توافق دولت مستعفی و انصارالله یمن بر سر استقرار افسران ارتباطی در حدیده

به گزارش پرسینا بلاگ، دولت مستعفی یمن و جنبش انصارالله با استقرار افسران ارتباطی در حدیده در کنار نمایندگان سازمان ملل برای جلوگیری از نقض آتش بس در این شهر توافق کردند.

توافق دولت مستعفی و انصارالله یمن بر سر استقرار افسران ارتباطی در حدیده

به گزارش خبرنگاران، به نقل از پایگاه خبری فرانس 24، یکی از مسؤولان سازمان ملل اظهار کرد: دو طرف یمنی درباره تقویت راه چارههای اجرای آتش بس با استفاده از افسران ارتباطی در هیئت سازمان ملل در شهر حدیده توافق کردند.

این مسؤول سازمان ملل که نخواست نامش فاش گردد، گفت: افسران ارتباطی به شکل جدی با کمیته سازمان ملل که مسؤول نظارت بر اجرای توافقنامه حدیده است، همکاری خواهند کرد و این فعالیت جدید موجب اعتمادسازی و کاهش شدت تنش ها و نیز یاری به همه طرف ها در پایبندی به توافقنامه و در نهایت نجات جان انسان ها خواهد شد.

صادق دوید، یک از افسران نیروهای دولت مستعفی یمن و عضو تیم دولت مستعفی در کمیته استقرار دوباره نیروها در حدیده نیز این اطلاعات را تایید کرد و گفت: افسران ارتباطی از هر دو طرف و سازمان ملل در هیئت این سازمان شرکت خواهند داشت و در هر منطقه ای که به برقراری آتش بس احتیاج دارد، دو افسر از هر طرف حضور خواهد داشت.

دوید با اشاره به اینکه این طرح در شهر حدیده شروع شده و به تدریج همه مناطق استان را شامل خواهد شد، گفت: این افسران ارتباطی در صورت بالا دریافت تنش ها با رهبران خود رایزنی خواهند کرد.

دو طرف یمنی در نشستی که کمیته مشترک مسؤول رسیدگی به اجرای توافقنامه های حدیده روز دوشنبه در داخل کشتی سازمان ملل در ساحل حدیده برگزار کرد، به توافق یاد شده دست یافتند.

کمیته یاد شده عصر دوشنبه پس از اتمام این نشست با انتشار بیانیه ای خاطرنشان کرد، پس از افزایش موارد نقض آتش بس در دوره اخیر دو طرف به دنبال دستیابی به راه چاره هایی برای جلوگیری از افزایش تنش ها، در خصوص اجری یک راه چاره و اقدامات جدیدی جهت تقویت آتش بس و آرام کردن اوضاع در اسرع وقت به توافق رسیدند.

کمیته مسؤول اجرای توافقنامه سوئد در حدیده به ریاست مایکل لولیسگارد شامل نمایندگانی از سازمان ملل، انصارالله و نیروهای دولت مستعفی یمن است که در پی توافقی که در سوئد حاصل شد، تشکیل شد.

کمیته یاد شده مسؤول نظارت بر اجرای توافقنامه سوئد مبنی بر عقب نشینی از سه بندر استان حدیده و نیز مرکز این استان یعنی شهر حدیده و نیز اجرای آتش بس است.

هیئت سازمان ملل در حدیده در مه گذشته خاطرنشان کرد که نیروهای انصارالله در اقدامی یک جانبه مسؤولیت بنادر استان را به نیروهای گارد ساحلی تحویل دادند.

دولت مستعفی از اعتراف به عقب نشینی نیروهای انصارالله از این بنادر خودداری و آنها را متهم نموده بنادر یاد شده را به نیروهای وابسته به خود که لباس شخصی دارند، تحویل داده اند.

سفر به دور زمین: دور زمین | سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده! تور ارزان، تور لحظه آخری، اروپا، تور تایلند، تور مالزی، تور دبی، تور ترکیه

مجله سرگرمی: پرسینا بلاگ، سیستم مدیریت محتوا پرسینا

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 23 مرداد 1400 گردآورنده: persinablog.ir شناسه مطلب: 871

به "توافق دولت مستعفی و انصارالله یمن بر سر استقرار افسران ارتباطی در حدیده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توافق دولت مستعفی و انصارالله یمن بر سر استقرار افسران ارتباطی در حدیده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید