سفر به کشور رنگ ها، مکزیک

به گزارش پرسینا بلاگ، مکزیک، کشوری در امریکای شمالی است که محبوب گردشگران زیادی است. این کشور به دلیل فرهنگ و تاریخش معروف است و تصاویری که از آن در هر جا می بینیم سرشار از رنگ بوده و مملو از شادی و پایکوبی و پایکوبی است. وقتی تصاویری از یک کشور را می بینیم با خود می گوییم که این کشور یکی از بهترین جاهایی است که باید به آن سفر کنیم. مکزیک و پایتخت آن یعنی مکزیکوسیتی هم از این قضیه جدا نیست. جهانگردان و عکاسان زیادی به این کشور رفته اند و تصاویر زیبایی از آن را ثبت نموده اند. مجید عرفانیان یکی از این افراد است که در سفر اخیرش به مکزیک، تصاویری از این دنیای رنگ و تاریخ و فرهنگ را در صفحه اینستاگرامش منتشر نموده است.

سفر به کشور رنگ ها، مکزیک

در این گزارش، مکزیک را از دریچه دوربین عکاسی او می بینیم و توضیح سفرش به مکزیک را می شنویم:

بومیان مکزیک بخش مهمی از هویت مکزیک را تشکیل می دهند و در آن نقش مهم داشته و بخشی از تصویر جامعه مکزیک هستند. از هین روست که تعدادی از مردم این سرزمین، همچنان باورهای باستانی خود را از دوران آزتک و مایایی حفظ نموده اند و به گفته مجید عرفانیان، مراسم آیینی آنها بخشی از جذابیت فرهنگی امروز مکزیک را تشکیل می دهد. تصویر زیر نمونه ای از این اقوام است:

شهر باستانی تئوتیهواکان (تئوتیئواکان) از جاذبه های مهم مکزیکوسیتی است و در تصویر زیر سومین هرم بزرگ دنیا را می بینید که در این شهر واقع شده است:

زغوغای دنیا فارغ و گرم صحبت با بکدیگرند در بزرگترین و مهمترین میدان مکزیکو سیتی زوکالو.

تصویری که در زیر می بینید مربوط به دیوار یکی از معروف ترین ساختمان های مکزیکوسیتی است که به آن خانه کاشی ها می گویند:

تصویر زیر مربوط به فریدا کالو چهره سرشناس مکزیک روی یکی از دیوارهای شهر مکزیکوسیتی است. فریدا نقاش بوده و یکی از زنان نامدار تاریخ هنر معاصر است و شهرت او به خاطر پرتره هایی است که از خودش نقاشی نموده است.

تصویر زیبای دیگری از مکزیک که مجید عرفانیان در توضیح آن نوشته است: صدایی که از کشیدن آرشه بر روی ساز فراوری می کرد، نمی شد نامش را موسیقی گذاشت، اما بهتر از نشستن و گدایی بود.

و البته گیاه کاکتوس که گیاهی مهم در تاریخ مکزیک است.

تصویری از معبد مایایی چیچن ایتزا که از جاذبه های گردشگری مهم مکزیک است و به گفته مجید عرفانیان یکی از خاص ترین نقاط دنیاست.

آخرین تصویر از دنیای رنگ های مکزیک که بومیان آن به بهترین شکلی آن را رنگ آمیزی نموده اند.

عکسها و اطلاعات این گزارش از صفحه اینستاگرام مجید عرفانیان انتخاب شده است.

@mrtripic

منبع: همگردی
انتشار: 1 شهریور 1398 بروزرسانی: 31 فروردین 1399 گردآورنده: persinablog.ir شناسه مطلب: 886

به "سفر به کشور رنگ ها، مکزیک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفر به کشور رنگ ها، مکزیک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید