سامانه تصفیه پساب با استفاده از فناوری پلاسما در دانشگاه کاشان ساخته شد

به گزارش پرسینا بلاگ، رئیس پژوهشکده علوم و فناوری نانو دانشگاه کاشان گفت: تیم نانو استارتاپی پنتا (panta) دانشجویان دانشگاه کاشان، پیروز به ساخت دستگاه پایلوت تصفیه پساب با استفاده از فناوری پلاسما شدند.

سامانه تصفیه پساب با استفاده از فناوری پلاسما در دانشگاه کاشان ساخته شد

به گزارش گروه دانشگاه خبرنگاران، مسعود همدانیان، رئیس پژوهشکده علوم و فناوری نانو دانشگاه کاشان گفت: تیم نانو استارتاپی پنتا (panta) دانشجویان دانشگاه کاشان، پیروز به ساخت دستگاه پایلوت تصفیه پساب با استفاده از فناوری پلاسما شدند.

همدانیان با اشاره به اینکه، این دستگاه تصفیه پساب با استفاده از فناوری پلاسما می باشد، گفت: پلاسما حالت چهارم ماده است که با ایجاد آن نقاط پرانرژی در مقیاس های میکرو ونانو بوجود می آید که می تواند تمام ترکیبات آلاینده را با راندمان بالا تخریب کند.

رئیس پژوهشکده علوم و فناوری نانو دانشگاه کاشان اضافه نمود: سیستم تیم پنتا براساس پلاسمای پالسی است که می تواند در مقایسه با روش های معمول هزینه انجام فرآیند را با کاهش انرژی مصرفی همراه داشته باشد.

سفر به دور زمین: دور زمین | سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده! تور ارزان، تور لحظه آخری، اروپا، تور تایلند، تور مالزی، تور دبی، تور ترکیه

مجله سرگرمی: پرسینا بلاگ، سیستم مدیریت محتوا پرسینا

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 23 مرداد 1400 گردآورنده: persinablog.ir شناسه مطلب: 1901

به "سامانه تصفیه پساب با استفاده از فناوری پلاسما در دانشگاه کاشان ساخته شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سامانه تصفیه پساب با استفاده از فناوری پلاسما در دانشگاه کاشان ساخته شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید