تولید روزانه 50 هزار ماسک تنفسی در واحدهای بنیاد برکت

به گزارش پرسینا بلاگ، مدیرعامل بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام گفت: روزانه 50 هزار ماسک تنفسی در واحدهای تحت حمایت بنیاد تولید می شود.

تولید روزانه 50 هزار ماسک تنفسی در واحدهای بنیاد برکت

به گزارش گروه اقتصادی خبرنگاران، امیرحسین مدنی، مدیرعامل بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام گفت: از آن جا که 5 درصد از طرح های اشتغال زایی اجتماع محور بنیاد برکت در حوزه کاری خیاطی است، پس از بروز و شیوع بیماری کرونا در کشور و با توجه به حساسیت های ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در زمینه کمک رسانی، فراخوانی به این کارگاه های خیاطی داده شد تا اگر آمادگی دارند، تولیدات شان را به سمت تولید ماسک های تنفسی و پوشاک بیمارستانی ببرند.

وی با اشاره به این که بنیاد برکت سرمایه در گردش کارگاه های داوطلب را تأمین می کند، گفت: ماسک های تنفسی، پوشاک بیمارستانی (گان) و محافظ های صورت (شیلد) تولید شده در کارگاه های مورد حمایت بنیاد برکت از طریق وزارت بهداشت و درمان توزیع می شود.

مدنی اضافه نمود: کارگاه های مورد حمایت بنیاد برکت در حال حاضر روزانه 50 هزار ماسک، 3700 پوشاک بیمارستانی و 2 هزار محافظ صورت تولید می کنند.

مدیرعامل بنیاد برکت تاکید کرد: اگر مواد اولیه و سرمایه در گردش مهیا باشد امکان تولید روزانه 300 هزار ماسک تنفسی نیز امکان پذیر است و ما در بنیاد برکت به دنبال تحقق این مهم هستیم.

مدنی شرح داد: کارگاه هایی که طی یک سال اخیر با حمایت بنیاد برکت در محله شهید هرندی ایجاد شده اند، در شرایط فعلی کشور، تولید ماسک و اقلام مصرفی پزشکی را در دستور کار قرار داده اند.

به گفته مدیرعامل بنیاد برکت، هم اکنون با حمایت مرکز توسعه کسب و کار هرندی (مجری طرح اشتغال بنیاد برکت) در زمینه استقرار پروتکل های بهداشتی، تأمین فضا، تجهیزات اضافی و بازار مورد نیاز برای 4 کارگاه عضو شبکه کسب و کار محله، روزانه 20 هزار ماسک و 2 هزار محافظ صورت پزشکی تولید می شود.

وی یادآور شد: در صورت تأمین مواد اولیه یا پیش خرید محصولات، ظرفیت تولید روزانه 200 هزار ماسک و 12 هزار شیلد، در شبکه کسب و کارهای مورد حمایت بنیاد برکت در محله هرندی وجود دارد.

مدنی ادامه داد: علاوه بر این اقدامات، کارخانه های مشارکتی بنیاد برکت که در حوزه تجهیزات پزشکی فعال بوده اند، با توجه به نیازهای درمانی و بهداشتی کشور به سمت تولید محلول ضدعفونی کننده و لباس های ایزوله برای پزشکان و پرستاران رفته اند و 60 هزار دست پوشاک بیمارستانی را تولید می کنند. این کارخانه ها در بخش محلول های ضدعفونی هم با همه توان و به شکل تمام وقت مشغول به فعالیت هستند.

مدیرعامل بنیاد برکت با بیان این که محله شهید هرندی یکی از نقاط هدف ستاد اجرایی فرمان امام است، گفت: ستاد اجرایی فرمان امام از سال گذشته اقدامات دامنه داری را در زمینه های خدمات اجتماعی، درمانی و اشتغال زایی در این محله داشته است. به همین دلیل، بنیاد برکت 300 فرصت شغلی را در محله هرندی ایجاد کرده که بخشی از آنها با توجه به نزدیکی این محله به بازار تهران، در رسته خیاطی است.

وی اضافه نمود: بنیاد برای سال جدید نیز ایجاد 400 شغل دیگر را در محله شهید هرندی در دستور کار دارد.

مدیرعامل بنیاد برکت ادامه داد: بنیاد در سال جاری 40 طرح اشتغال زایی اجتماع محور را در مناطق محروم راه اندازی کرده که ایجاد 120 هزار شغل را به دنبال داشته است.

مدنی گفت: بنیاد برکت در سال 99 علاوه بر ادامه فعالیت ها در محله شهید هرندی، در مناطق حاشیه نشین استان تهران و شهرهایی همچون رباط کریم و بهارستان که به لحاظ اجتماعی آسیب پذیر هستند، حضوری جدی در حوزه اشتغال زایی خواهد داشت. مقدمات این مهم در حال فراهم شدن است و انتخاب تسهیل گران و مجریان برای اشتغال زایی در حوزه اجتماع محور آغاز شده است.

نماشو: نماشو، طراحی سایت، سئو، چاپ و طراحی گرافیکی را به ما بسپارید.

bestcanadatours.com: https://bestcanadatours.com، تور ارزان کانادا، ویزای تضمینی مولتی کانادا، ویزای مولتی 5 ساله کانادا

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 24 مرداد 1400 گردآورنده: persinablog.ir شناسه مطلب: 3720

به "تولید روزانه 50 هزار ماسک تنفسی در واحدهای بنیاد برکت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تولید روزانه 50 هزار ماسک تنفسی در واحدهای بنیاد برکت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید