ترامپ اسامی پنج گزینه جایگزینی بولتون را خاطرنشان کرد

به گزارش پرسینا بلاگ، رئیس جمهور آمریکا اسامی 5 نفری را که برای تصدی سمت مشاور امنیت ملی کاخ سفید مد نظر دارد اعلام نمود.

ترامپ اسامی پنج گزینه جایگزینی بولتون را خاطرنشان کرد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا سه شنبه اسامی پنج نفری که قصد معرفی آنها به عنوان جایگزین جان بولتون، مشاور امنیت ملی کاخ سفید دارد را بیان کرد.

ترامپ داخل هواپیمای مخصوص ریاست جمهوری آمریکا گفت فرد فلیتز، رئیس دفتر سابق بولتون، ریک وادل، معاون سابق مشاور امنیت ملی آمریکا، لیزا گوردون-هاگرتی، قائم مقام امنیت هسته ای در وزارت انرژی آمریکا و کیث کلاگ، مشاور معاون رئیس جمهور آمریکا و رابرت او براین، نماینده ویژه رئیس جمهور آمریکا در امور گروگان ها پنج نفری هستند که او برای معرفی جهت تصدی این سمت مدنظر دارد.

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا سه شنبه هفته گذشته بیان کرد از جان بولتون، مشاور امنیت ملی کاخ سفید خواسته از سمتش استعفا کند.

ترامپ در توئیتر نوشت: شب گذشته به جان بولتون اطلاع دادم که دیگر در کاخ سفید به خدمات او احتیاج نیست. من و همین طور برخی از افراد دیگر در دولت با برخی از پیشنهادهای او به شدت مخالف بودیم، بنابراین از جان خواستم استعفایش را تقدیم کند که او صبح امروز این کار را کرد. از جان بابت خدماتش بسیار سپاسگزارم. هفته آینده مشاور امنیت ملی جدیدی معرفی خواهم کرد.

جان بولتون لحظاتی بعد از این توئیت روایت جدیدی از این استعفا عنوان نمود. او در توئیترش نوشت: من دیشب پیشنهاد استعفا دادم و رئیس جمهور ترامپ گفت فردا درباره آن صحبت کنیم.

برخی منابع خبری، احتمال دخیل بودن اختلافات او با ترامپ در مورد مذاکرات طالبان را در این اخراج را محتمل تر دانسته اند.

رئیس جمهور آمریکا چند روز قبل تر از اخراج بولتون گفته بود از نظر او گفت وگوهای این کشور با طالبان به پایان رسیده و این مذاکرات مرده است. روزنامه واشنگتن پست نیز در این خصوص نوشت که اختلافات میان مسئولان آمریکایی موجب شکست گفت و گوها با طالبان شده است.

سفرهای ادلیا: سفرهای ادلیا: ارزانترین تورهای مسافرتی اروپایی، آسیایی و کانادا

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 23 مرداد 1400 گردآورنده: persinablog.ir شناسه مطلب: 1529

به "ترامپ اسامی پنج گزینه جایگزینی بولتون را خاطرنشان کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ اسامی پنج گزینه جایگزینی بولتون را خاطرنشان کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید