رضایی: 22 درصد از بودجه 29 میلیاردی را گرفته ایم، اما بهانه گیری نمی کنیم، کسب سهمیه دلیلی بر اعزام نیست

به گزارش پرسینا بلاگ، دبیر اجرایی کمیته ملی پارالمپیک گفت: در حال حاضر یک ریال به هیچ فدراسیونی بدهی نداریم و برنامه ها جلو رفته، فقط خواهش می کنیم پول پیش بینی شده را به ما بدهند.

رضایی: 22 درصد از بودجه 29 میلیاردی را گرفته ایم، اما بهانه گیری نمی کنیم، کسب سهمیه دلیلی بر اعزام نیست

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرنگاران، هادی رضایی دبیر اجرایی کمیته ملی پارالمپیک در نشست خبری گفت: ژاپنی ها جلوتر از برنامه های بازی های 2020 هستند و امیدواریم بازی های خوبی برگزار شود. دهکده بازی ها شامل بیست و یک ساختمان و 3800 واحد ساختمانی است و پیش بینی شده که همه ساختمان مورد استفاده قرار بگیرد.

وی اضافه کرد: تغییر کوچکی در محل اسکان کاروان ایران دادیم و از همین الان یعنی یکسال قبل از شروع بازی ها همه نکات را می دانیم. قرار است برای مرتضی مهرزاد و سیامند رحمان تخت جداگانه و مخصوص در اختیار داشته باشند که نشان می دهد به همه نکات توجه شده است.

وی ادامه داد: 22 رشته و 4400 ورزشکار در پارالمپیک شرکت خواهند کرد. 28 مرداد سال آینده افتتاح دهکده و 4 شهریور مراسم افتتاحیه و 16 شهریور نیز مراسم اختتامیه خواهد بود. برنامه دقیق بازی ها نیز معین شده است و مسئله ای از این بابت نیست. در ریو 1500 خبرنگار حضور داشتند، اما در توکیو تاکنون 3000 هزار نفر ثبت نام کرده اند که قرار است دو هزار نفر حضور داشته باشند.

رضایی گفت: فقط توکیو برگزار کننده بازی ها نیست و تمام شهرهای ژاپن به نوعی میزبانی را بر عهده دارند. حتی یک شهر هم به ایران پیشنهاد شده که چند روز در آنجا باشیم و به صورت رایگان از امکانات آن شهر استفاده شود. در واقع کلیه هزینه ها بر عهده آن شهر است. حتی فکر نمازخانه و غذای حلال نیز در این شهرها شده است و این موضوع در جلساتی که داشتیم، به ما گفته شد. توکیو ترافیک ندارد، با این وجود قرار است صد هزار کارمند در زمان بازی های 2020 توکیو دورکاری کنند تا حداقل مشکل ها از بین برود.

وی بیان نمود: بخشی از نفرات اعزامی را می دانیم که مدال نمی گیرند، ولی نگاه حمایتی برای آینده به آنها داریم. در پیش بینی قبلی برای دوومیدانی دو طلا متصور بودیم، اما در پیش بینی جدید افزایش پیدا کرده است. در مجموع و در آخرین پیش بینی، انتظار کسب یازده طلا، سیزده نقره و ده برنز و مجموع 34 مدال را برای پارالمپیک توکیو داریم. همچنین پیش بینی کسب 103 سهمیه را کرده ایم که تاکنون 34 سهمیه کسب شده است. کسب سهمیه دلیلی بر اعزام نیست، چون ورزشکاران باید در جدولی که در نظر گرفته ایم، قرار داشته باشند و به جز گروهی که نگاه حمایتی به آنها داریم، سایرین باید شانس مدال باشند.

دبیر اجرایی کمیته ملی پارالمپیک گفت: هر ورزشکاری که قرار است وارد مسابقات شود، تست پزشکی آن توسط سازمان های جهانی مربوطه انجام می شود و دست ما نیست. پس از اینکه برخی می گویند ورزشکار سالم و بینا اعزام می شود، درست نیست و این اتفاق رخ نمی دهد. تکلیف نهایی سهمیه های اعزامی به پارالمپیک توکیو نیز در اردیبهشت سال آینده معین می شود. هرکسی که سهمیه بگیرد، قرار نیست قطعاً هم اعزام شود.

وی درباره اعتراض ملی پوشان تیراندازی با کمان معلولان نسب به شرایط شان گفت: برای مسابقات کسب سهمیه سیاست خود را معین کرده ایم. تا الان 365 میلیون به فدراسیون پول داده ایم و هیچ اردویی بدون پول برگزار نشده است. ما یک نظمی در نظر داریم و پول اردوها را داده ایم و یک ریال هم بدهی نداریم. یک نشست بین خسروی وفا و شعبانی بهار برگزار شده و تا جلسه یکشنبه هفته آینده شرایط معین می شود. مسائل نباید گریبانگیر ورزشکار شود. ورزشکار، فدراسیون و پارالمپیک سه ضلع موفقیت هستند. فدراسیون هم باید اقداماتی را در این راستا انجام بدهد. به هر حال همه چیز پس از جلسه یکشنبه معین می شود و اگر به توافق نرسیم، اعلام خواهیم کرد. فدراسیون ها وظیفه دارند بخشی از هزینه ها را خودشان انجام بدهند، درست مثل همان کاری که در حوزه ورزش افراد سالم می کنند.

رضایی درباره شرایط تیم والیبال نشسته بانوان گفت: در والیبال نشسته بانوان یک جوان گرایی اجرا شده است. تیم کنونی معدل سنی پایین دارد که با همین شرایط در بازی های پاراآسیایی جاکارتا دوم شد. کمی به این تیم کم توجهی در رسانه شده و امیدواریم شرایط بهتر شود. هنوز یک فرصت دیگر برای کسب سهمیه وجود دارد که امیدواریم این اتفاق رخ بدهد.

وی درباره شرایط برخی رشته ها و برخی ورزشکاران گفت: نه بازیکن سالار و نه مربی سالار هستیم. ما دو نوع اردوی متمرکز و غیر متمرکز داریم. درخصوص جوانمردی و نعمتی ما مربیانی را قبول داریم که آیین نامه ما معین کرده است و کسانی را تایید می کنیم که در آیین نامه بگنجند. ضمناًً ما با فدراسیون مربوطه طرف هستیم، نه ورزشکار. به جوانمردی و نعمتی گفته ایم اگر مربی خوبی در حد این دو نفر نداشته باشیم، می توانیم مربی خارجی بیاوریم، البته هرگز از ضوابط خود کوتاه نمی آییم.

وی درباره نشست اخیر با پارسونز درباره کمک ایران به سایر رشته ها گفت: ما پیشنهاد کرده ایم که کار سنجش ورزشکاران را به لحاظ روانی و جسمی انجام بدهیم. ما در برخی رشته ها مثل والیبال نشسته و وزنه برداری شرایط خیلی خوبی داریم و امیدواریم میزبان خوبی برای ورزشکاران خارجی باشیم.

رضایی گفت: چهار رشته دوومیدانی، تیراندازی، وزنه برداری و جودوی نابینایان قرار است تا پایان سال 2020 زیر مجموعه فدراسیون مربوطه قرار بگیرند.

وی درباره شرایط مالی کمیته پارالمپیک گفت: اگر برای پول ناله کنیم از کارمان عقب می افتیم. ما نیاز به همان بودجه پیش بینی شده داریم و خواهش می کنیم که بودجه را بدهند. البته مسائل را می دانیم و بر همین اساس اولویت بندی کرده ایم. در حال حاضر یک ریال به هیچ فدراسیونی بدهی نداریم و برنامه ها جلو رفته، فقط خواهش می کنیم پول پیش بینی شده را به ما بدهند. تا الان به ما 22 درصد از بودجه 29 میلیاردی کمیته ملی پارالمپیک تعلق پیدا کرده است. برای طلایی ها قرار بوده از فروردین حقوق بدهیم، اما هنوز نداده ایم و این دین ما به آنها است. درباره شرایط مالی بهانه گیری نمی کنیم و تا حد توان تلاش می کنیم تا بهترین شرایط را فراهم کنیم.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 26 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: persinablog.ir شناسه مطلب: 1502

به "رضایی: 22 درصد از بودجه 29 میلیاردی را گرفته ایم، اما بهانه گیری نمی کنیم، کسب سهمیه دلیلی بر اعزام نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رضایی: 22 درصد از بودجه 29 میلیاردی را گرفته ایم، اما بهانه گیری نمی کنیم، کسب سهمیه دلیلی بر اعزام نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید