزی بیماران قلبی و کلیوی برای جراحی یا پیوند به خارج از کشور اعزام می شدند. این امر هزینه بالایی در بر داشت. علاوه بر آن بیمار باید مدت زیادی را انتظار می کشید. تا اینکه دکتر شیبانی تجهیزات پزشکی برای جراحی قلب از کشورهای دیگر را به ایران وارد کردند. بعد هم عده ای از پزشکان را برای آموزش به خارج از کشور فرستادند.

او بیان اینکه در مدت زمان کوتاهی تحولی بزرگ در جامعه پزشکی رخ داد، می افزاید: تا آن زمان فقط تهران، تبریز و شیراز امکان جراحی قلب داشتند. اما با حمایت دکتر شیبانی الان در شهرهای کوچک هم عمل جراحی قلب صورت می گیرد. بعد از آن زمینه کاشت حلزون در گوش را فراهم کرد.آقای دکتر برای پیوند کلیه، مغز استخوان و جراحی چشم هم همه جور تجهیزات در کشور مهیا کردند.

دکتر دشتی تاکید می کند که در واقع کارهایی که اکنون در بخش پیوند اعضا انجام می شود و تحول پزشکی که در این بخش انجام شد، مرهون زحمات مرحوم دکتر شیبانی است و دکتر پایه گذار این کار بودند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 17 بهمن 1401 بروزرسانی: 17 بهمن 1401 گردآورنده: persinablog.ir شناسه مطلب: 8208

به "تحول پزشکی در بخش پیوند اعضا مرهون زحمات دکتر شیبانی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تحول پزشکی در بخش پیوند اعضا مرهون زحمات دکتر شیبانی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید