کره شمالی به دنبال منابع درآمدی جدید

به گزارش پرسینا بلاگ، تحریم های ترکیب شده با بحران های اقتصادی در جهان یک ضربه دو چندان بر پیکره کره شاقتصادی است. در ژاپن، این نگرانی وجود دارد که یک روزنامه حامی پیونگ یانگ که در توکیو منتشر می شود، یک ابزار درآمدی برای خزانه دولت کیم جونگ اون، رهبری کره شاقتصادی ایجاد کرده باشد.

کره شمالی به دنبال منابع درآمدی جدید

به گزارش ایسنا، شبکه خبری دویچه وله در گزارشی می آورد: چوسون ایلبو با اخبار روزانه و رویدادهایی از کره شمالی روزنامه ای است مردمی برای 150 هزار تبعه کره شمالی ساکن ژاپن که هنوز به دولت پیونگ یانگ وفادار هستند.

بسکمک از این افرادی اعضای انجمن اتباع کره شمالی ساکن در ژاپن به نام چوسن سورن هستند که به وسیله این سازمان برای حزب حاکم کارگر کره شمالی پول می فرستند و منبعی مالی برای آن به حساب می فرایند.

در اکتبر بود که این روزنامه یک سرویس آبونمان را به ارزش 15 یورو (17 دلار) در ماه برای دسترسی به مطالب خود ایجاد کرد.

چو کوآن-ایک، سردبیر این روزنامه مستقر در توکیو می گوید: وبسایت روزنامه یک اشتراک برای دسترسی به مطالب ایجاد کرده چون منابع خود را از دست می دهد.

او می گوید: اشتراک روزنامه اقدامی پنهانی نیست. همه روزنامه های سراسر جهان در حال حاضر با مسائل مالی دست و پنجه نرم می کنند. سرمایه گذاری ها و تبلیغات هم کفاف هزینه ها را نمی دهد.

سردبیر این روزنامه برای توجیه این اشتراک بدون اعلام اینکه تعداد مشترکان چقدر است، می گوید: روزنامه در دست طراحی مجدد است و بخش های معروف آن را داریم بهبود می بخشیم. روزنامه 40 کارمند دارد.

تحلیلگران کره شمالی در ژاپن می گویند که رژیم پیونگ یانگ در حال پیگیری تمامی منابع مالی برای تامین پول بیشتر برای توسعه کره شمالی گرفتار اقتصاد ضعیف در میان بحران های جهانی اقتصاد است که در نتیجه کروناویروس و تحریم های بین المللی بدتر هم شده است.

توشیمیتسو شیگمورا، استاد دانشگاه واسدا در توکیو و نویسنده کتاب های متعدد درباره خاندان حاکم کیم در کره شمالی می گوید: پیونگ یانگ به سمت اتباع خود خارج از کشور متمایل شده تا آنها برایش پول بیشتری بفرستند.

نقدینگی کره شمالی رو به اتمام است

اقتصاد کره شمالی به دلیل اعمال یکسری تحریم های وضع شده از سوی سازمان ملل از 2006، زمان انجام نخستین آزمایش تسلیحات اتمی، به شدت بیمار و ضعیف است.

این تحریم ها شامل محدودیت واردات نفتی، ممنوعیت صادرات منابع معدنی، ذغال سنگ، پارچه و منسوجات و غذاهای دریایی و همچنین محدودیت دسترسی نهادهای مالی به سیستم های بانکداری بین المللی می شود.

دیگر منابع درآمدی کره شمالی نیز هدف تحریم ها قرار گرفته است. اینها شامل استقرار نیروهای کار در خارج از کشور، در چین و روسیه، برای کسب درآمد و ارسال پول برای کره شمالی است. گزارش های مکرری وجود دارد که کره شمالی مواد مخدر صنعتی و اقلام تقلبی را برای فروش در خارج کشور قاچاق می کند.

با بسته شدن این راه ها به وسیله جامعه بین الملل، کره شمالی حالا به دنبال به حداکثر رساندن درآمد خود از تمامی منابع از جمله اتباع خود ساکن در ژاپن است.

توشیمیتسو شیگمورا، استاد دانشگاه واسدا در توکیو ادامه می دهد: از آنها خواسته می شود تا پول بیشتری بفرستند، اما این کار قدری سخت است چون تحریم های بین المللی مانع از این کار می شود به همین دلیل، این پول به وسیله چین یا دیگر کشورهای حوزه جنوب شرق آسیا ارسال می شود. همچنین گزارش شده که یک چالش قدرت در داخل انجمن چوسن سورن به وجود آمده که بر توانایی این سازمان در جمع آوری پول برای پیونگ یانگ تاثیر گذاشته است.

به گفته تحلیلگران، این پولی که به کره شمالی فرستاده می شود برای توسعه تسلیحات اتمی این رژیم و موشک های بالستیک دور برد است که کیم جونگ اون مدعی است برای دفاع از کشور در مقابل تهاجم آمریکا ضرورت دارد.

شیگمورا، استاد دانشگاه واسدا در توکیو ادامه می دهد: همچنین در ماه های اخیر مسائلی ذکر شده که کیم جونگ اون در حال تاکید بیشتر بر توسعه و تحول اقتصاد داخلی است چون فهمیده که باید به مردم این احساس را القا کند که زندگیشان، رضایت بخش است.

در بین قدرتمندان پیونگ یانگ این نگرانی وجود دارد که اگر کمبود مواد غذایی در ماه های منتهی به زمستان مشهود شود و اگر معیارها و استانداردهای زندگی همچنان با این فرایند سقوط کند، ناآرامی می تواند به مخالفتی منجر شود که تهدیدی است برای بقای رژیم این کشور.

آیا نخبگان پیونگ یانگ ناراحت هستند؟

یکی از نگرانی های کیم جونگ اون، جمعیت نخبگان در کره شمالی است که زندگی به نسبت خوبی در پایتخت دارند و از تفریحاتی چون غذا خوردن در رستوران ها و خرید در فروشگاه ها و مغازه ها بهره می برند که اکنون با کمبود تامین مایحتاج کالاهای خارجی روبرو شده است.

اگر این نخبگان احساس کنند که اوضاع به گونه ای رو به وخامت می گذارد که زندگی لوکس و آنچنانی آنها در معرض خطر است، ممکن است با ایده به چالش کشیدن رهبری کنونی روی خوش نشان دهند.

شیگمورا می گوید: کیم جونگ اون برای تضمین عدم رویداد چنین مساله ای روی هر نوع منبع درآمدی نظر دارد و همین مساله می تواند توجیهی بر ایجاد آبمونمان برای این روزنامه مستقر در توکیو باشد. همچنین در پی شکست دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در انتخابات سوم نوامبر 2020، وعده توافق برای کاستن و رفع تحریم ها رنگ باخته است. کیم جونگ اون به هر ریسمانی برای کمک به خودش چنگ می زند.

نماشو: نماشو، طراحی سایت، سئو، چاپ و طراحی گرافیکی را به ما بسپارید.

bestcanadatours.com: https://bestcanadatours.com، تور ارزان کانادا، ویزای تضمینی مولتی کانادا، ویزای مولتی 5 ساله کانادا

منبع: عصر ایران
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 24 مرداد 1400 گردآورنده: persinablog.ir شناسه مطلب: 5871

به "کره شمالی به دنبال منابع درآمدی جدید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کره شمالی به دنبال منابع درآمدی جدید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید