دنیا با بدترین بحران مالی 90 سال اخیر روبرو شده است

به گزارش پرسینا بلاگ، خبرنگاران: در حالی که دولت های سراسر دنیا درگیر مبارزه با پاندمی ویروس کرونا هستند، صندوق بین المللی پول هشدار داد که اقتصاد دنیا بدترین رکود خود از 1930 تا به امروز را تجربه خواهد نمود.

دنیا با بدترین بحران مالی 90 سال اخیر روبرو شده است

به گزارش خبرنگاران، به نقل از سایت طلا؛ در حالی که دولت های سراسر دنیا درگیر مبارزه با پاندمی ویروس کرونا هستند، صندوق بین المللی پول هشدار داد که اقتصاد دنیا بدترین رکود خود از 1930 را تجربه خواهد نمود.

این سازمان که پایگاه آن در واشنگتن قرار گرفته است گفت اقتصاد دنیای در سال 2020 بیش از 3 درصد آب خواهد رفت. این دقیقاً برعکس پیش بینی قبلی این سازمان در ماه ژانویه است. در آن ماه پیش بینی شده بود که اقتصاد دنیای در امسال 3.3 درصد رشد کند.

گیتا گوپیناس، اقتصاددان ارشد صندوق بین المللی پول، گفت: احتمال اینکه اقتصاد دنیای امسال بدترین رکود خود از 1930 تا کنون را تجربه کند بسیار بالاست. این بحران از بحران مالی عظیم 10 سال پیش (2008-2009) بسیار بدتر است.

در ماه ژانویه پیش بینی شده بود که رشد مالی دنیا در سال 2021 برابر با 3.4 درصد خواهد شد. حالا در پیش بینی جدید این رقم به 5.8 درصد افزایش یافته است. البته باید در نظر داشت به دلیل اینکه مبنای رشد مالی، شرایط اقتصاد دنیا در سال قبل است، حالا این رشد مبنای کوچک تری خواهد داشت.

گوپیناس در مصاحبه با سی ان بی سی گفت: این بحرانی است که در آن شوک مالی با سیاست گذاری های مالی کنترل نمی گردد و معین نیست که این پاندمی چه موقع به سرانجام می رسد.

آی ام اف نام این بحران مالی را قرنطینه عظیم (گریت لاک دان) گذاشته است. این در حالی است که بحران مالی 2008-2009 بحران مالی دنیای نام گرفت و بحران مالی دهه 1930 ناامیدی عظیم نام داشت.

سفرهای ادلیا: سفرهای ادلیا: ارزانترین تورهای مسافرتی اروپایی، آسیایی و کانادا

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 23 مرداد 1400 گردآورنده: persinablog.ir شناسه مطلب: 4144

به "دنیا با بدترین بحران مالی 90 سال اخیر روبرو شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دنیا با بدترین بحران مالی 90 سال اخیر روبرو شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید