دیدار سید حسن نصرالله با معاون سیاسی دبیرکل حزب الله لبنان

به گزارش پرسینا بلاگ، سید حسن نصرالله در حضور یوسف فنیانوس وزیر مشاغل عمومی و الحاج حسین الخلیل معاون سیاسی دبیرکل حزب الله لبنان با سلیمان فرنجیه، رئیس جریان المرده دیدار کرد.

دیدار سید حسن نصرالله با معاون سیاسی دبیرکل حزب الله لبنان

سید حسن نصرالله

به نقل از سایت شبکه المنار، در این دیدار مسائل مختلف منطقه به خصوص آخرین تحولات عراق و سوریه به طور عمیق بررسی شد.

دو طرف بر موضع معین خود یعنی لزوم احیای روابط سوریه و لبنان و بازگشت روابط به حالت عادی تاکید کردند.

آن دو درباره لزوم مذاکرات مستقیم و رسمی با دولت سوریه به خصوص در زمینه های مهم از بابت استفاده از فرصت فراهم شده بازگشایی گذرگاه البوکمال جهت افزایش صادرات لبنان از طریق سوریه به عراق و نیز تلاش مشترک با دولت سوریه در خصوص بازگشت آوارگان سوریه به کشورشان و کاهش بار سنگین مالی و اجتماعی آن بر لبنان به اتفاق نظر رسیدند.

لبنان

در این دیدار همچنین اوضاع مالی به طور مفصل بررسی شد و دو طرف بر لزوم تلاش برای افزایش درآمدها، کاهش هزینه ها و در نظر دریافت خواسته های مشروع خانواده های کم درآمد و مخالفت با افزایش مالیات مستقیم و عدم تغییر حقوق، دستمزدها و حقوق بازنشستگی و تلاش برای دعوت از دولت برای مبارزه با فساد و هدر رفت هزینه ها و افزایش توجه به درآمدهای مربوط به تاسیسات دریایی تاکید کردند.

دو طرف در عین حال بر سر افزایش تلاش ها بین روسای سه گانه و گروه های سیاسی برای حفظ ثبات نقدینگی و مالی به عنوان یکی از عوامل ثبات امنیتی و سیاسی کشور توافق داشتند.

همچنین سید حسن نصرالله، دبیرکل حزب الله لبنان طی سخنرانی در یکی از مجالس عاشورایی در مجتمع سید الشهدا در ضاحیه جنوبی بیروت تاکید کرد، لبنانی ها ثابت کردند فرای اختلافات طایفه ای و مذهبی هستند و همه باید خود را از اختلافات طایفه ای دور نگه دارند.

نصرالله به آتش سوزی های اخیر در لبنان اشاره کرد و گفت، این آتش سوزی های رخ داده و پیامدهای آن تاثیر بسیار جدی بر لبنان و لبنانی ها گذاشت.

وی در عین حال به روحیه مسؤولیت پذیری و ملی بسیاری از لبنانی ها که خانه های خود را در اختیار متضرران و خسارت دیدگان قرار دادند و آنها را مساعدت کردند، اشاره کرد.

دبیرکل حزب الله لبنان اشاره کرد، توجه لبنانی ها به هر مسئله ای که در هر منطقه ای روی می دهد صرف نظر از کوتاهی دولت خود بسیار مهم است و آنها باید درصدد حل آن برآیند.،ایسنا

سفر به دور زمین: دور زمین | سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده! تور ارزان، تور لحظه آخری، اروپا، تور تایلند، تور مالزی، تور دبی، تور ترکیه

مجله سرگرمی: پرسینا بلاگ، سیستم مدیریت محتوا پرسینا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 23 مرداد 1400 گردآورنده: persinablog.ir شناسه مطلب: 1943

به "دیدار سید حسن نصرالله با معاون سیاسی دبیرکل حزب الله لبنان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دیدار سید حسن نصرالله با معاون سیاسی دبیرکل حزب الله لبنان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید