دادگاه انتخاباتی بولیوی رسما پیروزی مورالس را تایید کرد

به گزارش پرسینا بلاگ، دادگاه انتخاباتی بولیوی روز جمعه به طور رسمی پیروزی اوو مورالس را در انتخابات ریاست جمهوری این کشور گفت.

دادگاه انتخاباتی بولیوی رسما پیروزی مورالس را تایید کرد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، دادگاه انتخاباتی بولیوی به طور رسمی پیروزی اوو مورالس در انتخابات ریاست جمهوری این کشور را تایید کرد.

به گزارش اسپوتنیک، روز جمعه شمارش رسمی آرای انتخابات ریاست جمهوری بولیونی به پایان رسید و مورالس با بدست آوردن 47.08 درصد آرا در انتخابات ریاست جمهوری به پیروزی رسید. کارلوس مسا رقیب مورالس نیز 36.51 درصد آرا را بدست آورد و با توجه به اختلاف بیش از 10 درصدی میان دو رقیب اصلی، دور دوم انتخابات برگزار نمی شود.

پیروزی مورالس نخستین بار و پس از شمارش 99.9 درصد آرا اعلام شد، اما اعلام رسمی این پیروزی به دلیل شمارش آرای منطقه بنی به تاخیر افتاد. پس از شمارش آرای این منطقه، دادگاه انتخاباتی بولیوی به طور رسمی پیروزی مورالس را اظهار داشت.

طبق قوانین موجود در بولیوی، برای بردن انتخابات به صورت یک مرحله ای، هر کاندیدا نیاز به کسب حداقل 50 درصد آرای مردمی یا حداقل 40 درصد آرا به شرطی که اختلافش با رقیب حداقل 10 درصد باشد، دارد.

سفر به دور زمین: دور زمین | سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده! تور ارزان، تور لحظه آخری، اروپا، تور تایلند، تور مالزی، تور دبی، تور ترکیه

مجله سرگرمی: پرسینا بلاگ، سیستم مدیریت محتوا پرسینا

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 23 مرداد 1400 گردآورنده: persinablog.ir شناسه مطلب: 2127

به "دادگاه انتخاباتی بولیوی رسما پیروزی مورالس را تایید کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دادگاه انتخاباتی بولیوی رسما پیروزی مورالس را تایید کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید