صنف تولیدکنندگان آثار موسیقی برج میلاد را تحریم کرد

به گزارش پرسینا بلاگ، مجمع صنفی تولیدکنندگان آثار موسیقی و شنیداری در نامه ای سرگشاده با انتقاد از افزایش نرخ اجاره بهای مرکز همایش های این مجموعه، از تحریم برگزاری کنسرت ها در این مکان اطلاع داد.

صنف تولیدکنندگان آثار موسیقی برج میلاد را تحریم کرد

به گزارش خبرنگاران، مجمع صنفی تولیدکنندگان آثار موسیقی و شنیداری اعلام نموده که در انتقاد از افزایش نرخ اجاره بهای مرکز همایش های برج میلاد تهران، نامه ای به مدیرعامل برج میلاد ارسال و ضرب الاجلی را تا تاریخ 30 شهریور برای تعدیل قیمت بهره برداری از سالن مذکور و خدمات جانبی آن به قیمت های مشابه و کمتر از سال 1397 معین نموده بود. ولی با این حال اقدامی در این راستا صورت نگرفت و تحریم برگزاری کنسرت ها در این مکان از سمت این مجمع صنفی اجرا شده است.

در ادامه متن این نامه آمده است: یکی از وظایف مهم شهرداری ها ایجاد بستر مناسب جهت رفتارهای فرهنگی هنری و گسترش نشاط اجتماعی شهروندان در جامعه است؛ به همین منظور تعامل و همکاری هدفمند با هنرمندان و فرهیختگان، افزایش سهم مصرف خدمات و کالاهای فرهنگی در سبد خانوار، ایجاد مراکز فرهنگی هنری برای غنی سازی اوقات فراغت و یاری به افزایش روحیه نشاط و شادابی شهروندان، حمایت از فعالیت های فرهنگی هنری از جمله وظایف تعریف شده در شهرداری تهران و سازمان های زیر مجموعه است که ایجاد فضاهایی همچون برج میلاد و مرکز همایش های آن به همین منظور بوده است.

از آنجایی که برگزاری کنسرت های موسیقی بخش قابل توجهی از ایجاد شادابی، نشاط و تخلیه انرژی برای مدیریت هیجانات، تنش زدایی و هنجارگرایی در جامعه را تشکیل می دهد، انتظار می رود شهرداری تهران، سازمان ها و زیر مجموعه های آن با توجه به رسالت در امور فوق، همکاری های گسترده ای با متولیان در این حوزه به ویژه موسسات و برگزارکنندگان کنسرت های موسیقی انجام داده و به صورت موازی نقشی در انجام وظایف فرهنگی هنری ایفا نماید.

سالن مرکز همایش های برج میلاد یکی از مراکزی است که امکان برگزاری کنسرت هایی با جمعیت بیش از 1500 نفر را دارد. متاسفانه قیمت گذاری مرکز همایش های برج میلاد متناسب با وظایف شهرداری تهران نیست و در ابتدای امسال و بر خلاف دیگر ارگان های دولتی و نیمه دولتی، قیمت بهره برداری از مرکز همایش های برج میلاد و خدمات آن با مبلغ نامتعارفی افزایش یافته است و در عین ناباوری، مدیریت مرکز همایش های برج میلاد اعلام نموده اند، بر اساس دستور جنابعالی، یک بار دیگر، قیمت اجاره سالن برای اجراهای صحنه ای بعد از ایام محرم و صفر افزایش یابد!

جهت آگاهی، بر اساس افزایش اجرا شده در ابتدای امسال، نرخ هر جایگاه در مرکز همایش های برج میلاد به مراتب بیشتر از نرخ جایگاه سالن های هم تراز خود حتی سالن های خصوصی با تجهیزات، ظرفیت و کیفیت خدماتی بالاتر از مرکز همایش های برج میلاد تهران است و با دستور جدید (افزایش مجدد نرخ اجاره)، این رقم شکاف قابل توجهی با دیگر سالن های تهران خواهد داشت.

این چنین تصمیمات در شرایط اقتصادی حال حاضر کشور و افزایش قیمت ها توسط آن مجموعه، تنها فشار اقتصادی را بر سبد فرهنگی خانوار افزایش داده و منجر به کاهش برگزاری برنامه های فرهنگی هنری بخصوص کنسرت های موسیقی است.

سفرهای ادلیا: سفرهای ادلیا: ارزانترین تورهای مسافرتی اروپایی، آسیایی و کانادا

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 23 مرداد 1400 گردآورنده: persinablog.ir شناسه مطلب: 1658

به "صنف تولیدکنندگان آثار موسیقی برج میلاد را تحریم کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صنف تولیدکنندگان آثار موسیقی برج میلاد را تحریم کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید