صالحی امیری: در سال 98 هرگز وارد حاشیه نمی شویم، باید نگاه مان به تیم فوتبال امید عوض گردد

به گزارش پرسینا بلاگ، رئیس کمیته ملی المپیک گفت: به همراه وزیر ورزش و جوانان در ابتدای سال 98 تصمیم گرفتیم که تحت هیچ شرایطی وارد حاشیه نشویم.

صالحی امیری: در سال 98 هرگز وارد حاشیه نمی شویم، باید نگاه مان به تیم فوتبال امید عوض گردد

به گزارش خبرنگاران، رضا صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک درباره اولویت های این کمیته در سال 98 گفت: سه نکته اساسی وجود دارد؛ اولین نکته این است که در سال 97 توانستیم برنامه استراتژیک کمیته را در یک دورنمای 5 ساله تصویب کنیم و این برنامه از ابتدای 98 تا انتها 1402 مبنای عمل کمیته ملی المپیک خواهد بود. تمام آنچه را لازم بود، در این نقشه راه دیده شده است، یعنی ما حوزه های مختلف از جمله حوزه بین المللی، رابطه با فدراسیون ها، کسب سهمیه ها، منابع اقتصادی و ... را تعریف کردیم و در یک چهارچوب قرار دادیم. خوشبختانه امروز که صحبت می کنم، ما دارای برنامه هستیم و از روزمرگی خارج شده ایم.

وی اضافه نمود: نکته دوم این است که در سال 98 باید همزمان برای کسب سهمیه المپیک توکیو، حداکثر آمادگی را برای فدراسیون ها ایجاد کنیم. برای تحقق این موضوع باید دو، سه اتفاق رخ بدهد؛ اتفاق اول پشتیبانی اقتصادی یعنی همان ارزی و ریالی است. تا الان که صحبت می کنم، انصاف آن است دولت و سازمان برنامه و مجلس در این باره کوتاهی نکرده اند. اتفاق دوم این است که باید اردوهای مستمر داخلی و خارجی داشته باشیم. اتفاق سوم هم آمادگی لازم برای رسیدن به سکو در 2020 است که این هدف آرمانی ما است.

رئیس کمیته ملی المپیک ادامه داد: نکته بعدی توجه به مسائل فدراسیون ها خصوصاً در سخت افراز است. فدراسیون ها احتیاجمند دائمی به تکنولوژی و ابراز به روز هستند تا این موضوع بتواند به کسب آمادگی آنها یاری کند. متاسفانه بسیاری از این تولیدات را در کشور نداریم و ضروری است واردات داشته باشیم. نکته بعدی هم بحث توجه به مسائل فرهنگی و اجتماعی است. ورزش هدف عالی نیست، بلکه هدف متعالی ما تربیت انسان های اخلاقی و انسان مدار است. هدف متعالی ما داشتن پهلوان است. وقتی سیل و زلزله می آید، یک قهرمان باید در کنار مردم قرار بگیرد. از این منظر ورزش را بستری برای توسعه انسانی و اخلاقی می دانیم. ما می بینیم که مردم در زلزله کرمانشاه و سیل در در کنار مردم بودند.

صالحی امیری در ادامه گفت وگو با رادیو ورزش مطرح نمود: نکته بعدی استفاده از همه ظرفیت موجود در ورزش است. ما سال جاری را با شعار با انسجام و وفاق در ورزش به توسعه عالی در سکوهای کسب سهمیه خواهیم رسید حرکت می کنیم. مفهوم انسجام یک سخنرانی نیست، در واقع برای رسیدن به قله باید تعامل و همیاری وجود داشته باشد. من این سیاست را دارم که هیچگاه وارد حاشیه نشوم. ارکان ورزش در کنار رسانه به هم یاری می نمایند. همه رسانه ها را دعوت می کنم که سال جاری را در وحدت و انسجام بدمیم و سال پرهیز از حاشیه قرار بدهیم. ما به همراه سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان در ابتدای سال تصمیم گرفتیم تحت شرایطی وارد هیچ حاشیه ای نشویم. این بدان معناست که همه انرژی را برای رسیدن به قله ها آزاد کنیم. در واقع همه اینها مقدمه ای برای این جمله است که اگر همه کوشش ها به رضایت و شادکامی مردم منجر نگردد، فاقد ارزش است.

وی درباره شرایط تیم فوتبال امید گفت: این مسئله تبدیل به یک مسئله بلندمدت و آزاردهنده شده است. آن چیزی که به نظرم احتیاجمند یک واکاوی است، این است که چرا در جهت توجه به فوتبال، تیم امید دیده نمی گردد؟ مجموعه آنالیز ما نشان می دهد که تیم امید تبدیل به مسئله فوتبال کشور نشده است، یعنی باید در کنار تیم ملی و باشگاه ها، تیم امید را به عنوان تیمی که ظرفیت ساز تیم ملی است، ببینیم. متاسفانه در اینجا کاستی هایی داریم. قرار نیست چیزی را از مردم کتان کنیم؛ اگر باشگاه ها همکاری می کردند، تیم امید وضعیت بسیار بهتری پیدا می کرد. البته باشگاه ها هم مسائل خاص خودشان را دارند. آنها وقتی هزینه ها را می دهند، احساس می نمایند که بازیکن باید تمام وقت در اختیارشان باشد و آزاد کردن بازیکن کمی برای شان سخت است. از طرف دیگر ما جلساتی داشتیم و از نزدیک هم با کرانچار و استیلی دیدار داشتیم. دوستان به ما قول دادند که این تیم را برای آن هدف آماده نمایند. اگر بناست به آن نقطه برسیم، احتیاجمند یک بازنگری در نگاه به تیم امید هستیم. ما هیچ کوتاهی در این باره نخواهیم داشت. در دیداری که قبل از انتها سال 97 داشتیم، مسئولان تیم امید اعلام احتیاج اقتصادی کردند و ما بلافاصله 200 میلیون تومان شارژ کردیم. چه تاج، چه سلطانی فر و چه حوزه ما برای پشتیبانی از تیم امید کوتاهی نخواهیم کرد.

سفر به دور زمین: دور زمین | سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده! تور ارزان، تور لحظه آخری، اروپا، تور تایلند، تور مالزی، تور دبی، تور ترکیه

مجله سرگرمی: پرسینا بلاگ، سیستم مدیریت محتوا پرسینا

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 23 مرداد 1400 گردآورنده: persinablog.ir شناسه مطلب: 318

به "صالحی امیری: در سال 98 هرگز وارد حاشیه نمی شویم، باید نگاه مان به تیم فوتبال امید عوض گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صالحی امیری: در سال 98 هرگز وارد حاشیه نمی شویم، باید نگاه مان به تیم فوتبال امید عوض گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید