سفر به زادگاه تولستوی نویسنده بزرگ روس

به گزارش پرسینا بلاگ، برای بازدید از زادگاه و خانه تولستوی باید به روسیه سفر کرد. همراه خبرنگاران باشید تا با خانه او آشنا شوید.

سفر به زادگاه تولستوی نویسنده بزرگ روس

کمتر کسی پیدا می شود که با نام لف تولستوی نویسنده رمان جاودان جنگ و صلح آشنا نباشد. آثار تولستوی به بیشتر زبان های زنده دنیا برگردانده شده و در بسیاری افراد انگیزه بازدید از محل تولد و زندگی این نویسنده و متفکر روس را بیدار کرده است.

از اقبال خوب، زادگاه رویایی تولستوی یاسنایا پالیانا در فاصله نه چندان دوری از مسکو واقع شده که با صرف یک روز زمان می توان برنامه ای سرگرمیی، تاریخی و حتی آموزشی منحصر به فردی را تجربه کرد.

منطقه یاسنایا پالیانا از چنان زیبایی بی نظیری برخوردار است که حتی اگر بیننده، تمایلی به شنیدن داستان زندگی تولستوی نداشته باشد هم از سفر به این نقطه، هرگز پشیمان نخواهدشد. بسیاری معتقدند که اگر همچون لِف تولستوی در این منطقه زیبا و خوش آب و هوا زندگی کرده بودند، شاید چنین شاهکارهایی خلق میکردند.

املاک تولستوی و خانوادهاش از چنان وسعتی برخوردار است که امروزه اطراف آن را محصور و به باغ موزه تبدیل کردهاند. راهنمایان این موزه، داستان زندگی تولستوی را در عرض یک ساعت از کودکی، همراه مستندات و حقایقی شگفت انگیز بازگو می کنند و شما را به لحظات حساس زندگی تولستوی به عنوان سربازی وظیفه در جنگ های قفقاز و پس از آن تولستوی عیاش گرفته و تا تولستوی متفکر و نویسنده میکشاند. خانه و وسایل زندگی این نویسنده، اتاق و میز کار، لباسها و وسایل سرگرمی و حتی کتاب های او تا امروز در موزه به خوبی حفظ شدهاند.

تولستوی در نقطهای که حد فاصل بین دشت صاف و روشن و جنگل پردرخت و تاریک محسوب میشود، نیمکتی با چوب درختان صنوبر برای خود ساخته که زمان زیادی را برای تفکر بر روی این نیمکت صرف میکرده است. با نشستن بر روی این نیمکت، دنیا را از منظر تولستوی نگاه کنید؛ جایی که پشت به روشنایی و روی به تاریکی جنگل دارد.

بسیاری معتقدند که هوای این نقطه بهشتی زمین الهام بخش است و هر کسی با یک بار تجربه سفر به این منطقه زیبا، به مطالعه در احوال تولستوی و آثار پر مضمونش ترغیب میشود.

انتخاب این منطقه به عنوان مقصد گردشگری تنها با رزرو یک تور روسیه از نادیاپرواز به راحتی می تواند شما را با دنیایی متفاوت آشنا کند، دنیایی که در آن ادبیات کشور وسیع روسیه داستانهای زیادی برای شنیدن دارد.

منبع: کجارو
انتشار: 27 بهمن 1400 بروزرسانی: 27 بهمن 1400 گردآورنده: persinablog.ir شناسه مطلب: 7963

به "سفر به زادگاه تولستوی نویسنده بزرگ روس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفر به زادگاه تولستوی نویسنده بزرگ روس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید