طرح دریا از هفته دوم تیر در مازندران فعال می گردد

به گزارش پرسینا بلاگ، ایرنا/ براساس آخرین خبرهای بدست رسیده، طرح دریا از هفته دوم تیر در مازندران فعال می گردد.

طرح دریا از هفته دوم تیر در مازندران فعال می گردد

علی رجبی وندچالی، مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری مازندران پس از برگزاری جلسه ستاد طرح سالمسازی دریا با اظهار اینکه شنا کردن در دریا به توجه شیوع کرونا همچنان ممنوع است، اضافه کرد که فعال شدن طرح های دریا با توجه به حضور مسافران و گردشگران و شهروندان مازندرانی در سواحل لازم است و در نشست هم در این باره تصمیم گرفته شد.

وی شرح داد : مقرر شد با هماهنگی فرمانداران از امروز به مدت یک هفته شهرداران و متقاضیان بخش خصوصی طرح هایشان را در سواحل استان فعال نمایند.

رجبی وندچالی با اظهار اینکه شخص استاندار نسبت به خطر شیوع کرونا و غرق شدن شهروندان در آبهای ساحلی استان توجه جدی دارد، گفت: گزارش های زیادی از حضور شهروندان بومی، مسافران و گردشگران در سواحل و حتی شنا در دریای خزر وجود دارد و فعال شدن طرح های دریا در این شرایط که فصل تابستان فرا رسید و گرمای هوا هم رو به افزایش است، ضریب ایمنی را برای شهروندان در سواحل افزایش می دهد.

وی اضافه کرد: پیش از این استانداری با هماهنگی نیروی انتظامی، هلال احمر و هیات نجات غریق استان 600 ناجی را با هدف جلوگیری از ورود شهروندان به آب دریا و شنا در سواحل مستقر نموده بود و با راه اندازی طرح ها تعداد ناجیان افزایش می یابد.

رجبی گفت: امیدواریم تا هفته آینده همه شرایط برای حضور شهروندان طبق پروتکل های بهداشتی در طرح های سالمسازی سواحل دریای خزر در استان مازندران مهیا گردد، اگر چه به تمامی شهروندان اعم از گردشگران و مسافران و بومیان تاکید می گردد که با توجه به شرایط کرونایی کشور، هرگز برای شنا وارد دریا نشوند.

رهاشدگی منطقه ها شنا ممنوع

طرح ساماندهی دریای خزر بدنبال افزایش آمار مرگ ناشی از غرق شدن در آبهای ساحلی دریا در حوزه استحفاظی مازندران از سال 91 به صورت آزمایشی شروع شد و از سال 92 با حضور ناجیان غریق و مدیریت جمعیت هلال احمر استان و نظارت استانداری و دستگاه هایی چون نیروی انتظامی، تربیت بدنی و اورژانس 115 شرایط رسمی به خود گرفت. اجرای این طرح باعث کاهش غریق شد بطوریکه براساس آمار رسمی، سال گذشته حدود 30 نفر در طرح های ساماندهی غرق شدند. در حالیکه در سال 91 تعداد غرق شدگان بیش از 200 نفر بود.

مازندران حدود 340 کیلومتر از ساحل دریای خزر را در اختیار دارد. سالهای گذشته از اول خرداد در حدود یکصد نقطه از سواحل طرح های سالمسازی دریا اجرایی می شد.

اجرای طرح دریا در سال 99 بخاطر شیوع کرونا تنها در یک دوره یک ماهه خرداد فعال بود و سپس با شروع موج دوم کرونا تعطیل شد. شهروندان مازندرانی و مسافران هم تابستان سال گذشته بخاطر نگرانی از شیوع کرونا کمتر در سواحل حضور می یافتند ولی سال جاری از اردیبهشت سواحل استان شاهد حضور مسافران و مجاوران است و تعدادی از آنها هم با وجود هشدارهای مختلف وارد آب شده و شنا می نمایند.

طبق گزارش هیات نجات غریق تنها در نیمه دوم خرداد سال جاری که بخشی از ناجیان برای جلوگیری مردم از ورود به آب دریا در سواحل مستقر شدند، بیش از 10 نفر بر اثر غرق شدگی در دریا جان باختند و جان حدود 200 نفر هم به وسیله ناجیان نجات یافت.

رئیس هیات نجات غریق مازندران پیش از این گفت که جان باختگان به خاطر ورود به آب دریا و شنا در منطقه ها شنا ممنوع در آب غرق شده و جانشان را از دست دادند.

براساس اعلام استانداری، 370 نقطه حادثه خیر در سواحل مازندران شناسایی و برای جلوگیری از شنا با تابلوی شنا ممنوع معین شده است. سالهای پیش از کرونا در این نقاط ماموران انتظامی مستقر می شدند تا مانع ورود مردم به آب شوند، ولی پارسال و سال جاری بخاطر اجرا نشدن طرح دریا، این محدوده ها به محلی برای شنای مردم تبدیل شده است.

نماشو: نماشو، طراحی سایت، سئو، چاپ و طراحی گرافیکی را به ما بسپارید.

bestcanadatours.com: https://bestcanadatours.com، تور ارزان کانادا، ویزای تضمینی مولتی کانادا، ویزای مولتی 5 ساله کانادا

منبع: همگردی
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 24 مرداد 1400 گردآورنده: persinablog.ir شناسه مطلب: 7744

به "طرح دریا از هفته دوم تیر در مازندران فعال می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طرح دریا از هفته دوم تیر در مازندران فعال می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید