درخواست نامزد خاشقجی برای جلوگیری از فروش نیوکاسل به عربستان

به گزارش پرسینا بلاگ، نامزد جمال خاشقجی از لیگ برتر انگلیس درخواست نموده که جلوی واگذاری باشگاه نیوکاسل یونایتد به عربستان سعودی را بگیرد.

درخواست نامزد خاشقجی برای جلوگیری از فروش نیوکاسل به عربستان

به گزارش خبرنگاران، به نقل از شبکه خبری بی بی سی، جمال خاشقجی، از چهره های نزدیک به دربار سعودی در سابق که بعدا به یکی از منتقدان این حکومت در رسانه های بین المللی تبدیل شد، سال 2018 در کنسولگری عربستان در ترکیه کشته شد. گزارشگر سازمان ملل متحد و سازمان های اطلاعاتی غربی معتقدند که محمد بن سلمان، ولی عهد سعودی، دستور قتل او را داده است.

در روزهای اخیر معلوم شد که صندوق سرمایه گذاری عمومی عربستان که تحت مدیریت ولی عهد سعودی است، میخواهد 80 درصد از سهام باشگاه نیوکاسل را بخرد.

وکیل خدیجه چنگیز، نامزد خاشقجی از طرف موکلش گفته است که این معامله باید با توجه به قتل جمال خاشقجی متوقف گردد.

او در نامه اش به لیگ برتر نوشته است که فوتبال انگلیس نباید جایی برای کسانی که دست اندرکار چنین اقدامات بی شرمانه ای هستند، داشته باشد.

از سال 2007 مایک اشلی، مالک نیوکاسل بوده است. او سال 2017 این باشگاه را برای فروش گذاشت. پیشنهاد عربستان برای خرید بخش عمده سهام باشگاه، معادل حدود 300 میلیون پوند بوده اما چنین معامله ای انتقادهای مختلفی برانگیخته است.

از طرفی رژیم سعودی متهم است که در سرقت حقوق تجاری لیگ برتر انگلیس دست داشته و از طرفی دیگر سازمان عفو بین الملل از این معامله احتمالی بابت سابقه بد عربستان در زمینه حقوق بشر انتقاد نموده است.

سفرهای ادلیا: سفرهای ادلیا: ارزانترین تورهای مسافرتی اروپایی، آسیایی و کانادا

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 23 مرداد 1400 گردآورنده: persinablog.ir شناسه مطلب: 4291

به "درخواست نامزد خاشقجی برای جلوگیری از فروش نیوکاسل به عربستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درخواست نامزد خاشقجی برای جلوگیری از فروش نیوکاسل به عربستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید