حاجی میرزایی: شاد یک پلتفرم و سکوی داخلی است که نواقص آن کاسته می شود

به گزارش پرسینا بلاگ، تهران (پانا) - وزیر آموزش وپرورش بابیان اینکه در مواجهه با ویروس کرونا توانستیم از آموزش کشور محافظت کنیم، بیان کرد یکی از بزرگ ترین نمادهای توفیق ایران در پدافند غیرعامل، راه اندازی شبکه شاد است.

حاجی میرزایی: شاد یک پلتفرم و سکوی داخلی است که نواقص آن کاسته می شود

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش وپرورش، محسن حاجی میرزایی در نشست شورای معاونان که با حضور سردار جلالی رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور. در ساختمان شهیدرجایی و به صورت ویدئوکنفرانس از طریق شبکه شاد برگزار گشت، ضمن خیرمقدم و عرض تبریک هفته پدافند غیرعامل و تشکر از تلاش های ارزنده انجام شده در سازمان پدافند غیرعامل اظهار کرد: باید تمام راه های نفوذ را با روش هایی که از آموزش پدافند غیرعامل می آموزیم، از بین ببریم تا در راستا دفاع از خود، جامعه و کشور پیروز شویم.

حاجی میرزایی با اشاره به اینکه تهاجم دشمنان به دو صورت عینی و غیر عینی صورت می گیرد، گفت: صورت های مختلفی از تهاجم دشمن در کشور وجود دارد که باید به آن فکر کنیم و خود را تجهیز کنیم. هر دفاعی از ذهن شروع می شود و اگر بخواهیم دفاع خوبی داشته باشیم، در ابتدا باید نحوه و چگونگی دفاع را در ذهن پرورش دهیم و قطعاً یکی از مأموریت های آموزش وپرورش این است که بتواند انسان ها را برای آینده آماده کند که این موضوع یکی از راه ها دفاع از کشور و آینده آن است.

وزیر آموزش وپرورش شرح داد: یکی از مهم ترین مأموریت های اصلی پدافند غیرعامل، استمرار خدمات ضروری در هر شرایطی است و یکی از بزرگ ترین توفیقات پدافند غیرعامل در ایران شبکه آموزش دانش آموزی (شاد) است، شاد در کوتاه ترین زمان بعد از کرونا و درزمانی که آموزش در حال تعطیلی بود، به وجود آمد. این یعنی توانستیم در روبرو با پدیده ای که جامعه را به مخاطره انداخته و باعث ایجاد اشکال درروند عادی فرایندها و فعالیت ها شده است، از آموزش کشور محافظت کنیم.

عضو کابینه دولت تدبیر و امید آموزش های غیرنظامی به دانش آموزان برای محافظت از خودشان را شکلی از آموزش پدافند غیرعامل دانست و گفت: بهترین راه چاره در برخورد با مسائل این است که به فرزندانمان بیاموزیم چطور از خود مراقبت کنند، ما نمی توانیم همواره آن ها را از فعالیت های مختلف به علت خطراتی که با آن روبرو می شوند، بازداریم بلکه باید راه درست روبرو شدن با خطر را به آنان بیاموزیم.

وی گفت: اگر یکی از وجوه پدافند غیرعامل را کاهش آسیب پذیری ملی بدانیم، معلمان ما با ابتکار و خلاقیت توانستند آسیب پذیری جامعه را در برابر آموزش کاهش دهند و تلاش کردند آموزش در هیچ حالتی تعطیل نشود و آسیب نبیند تا در شرایط جدید دنیا که همه درگیر ویروس کرونا شده اند، دانش آموزان آسیب نبیند.

وزیر آموزش وپرورش شبکه شاد را یک راهبرد ملی دانست و شرح داد: شاد یک پلتفرم و سکوی داخلی است که باگذشت زمان برتوانمندی های آن افزوده و از نواقص آن کاسته می شود، همه باید تلاش کنیم تا شبکه شاد بتواند خود را با شرایط روز آموزش کشور وقف دهد و اندک نواقص آن رفع شود.

حاجی میرزایی در پایان گفت: وزارت آموزش وپرورش با تمام توان خود به میدان آمده تا بتواند شرایط را برای بهتر ساختن جامعه فردا فراهم کند. همچنین به سیاست های پدافندغیرعامل توجه داریم و آن ها را اجرا می کنیم.

نماشو: نماشو، طراحی سایت، سئو، چاپ و طراحی گرافیکی را به ما بسپارید.

bestcanadatours.com: https://bestcanadatours.com، تور ارزان کانادا، ویزای تضمینی مولتی کانادا، ویزای مولتی 5 ساله کانادا

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 24 مرداد 1400 گردآورنده: persinablog.ir شناسه مطلب: 5748

به "حاجی میرزایی: شاد یک پلتفرم و سکوی داخلی است که نواقص آن کاسته می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حاجی میرزایی: شاد یک پلتفرم و سکوی داخلی است که نواقص آن کاسته می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید