عمار حکیم: حاکمیت سرزمینی عراق با خروج نیروهای آمریکایی تکمیل می شود

به گزارش پرسینا بلاگ، سید عمار حکیم رهبر جریان حکمت ملی عراق شرح داد که حاکمیت سرزمینی عراق با خروج نیروهای آمریکایی تکمیل می شود و ایالات متحده نباید پایگاه نظامی دائم در این کشور داشته باشد.

عمار حکیم: حاکمیت سرزمینی عراق با خروج نیروهای آمریکایی تکمیل می شود

حکیم امروز چهارشنبه در چهارمین نشست سالانه مجمع عمومی جریان حکمت ملی عراق با یادآوری شرایط سرنوشت سازی که کشور در آن به سر می برد، به چالش های پشت سر و پیش روی عراق اشاره و بر اهمیت تصمیم گیری قطعی بر دوراهی ثبات و بی ثباتی تأکید کرد.

بر اساس یادداشت دفتر جریان حکمت ملی عراق که برای دفتر ایرنا در بغداد ارسال شده است؛ وی اشغالگری بر اساس قطعنامه های خارجی و فتنه جنگ فرقه ای و داخلی را چالش هایی مطرح نمود که عراق آنها را پشت سر گذاشت.

حکیم با بیان اینکه با رهکردهای مرجعیت دینی و عقلای قوم فتنه ها خاموش شد، گفت: چالش تروریسم و بر هم زدن ثبات منطقه از راه بی ثبات کردن عراق و نیز تجزیه و فروپاشی نظام سیاسی و بازگشت به استبداد دیگر چالش هایی بود که مردم آنها را پشت سر گذاشتند.

از نگاه رهبر جریان حکمت ملی عراق؛ عمده ترین چالش پیش روی کشور حفاظت از دستاوردهای موجود با تکمیل حاکمیت سرزمینی عراق از راه خروج نیروهای نظامی خارجی است.

به اعتقاد وی، عراق می تواند با در نظر دریافت سه شعار و نه به حضور نیروهای نظامی خارجی، پایگاه های نظامی خارجی و دخالت در امور داخلی کشور چالش های پیش رو را برطرف کند.

رهبر جریان حکمت ملی عراق تأکید کرد که دنیا چالش های بزرگی را تجربه می کند و اولویت های کشورها در قبال عراق و منطقه با گذشته متفاوت شده است از دیگر سو عراق با نقش هایی که برای نزدیک کردن دیدگاه ها در منطقه و دنیا بر عهده گرفته است؛ به رغم کمبود امکانات و نبود نیروهای اثرگذاری که این نقش مهم را برعهده بگیرند، در حال پیشتاز شدن در دنیا است.

حکیم شرح داد که جریان حکمت ملی عراق برای همه این چالش ها راهکار و پروژه مطرح کرده و خواستار توافق بر سر قرارداد اجتماعی جدیدی شده که به قرارداد سیاسی تازه و قابل قبول عمومی بینجامد تا بتوان از تنوع اجتماعی برای گسترش روابط خارجی عراق بهره برداری بهتری کرد.، ایرنا

نماشو: نماشو، طراحی سایت، سئو، چاپ و طراحی گرافیکی را به ما بسپارید.

bestcanadatours.com: https://bestcanadatours.com، تور ارزان کانادا، ویزای تضمینی مولتی کانادا، ویزای مولتی 5 ساله کانادا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 24 مرداد 1400 گردآورنده: persinablog.ir شناسه مطلب: 6942

به "عمار حکیم: حاکمیت سرزمینی عراق با خروج نیروهای آمریکایی تکمیل می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عمار حکیم: حاکمیت سرزمینی عراق با خروج نیروهای آمریکایی تکمیل می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید