سناتور روس: حضور نظامی آمریکا در منطقه تنها عامل بی ثباتی است

به گزارش پرسینا بلاگ، مقام پارلمانی روس با اشاره به تأثیر لابی های تسلیحاتی و کنندگان جنگ طلب کنگره بر تصمیم ترامپ برای اعزام نظامیان بیشتر به خاورمیانه گفت: وقت آن رسیده که کشورهای عربی درک کنند که حضور نظامی آمریکا تنها عامل بی ثباتی در منطقه است.

سناتور روس: حضور نظامی آمریکا در منطقه تنها عامل بی ثباتی است

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، کنستانتین کاساچوف رئیس کمیته امور بین الملل شورای فدراسیون (سنای) روسیه در گفت وگو با خبرگزاری نووستی اعلام کرد: تصمیم آمریکا درباره اعزام نیروهای نظامی مضاعف به منطقه خاورمیانه تنها باعث وخامت اوضاع و افزایش خطر بروز درگیری نظامی در منطقه می شود.

ایالات متحده ایران را به حمله به تأسیسات نفتی در عربستان سعودی متهم کرده است، در حالیکه مقامات تهران این مسئله را تکذیب می کنند. در همین رابطه مارک اسپر وزیر دفاع آمریکا اعلام کرد که دونالد ترامپ دستور اعزام نظامیان مضاعف به خاورمیانه در رابطه با حمله ایران به عربستان را امضا کرده است.

کاساچوف گفت: مسلماً بار دیگر شاهد هستیم که در آمریکا خود را عامل ثبات می دانند، در حالیکه افزایش حضور نظامی آمریکا در فراسوی مرزهای این کشور مانند همیشه تنها عامل وخامت بیشتر اوضاع و افزایش خطر درگیری های نظامی و بروز سناریوهای غیرقابل پیش بینی است. وقت آن رسیده که نقش آفرینان منطقه ای مانند عربستان سعودی و دیگر کشورهای عربی نیز به این مسئله فکر کنند.

به گفته وی، البته این تصمیم آمریکا به طور قطع به منزله آن نیست که این کشور خود را برای یک عملیات نظامی آماده می نماید، پنتاگون از قبل اعلام کرده که صحبت بر سر افزایش محدود نیروهای نظامی برای انجام وظایف تدافعی است.

این سناتور اضافه نمود: البته واقعیت این است که واشنگتن قدم اول در جهت وخامت اوضاع را برداشته و کافی است که تحریکاتی را علیه ایران انجام دهد و در این صورت اوضاع در منطقه خاورمیانه به شدت وخیم خواهد شد.

کاساچوف یادآور شد: اعلام اینکه آمریکا نیروهای نظامی مضاعف به منطقه اعزام می کند، دقیقاً پس از حمله به تأسیسات نفتی آرامکو عربستان که هنوز تعیین نشده منبع آن کجا بوده، گویای آن است که دونالد ترامپ برخورد غیرمنطقی و از روی احساسات به حوادث رخ داده در منطقه دارد. رئیس جمهوری آمریکا نه تنها همانطور که قبلاً اعلام کرده بود به وعده قبلی خود درباره خروج نظامیان از خاورمیانه عمل نکرده، بلکه برعکس درصد افزایش حضور نظامی آمریکا در منطقه است. واضح است که چنین مسئله ای به درخواست متحدان واشنگتن یعنی عربستان سعودی و امارات متحده عربی انجام گرفته است.

به عقیده این مقام پارلمانی روس، در زمان تصمیم گیری درباره اعزام نظامیان بیشتر به خاورمیانه، مسلماً لابی های تسلیحاتی و همچنین تمایل برخی کنندگان کنگره آمریکا که تمایلاتی جنگ افروزانه دارند، به روی تصمیم دونالد ترامپ تأثیر داشته اند، قضیه به هر شکل که باشد، تمایل برای اعزام نظامیان بیشتر به منطقه، به طور قطع تمایل اولیه است و انگیزه و دلایل این اقدام ثانویه هستند.

سفر به دور زمین: دور زمین | سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده! تور ارزان، تور لحظه آخری، اروپا، تور تایلند، تور مالزی، تور دبی، تور ترکیه

مجله سرگرمی: پرسینا بلاگ، سیستم مدیریت محتوا پرسینا

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 23 مرداد 1400 گردآورنده: persinablog.ir شناسه مطلب: 1579

به "سناتور روس: حضور نظامی آمریکا در منطقه تنها عامل بی ثباتی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سناتور روس: حضور نظامی آمریکا در منطقه تنها عامل بی ثباتی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید