خبرنگاران مردم برای خدمات درمانی غیرضروری به بیمارستان ها مراجعه نکنند

به گزارش پرسینا بلاگ، قزوین - خبرنگاران - معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی قزوین گفت: به مردم توصیه می گردد در شرایط فعلی برای خدمات درمانی غیرضروری به بیمارستان ها و مراکز درمانی مراجعه نکنند.

خبرنگاران مردم برای خدمات درمانی غیرضروری به بیمارستان ها مراجعه نکنند

امیر محمد کاظمی فر روز یکشنبه گفت: توصیه می گردد مردم اگر مورد اورژانسی ندارند کمتر در بیمارستان ها و مراکز درمانی پرازدحام حضور پیدا نمایند.

وی از شهروندان خواست ضمن حفظ خونسردی و آرامش، به نکات بهداشتی که به وسیله صداوسیما و مراجع رسمی اطلاع رسانی می گردد، توجه جدی داشته باشند و از حضور در مراکز عمومی و پرازدحام حدالمکان پرهیز نمایند.

این مسوول بهداشتی گفت: زدن ماسک و استفاده از دستکش یک بار مصرف برای همگان ضرورت ندارد اما بیماران باید از آن استفاده نمایند.

کاظمی فر گفت: شست و شوی مرتب دست ها با آب و صابون، روبوسی نکردن و دست ندادن به یکدیگر، نخوردن غذاهای خیابانی و غذاهایی که در مورد وضع بهداشت آنها اطمینان نداریم و عدم استفاده از وسایل عمومی مشترک مانند اتوماتیک، قندان و ... در کنار فاصله دریافت از افراد بیمار و ضدعفونی کردن وسایلی که مدام در دست قرار می گیرند از مهم ترین راه های پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا است.

وی گفت: همه بیمارستان ها موظف هستند اطلاعات افراد مشکوک به بیماری کرونا که به آنها مراجعه می گردد در سامانه طراحی شده ویژه این کار ثبت نمایند و بعد از آن علائم و سیر بیماری را در این سامانه بارگزاری نمایند تا آمار دقیق از موارد مشکوک به ابتلا به کرونا ویروس قابل رصد و در دسترس باشد.

به گفته دکتر امیرمحمد کاظمی فر، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی قزوین، در این نشست مجازی، معاون درمان وزارت بهداشت بر رعایت بهداشت فردی و شستشوی مداوم دست ها و همچنین پرهیز از حضور غیرضروری در اماکن عمومی، برای پیشگیری از این بیماری تأکید کرد و گفت: حفظ اعتماد به نفس و آرامش در مدیران نیز از مهمترین نکات برای تصمیم گیری درست در شرایط بحران است.

سفرهای ادلیا: سفرهای ادلیا: ارزانترین تورهای مسافرتی اروپایی، آسیایی و کانادا

منبع: ایرنا
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 23 مرداد 1400 گردآورنده: persinablog.ir شناسه مطلب: 3439

به "خبرنگاران مردم برای خدمات درمانی غیرضروری به بیمارستان ها مراجعه نکنند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران مردم برای خدمات درمانی غیرضروری به بیمارستان ها مراجعه نکنند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید