سفر در زمان با کرم چاله ها؟!

به گزارش پرسینا بلاگ، اگر کرم چاله ای در مرکز کهکشان ما پنهان شده باشد، احتمالاً ستارگان کهکشان ما، تحت تأثیر جاذبه ستارگانی هستند که در سوی دیگر آن کرم چاله وجود دارند.

سفر در زمان با کرم چاله ها؟!

دانشمندان روش پیدا کردن کرم چاله ای (Wormhole) منتهی به دنیای دیگر را برملا کردند.

کرم چاله ها تونل هایی بین دو بخش از بُعد چهارم (بُعد زمان، یا به تعبیر اینشتین: زمان-فضا / Spacetime) هستند، که به طور بالقوه، دو مقطع زمانی یا مکانی متفاوت در دنیا هستی، یا در دنیای کاملاً متفاوت، را به یکدیگر متصل می نمایند.

ممکن است هنوز کرم چاله واقعاً وجود نداشته باشد. اگرچه کرم چاله ها در حیطه روایت های علمی تخیلی حضور پررنگی دارد و موضوع تحقیقات پرشور دانشمندان نیز بوده است، با این حال، وجود آن ها هم چنان محل تردید است.

اما اگر کرم چاله وجود داشته باشد، اکنون ستاره شناسان راهی برای دیدن آن پیشنهاد داده اند.

پژوهشگران امیدوارند بتوانند موقعیت کرم چاله ای را در اطراف سیاه چاله (Blackhole) فوق العاده بزرگی به نام ساگیتاریوس آ که در مرکز کهکشان راه شیری واقع است، شناسایی نمایند. البته دلیلی ندارد خیال کنیم که در اطراف این سیاه چاله، حتماً کرم چاله ای وجود دارد.

اما به گمان پژوهشگران، به علت وجود جاذبه شدید و آشفته در این سیاه چاله غول پیکر، ممکن است بتوان کرم چاله ای را در اطراف آن پیدا کرد.

محققین می گویند، اگر کرم چاله ای در مرکز کهکشان ما پنهان شده باشد، احتمالاً ستارگان کهکشان ما، تحت تأثیر جاذبه ستارگانی هستند که در سوی دیگر آن کرم چاله وجود دارند. بنابراین، باید بتوان با یافتن انحراف های جزئی در مدار ستارگانی که نزدیک ما هستند، کرم چاله را حتی شده به طور غیرمستقیم، مشاهده کرد.

دکتر دیان استویکوویچ، کیهان شناس و استاد فیزیک دانشگاه علم و هنر بوفالو، گفت: اگر در هر سوی کرم چاله یک ستاره داشته باشیم، جاذبه ستاره ای که آن سمت است، باید بر ستاره ای که سمت ماست اثر بگذارد. فشار این جاذبه، به وسیله کرم چاله جریان می یابد.

پس اگر مداری را رسم کنیم که انتظار داریم ستاره ای طبق آن، حول ساگیتاریوس آ. بگردد، چنانچه کرم چاله ای در سوی دیگر آن ستاره باشد، ممکن است شاهد انحراف آن ستاره از آن مدار باشیم.

دانشمندان می گویند، حتی اگر هم کرم چاله ای نسبتاً نزدیک به ما وجود داشته باشد، متأسفانه نخواهیم توانست به وسیله آن، به جای دیگری از دنیا هستی سفر کنیم.

دکتر استویکوویچ گفت: حتی اگر هم سفر در درون کرم چاله ممکن باشد، نمی گردد انسان و سفینه فضایی به درون آن فرستاد. چون در عمل، برای باز نگه داشتن کرم چاله، احتیاج به منبعی از انرژی منفی هست، و نمی دانیم چطور باید این کار را انجام دهیم. برای به وجود آوردن کرم چاله باثبات، باید جادو کرد.

منبع: ایندیپندنت

سفر به دور زمین: دور زمین | سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده! تور ارزان، تور لحظه آخری، اروپا، تور تایلند، تور مالزی، تور دبی، تور ترکیه

مجله سرگرمی: پرسینا بلاگ، سیستم مدیریت محتوا پرسینا

منبع: فرادید
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 23 مرداد 1400 گردآورنده: persinablog.ir شناسه مطلب: 2275

به "سفر در زمان با کرم چاله ها؟!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفر در زمان با کرم چاله ها؟!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید