ترامپ: من قوای ذهنی لازم برای ریاست جمهوری را دارم، بایدن تست هوش بدهد

به گزارش پرسینا بلاگ، رئیس جمهور آمریکا در یک خودستایی جدید گفته از قوای ذهنی لازم برای ریاست جمهوری برخوردار است.

ترامپ: من قوای ذهنی لازم برای ریاست جمهوری را دارم، بایدن تست هوش بدهد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در مصاحبه ای با فاکس نیوز گفته که او از قوای ذهنی لازم برای راهنمایی آمریکا برخوردار است.

ترامپ در این مصاحبه گفته که رقیبش جو بایدن، نامزد حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا باید همان آزمون سنجش قوای ذهنی که پزشک ها از او گرفته اند را بدهد.

رئیس جمهور آمریکا در ادامه گفته که رهبران جهان آدم هایی زیرک هستند و ضروری است فردی زیرک به ریاست جمهوری آمریکا انتخاب گردد. او از رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه و شی جین پینگ، رئیس جمهور چین به عنوان نمونه هایی از این رهبران زیرک نام برده است.

فاکس نیوز نوشته ترامپ بعد از گفتن اینکه ریاست جمهوری آمریکا نیازمند قوای ذهنی و سلامت روان است گفت: جو بایدن تعهد دارد که این تست را بدهد.

او گفت: چون می توانم به شما بگویم شی، پوتین و اردوغان آدم های زیرکی هستند. هیچ آدم غیرزیرکی وجود ندارد که آدم با آن ها سر و کار داشته باشد.

ترامپ حدود دو هفته پیش گفته بود اخیراً آزمونی که مربوط به سنجش قوای ذهنی او بوده بر روی او اجرا شده و او توانسته نمره بالایی در آن کسب نموده و پزشک ها را متعجب کند.

او با بریده گویی ها و به کار بردن الفاظ تکراری که یکی از ویژگی های همیشگی گفتار او است گفت: من این تست را اخیراً دادم وقتی که... وقتی که. آدم های چپ افراطی می گفتند اصلاً هوش و حواس [ترامپ]سرجایش هست؟ حواسش هست؟ و من بهشان ثابت کردم که هوش و حواسم سر جایش است، چون نمره بالایی گرفتم. در آن آزمون نمره بالایی گرفتم.

او سپس گفت که جو بایدن باید این آزمون را بدهد: او هم باید همین تست را بدهد، تست خیلی استانداردی است. من آن را در مرکز پزشکی والتر رید جلوی دکتر ها دادم و خیلی تعجب کردند. گفتند که باورنکردنی است. به ندرت کسی عملکردی مثل شما دارد. ولی او (بایدن) هم باید همین تست را بدهد.

با این وجود، این آزمون در روز های گذشته جنجالی شده و بعضی منابع خبری گزارش داده اند که ترامپ به سئوالاتی بسیار ساده پاسخ داده است.

او در مصاحبه جدید با فاکس نیوز کوشش نموده به این نقدها پاسخ دهد و گفته که آزمون اجرا شده بر روی او چطور سئوالاتی داشته است.

ترامپ گفت: مثل آزمون حافظه بود. می گفتند: آدم، زن، مرد، دوربین، تلویزیون. بعد می گفتند می توانی این ها را تکرار کنی؟ من گفتم بله؛ آدم، زن، مرد، دوربین و تلویزیون. بعد ده تا 15 دقیقه بعد می گفتند سئوال اول یادت هست... آن اشیا را دوباره تکرار کن. من می گفتم آدم، زن، مرد، دوربین و تلویزیون.

رئیس جمهور آمریکا در ادامه گفت: بعد آن ها می گفتند باور نکردنی است. چطور این کار را کردی؟ من می توانم این کار را انجام بدهم، چون حافظه بالایی دارم. چون حضور ذهن دارم.

چند هفته پیش سخنگوی کاخ سفید از اظهارنظر درباره اینکه ترامپ این تست را چه زمانی داده خودداری کرد. او همچنین به سئوال خبرنگاران درباره اینکه نتایج این تست چه زمانی به صورت علنی منتشر می گردد پاسخ نداد.

خودستایی های ترامپ اخیراً به دلیل کتاب افشاگرانه ای که یکی از برادرزاده های او درباره زوایای شخصیت او نوشته بیشتر مورد توجه رسانه ها قرار گرفته است.

مری ترامپ که روان شناس بالینی است در این کتاب نوشته که عمویش واجد تمامی 9 ملاک تشخیصی مربوط به اختلال شخصیت خودشیفته است. با این حال، او نوشته که این برچسب هم دربرگیرنده تمام مسائل روان شناختی او نیست.

مری ترامپ در شرح درباره چگونگی شکل گیری این ویژگی های شخصیتی در عمویش گفته که او زیر دست پدری سلطه گر و بی عاطفه پرورش یافته است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 26 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: persinablog.ir شناسه مطلب: 4888

به "ترامپ: من قوای ذهنی لازم برای ریاست جمهوری را دارم، بایدن تست هوش بدهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ: من قوای ذهنی لازم برای ریاست جمهوری را دارم، بایدن تست هوش بدهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید