تعیین مبلغ تسهیلات ودیعه مستأجران تا پایان تیرماه

به گزارش پرسینا بلاگ، وزیر راه و شهرسازی گفت: مبلغ تسهیلات ودیعه مستأجران در ستاد اقتصادی دولت و ستاد مقابله با کرونا در حال بررسی است و تا سرانجام تیرماه رقم آن معین می شود.

تعیین مبلغ تسهیلات ودیعه مستأجران تا پایان تیرماه

به گزارش گروه اقتصادی خبرنگاران، وزیر راه و شهرسازی در حاشیه مراسم بهره برداری از سومین مرحله تحویل ناوگان ریلی و توسعه همکاری های اقتصادی و اجتماعی راه آهن در جمع خبرنگاران درباره مصوبه افزایش اجاره بها در سال جاری تا 25 درصد در تهران گفت: در مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا این مطرح و مصوب شد. التهابات بی منطق در بازار منجر به افزایش اجاره بها شده بود و بررسی های متعدد توسط دستگاه ها با مشارکت قوه قضائیه انجام شد.

وی اضافه نمود: براساس بسته سیاستی، تنظیم گری اجاره بها این مصوبه را برای همه لازم الاجرا کرده است.

اسلامی ادامه داد: براساس شاخص های تورم و شرایط تطبیقی و محیطی این ارزیابی، کارشناسی و تحلیل صورت گرفت تا در تهران حداکثر افزایش اجاره بها 25 درصد در 7 کلان شهر تا 20 درصد و در سایر شهرها حداکثر 15 درصد باشد.

وزیر راه و شهرسازی گفت: این توافق و تعامل بین مالک و مستأجر است، به هر حال خطر کرونا جدی است و اسباب کشی یکی از عوامل انتقال ویروس کرونا است.

وی گفت: در این راستا ستاد ملی مقابله با کرونا تمدید قراردادهای اجاره بها را پیش از این دو ماه مصوب کرده بود و امروز هم با مصوبه جدید، سقف مجاز افزایش قیمت تعیین شد.

اسلامی ادامه داد: در این مصوبه اگر مستأجر با مالک ناهماهنگی داشته باشد، باید ظرف دو ماه خانه را تخلیه کند و اگر مالک خانه را بفروشد، مستأجر باید تخلیه کند.

وی تأکید کرد: اخذ کد رهگیری و ثبت معاملات باید در سامانه ثبت معاملات انجام شود و این مصوبه با جمیع جهات بابت تنظیم گری در نظر گرفته شده است.

وی درباره بسته حمایتی از مستأجران و تسهیلات ودیعه مسکن گفت: این موضوع در حال بررسی است، منابعی برای شتاب بخشیدن به تولید مسکن درنظر داریم که در حوزه اقدام ملی مسکن است و تا خاتمه تیرماه رقم تسهیلات حمایت از مستأجران تعیین می شود به هر حال برخی از مجوزات باید از سوی اقتصادی دولت و بخشی باید از سوی ستاد مقابله با کرونا مصوب شود تا مبلغی به مستأجران کمک شود اما این رقم ودیعه هنوز تصویب نشده است.

اسلامی شرح داد: این تسهیلات به صورت ودیعه است که نزد مالک می رود و پس از خاتمه قرارداد، مالک به بانک برمی گرداند.

نماشو: نماشو، طراحی سایت، سئو، چاپ و طراحی گرافیکی را به ما بسپارید.

bestcanadatours.com: https://bestcanadatours.com، تور ارزان کانادا، ویزای تضمینی مولتی کانادا، ویزای مولتی 5 ساله کانادا

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 24 مرداد 1400 گردآورنده: persinablog.ir شناسه مطلب: 4742

به "تعیین مبلغ تسهیلات ودیعه مستأجران تا پایان تیرماه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تعیین مبلغ تسهیلات ودیعه مستأجران تا پایان تیرماه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید