سوءاستفاده هکرهای روس از زیرساخت های ایران برای عملیات سایبری

به گزارش پرسینا بلاگ، به گزارش خبرنگاران به نقل از اسپوتنیک، آژانس امنیت ملی آمریکا (NSA) و آژانس اطلاعات GCHQ انگلیس در بیانیه خود آورده اند: هکرهای روس با استفاده از سیستم APT34 که نوعی سیستم فرماندهی و کنترل است استفاده نموده اند کدهای مخرب و مورد نظر خود را بر روسی زیرساخت های سایبری ایران مستقر نموده و بدین ترتیب عملیات های خود را در کشورهای مختلف انجام دهند.

سوءاستفاده هکرهای روس از زیرساخت های ایران برای عملیات سایبری

به گفته پل چیچیستر مدیر عملیات مرکز امنیت سایبر ملی انگلیس، سازمانی با نام Turla ظاهرا از زیرساخت های رایانه ای ایران استفاده نموده تا با پیروزیت و در طی 18 ماه دست کم در 20 کشور مختلف حملات سایبری انجام دهند.

در بخشی از این بیانیه آمده است: ما می خواهیم این پیغام روشن را مخابره کنیم که حتی اگر هکرها و حمل نمایندگان سایبری از ماسک برای روشن نشدن هویتشان استفاده نمایند ما این قابلیت را داریم که که آنها را شناسایی کنیم.

به گزارش خبرنگاران، روسیه سالها است که از سوی کشورهای غربی متهم به انجام حملات سایبری می گردد که بارزترین نمونه آن موضوع مداخله در انتخابات کشورهای غربی است که از سال 2016 در آمریکا و سایر کشورها مطرح شده است.

یورو نیوز نیز با مخابره این خبر نوشته است: شماری از مقامات آمریکایی و بریتانیایی می گویند که گروهی از هکرهای روسی با مداخله در روند کار هکرهای ایرانی، پیروز شدند این تصور را به وجود بیاورند که حملات سایبری از سوی هکرهای ایرانی اجرا شده است.

بنا به گفته مقامات امنیتی بریتانیا گروه روسی تورلا (Turla) با استفاده از ابزارها و ساختارهای اینترنتی ایران پیروز شده است طی 18 ماه گذشته با پیروزیت در پایگاه های اینترنتی دستکم 20 کشور مختلف نفوذ کند.

مقامات استونی و جمهوری چک گروه تورلا را متهم نموده اند که به سرویس امنیت فدرال روسیه وابسته است.

به گفته مقامات امنیتی بریتانیا و آمریکا نفوذ اینترنتی این گروه روس به طور خاص در خاورمیانه مشهود بوده است اما دامنه آن به بعضی سازمان های بریتانیایی نیز کشیده شده است.

چیچیستر، یکی از مقامات امنیتی بریتانیا که در ستاد ارتباطات دولت فعالیت می نماید، بر این باور است که روش مورد استفاده هکرهای روسی نشان می دهد که هکرها در فضایی محدود با حضور عناصر متعدد رقابت می نمایند. وی همچنین می افزاید که هکرها از روشها و حملات جدیدی برای جلوگیری از فاش شدن خود به عنوان عامل نفوذهای اینترنتی استفاده می نمایند.

ستاد ارتباطات دولت بریتانیا به همراه آژانس امنیت ملی آمریکا از حملات اخیر هکرهای روسی و شیوه مورد استفاده آنها پرده برداشته است. آنها هدف از افشای شیوه مورد استفاده هکرهای روس را افزایش آگاهی در خصوص خطرات پیش رو عنوان نموده اند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 14 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: persinablog.ir شناسه مطلب: 2032

به "سوءاستفاده هکرهای روس از زیرساخت های ایران برای عملیات سایبری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سوءاستفاده هکرهای روس از زیرساخت های ایران برای عملیات سایبری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید