وزیرخارجه آمریکا مدعی تبعات منفی تحریم ها بر اقتصاد ایران شد

به گزارش پرسینا بلاگ به نقل از فاکس نیوز، مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا در جریان سخنانی در دانشگاه لوئیسویل ادعاها و اتهامات خود علیه ایران را تکرار کرد.

وزیرخارجه آمریکا مدعی تبعات منفی تحریم ها بر اقتصاد ایران شد

وزیرخارجه آمریکا با ادعای این که ایران عامل بی ثباتی در غرب آسیا است، همچنین از اثرگذاری تحریم ها ابراز رضایت کرد.

پمپئو در ادامه، تحولات اخیر و ناآرامی ها در ایران، عراق و لبنان را به هم مرتبط خواند و مدعی شد که ریشه اعتراضات مشترک است.

وزیرخارجه آمریکا در ادامه با دفاع از خروج یکجانبه از برجام، تحریم های اعمال شده علیه ایران را باعث کاهش توان این کشور برای بازیگری در منطقه خواند.

در حالی که بعضی فعالان حقوق بشر از تحریم های آمریکا علیه ایران به شدت انتقاد نموده اند، پمپئو اما از تبعات منفی تحریم ها بر اقتصاد ایران ابراز خشنودی کرد.

وزیرخارجه آمریکا همچنین به شکست فشار بر اروپا برای خروج از برجام اذعان کرد و گفت که کشورهای اروپایی همچنان در توافق هسته ای باقی مانده اند و واشنگتن از کشورهای اروپایی می خواهد که از توافق هسته ای با ایران خارج شوند.

وزیرخارجه آمریکا مدعی شد که هدف این تحریم ها مردم ایران نیستند.

ادعاهای وزیرخارجه آمریکا در شرایطی مطرح شده که سیاست ترامپ در برابر ایران با نقدها گسترده ای در داخل آمریکا روبروست و بسیاری از کارشناسان آمریکایی اعلام نموده اند که کمپین فشار حداکثری ترامپ علیه ایران تا کنون نتوانسته به اهداف خود دست یابد و شکست خورده است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 29 دی 1398 بروزرسانی: 31 فروردین 1399 گردآورنده: persinablog.ir شناسه مطلب: 2589

به "وزیرخارجه آمریکا مدعی تبعات منفی تحریم ها بر اقتصاد ایران شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیرخارجه آمریکا مدعی تبعات منفی تحریم ها بر اقتصاد ایران شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید