فراخوان شانزدهمین جشن تصویر سال منتشر شد

به گزارش پرسینا بلاگ، فراخوان شانزدهمین دوره جشن تصویرسال در چهار رشته عکاسی، گرافیک، کاریکاتور و فیلم منتشر شد.

فراخوان شانزدهمین جشن تصویر سال منتشر شد

به گزارش باشگاه خبرنگاران پویا، شانزدهمین دوره جشن تصویرسال از سوم تا بیست وچهارم اسفندماه 1397 در رشته های عکاسی، گرافیک، کاریکاتور و فیلم در خانه هنرمندان ایران برگزار می گردد.

بر اساس توافق بین جشن تصویر سال و شهردار شهر یزد، قرار است آثار برگزیده عکاسان سراسر کشور که بر اساس فراخوان دوره قبل با عنوان یزد؛ شهر دنیای به دبیرخانه جشن تصویرسال رسیده است، به صورت نمایشگاهی مستقل در قالب برنامه جنبی هفته هنر خشت در نیمه دوم بهمن ماه 1397 در شهر یزد برگزار گردد و هفت برنده این مسابقه سراسری نیز در مراسم پایانی معرفی شوند.

در صورت معین شدن جزییات مربوط به بخش ویژه عکاسی این دوره از جشن تصویر سال، شرایط شرکت در این بخش، متعاقبا به صورت فراخوانی مستقل اعلام می گردد.

جایزه ویژه جوانان زیر 25 سال

(جایزه محسن رسول اف)

در شانزدهمین دوره جشن تصویرسال و در ادامه رویکرد ویژه به جوانان، جایزه جوانان زیر 25 سال به یاد و نام محسن رسول اف هنرمند جوانی که در چهار رشته عکاسی، گرافیک، کاریکاتور و فیلم فعالیت داشت و در شهریورماه سال 1387 در سانحه سقوط هواپیما درگذشت، ازطریق آرای هیأت داوری خاص هر رشته، اهدا خواهد شد.

در این بخش، به منظور شناسایی و تشویق استعدادهای جوان کشور، در رشته عکاسی (خبری، مستنداجتماعی، ورزشی، هنر و هنرمندان، نگاهی دیگر) و دو رشته کاریکاتور و پوستر و نیز جشنواره فیلم تصویر (فیلم های زیر 15 دقیقه و بالای 15 دقیقه) برای هر بخش، یک تندیس ویژه، دو دیپلم افتخار و جوایز نقدی در نظر گرفته شده است که همچون دوره های گذشته، ازسوی بنیاد فرهنگی هنری محسن رسول اف اهدا می گردد.

جایزه وحید ابد

(عکاس مطبوعاتی سال از نگاه جشن تصویر سال)

دومین جایزه وحید ابد برای عکاس منتخب مطبوعاتی سال که نقش و فعالیت ویژه ای را در رویدادهای مهم ایران و دنیا داشته است، در شانزدهمین دوره جشن تصویرسال اهدا می گردد.

عکاس منتخب از میان شرکت نمایندگان این دوره در بخش عکاسی (جوان و آزاد) ازسوی هیات داوران تصویر سال انتخاب و اعلام خواهد شد.

برنده این جایزه مبلغ سه میلیون تومان نقد، همراه با تندیس وحید ابد به عنوان عکاس سال از نگاه تصویر سال 1397 از سوی خانواده زنده یاد وحید سهرابی ابد دریافت می نماید.

وحید سهرابی ابد متولد سال 1368 همدان از سال 1387 تا 1392 به عنوان عکاس با خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) همکاری می کرد و در سال 1389 برنده جایزه نخست و تندیس بخش عکس های ورزشی از جشن تصویر سال شد.

بخش عکس

در رشته عکس که شامل بخش های مستنداجتماعی، ورزشی، هنر و هنرمندان، خبری و نگاهی دیگر (خلاقه) است، عکس هایی پذیرفته می شوند که در فاصله زمانی نیمه دوم سال 1396 و سال 1397 گرفته شده باشند.

مبلغ ورودیه رشته های پنجگانه عکس جمعا 25 هزار تومان است که پس از پرداخت اینترنتی وجه می توان آثار مورد نظر خود را آپلود کرد.

برای شرکت در شانزدهمین جشن تصویر سال، تصاویر آثار می بایست در دو مرحله به صورت آپلود مستقیم (در دو مرحله) به وسیله سایت تصویر انجام گردد و نیازی به ارسال سی دی یا دی ودی برای بخش های عکس، گرافیک و کاریکاتور نیست.

ارایه آثار در این بخش نیز می بایست همراه با ثبت نام متقاضی در سایت تصویر به صورت آپلود تصاویر با حجمی معادل حداکثر100 کیلوبایت (در مرحله اول برای داوری) و در ادامه برای چاپ نمایشگاهی، آپلود آثار در طول 60 سانتی متر و در صورت مربع بودن کادر عکس در طول 50 سانتی متر با دی پی آی 150 و حجمی معادل حداکثر پنج مگابایت صورت گیرد.

چنانچه عکس آپلود شده در مرحله دوم با ابعاد اعلام شده با رزولوشن 150 بیش از پنج مگابایت شد می توانید روزلوشن را تا 120 دی پی آی پایین بیاورید.

تعداد آثار ارسالی برای هربخش حداکثر پنج اثر است.

مسابقه عکس ایران ما

به روال چهار سال گذشته، بخش مسابقه عکس ایران ما با موضوع های زیر برگزار می گردد:

طبیعت، ویژگی های اقلیمی و جاذبه های گردشگری ایران

مردم نگاری اقوام و خانواده ایرانی

میراث فرهنگی و بناهای تاریخی و مذهبی ایران

آیین های، مراسم و رویدادهای ملی و مذهبی ایران

رخدادها و چهره های شاخص فرهنگی، هنری ایران

رخدادهای مهم سیاسی، ورزشی، علمی و صنعتی ایران

عکس های قدیمی از آلبوم های خانوادگی

تعداد عکس های ارسالی در بخش مسابقه ایران ما حداکثر 10 تک عکس درنظرگرفته شده است.

ارایه آثار در این بخش نیز می بایست همراه با ثبت نام متقاضی در سایت تصویر به صورت آپلود تصاویر با حجمی معادل حداکثر100 کیلوبایت (در مرحله اول برای داوری) و در ادامه برای چاپ نمایشگاهی، آپلود آثار در طول 60 سانتی متر و در صورت مربع بودن کادر عکس در طول 50 سانتی متر با دی پی آی 150 و حجمی معادل حداکثر پنج مگابایت صورت گیرد.

چنانچه عکس آپلود شده در مرحله دوم با ابعاد اعلام شده با رزولوشن 150 بیش از پنج مگابایت شد می توانید روزلوشین را تا 120 دی پی آی پایین بیاورید.

آپلود عکس در ابعاد اعلام شده الزامی است.

شرکت در این بخش برای عموم آزاد است و شرط سنی و زمان عکس برداری ندارد.

در این بخش از سوی هیات داوران به هفت اثر برگزیده، دیپلم افتخار و جایزه نقدی اهدا می گردد.

مبلغ ورودیه بخش ویژه عکس ایران ما 15 هزار تومان است که پس از پرداخت اینترنتی وجه می توان آثار مورد نظر خود را آپلود کرد.

مسابقه و نمایشگاه عکس های موبایلی

عکس های موبایلی با موضوع آزاد در نظر گرفته شده و شرط سنی و زمان عکس برداری ندارد.

تعداد عکس های ارسال شده در بخش مسابقه عکس های موبایلی حداکثر 10 تک عکس در نظرگرفته شده است.

در این بخش از سوی هیات داوران به هفت اثر برگزیده، دیپلم افتخار و جایزه ارزنده اهدا می گردد.

مبلغ ورودیه بخش ویژه عکس های موبایلی 15 هزار تومان است که پس از پرداخت اینترنتی وجه می توان آثار مورد نظر خود را در دو مرحله آپلود کرد.

عکس های آپلود شده برای چاپ نمایشگاهی بخش موبایلی باید با طول 30 سانتی متر و دی پی آی 150 و حجمی معادل حداکثر پنج مگابایت باشد.

بخش گرافیک و کاریکاتور

دو بخش گرافیک (پوستر) و کاریکاتور، همچون سال های گذشته با موضوع آزاد برگزار می گردد. آثار بخش آزاد و جوانان زیر 25 سال با نظر هیات داوری معرفی شده از سوی انجمن طراحان گرافیک ایران و گروه های آزاد کاریکاتور انتخاب و به نمایشگاه راه خواهند یافت.

ارایه آثار در این بخش نیز می بایست همراه با ثبت نام متقاضی در سایت تصویر به صورت آپلود تصاویر با حجمی معادل حداکثر100 کیلوبایت (در مرحله اول برای داوری) و در ادامه، برای چاپ نمایشگاهی آپلود اصل آثار در طول 60 سانتی متر با 150 دی پی آی و حجمی معادل حداکثر پنج مگابایت صورت گیرد.

تعداد آثار ارسالی برای هربخش حداکثر پنج اثر است.

مبلغ ورودیه برای شرکت نمایندگان بخش گرافیک و کاریکاتور (آزاد و جوان) 15 هزارتومان درنظر گرفته شده است که پس از پرداخت اینترنتی وجه می توان آثار مورد نظر خود را آپلود نمایند.

جشنواره فیلم تصویر

به روال گذشته، جشنواره فیلم تصویر، همزمان با نمایشگاه تصویر سال درخانه هنرمندان ایران برگزار می گردد. همه فیلم های غیرتجاری شامل فیلم های مستند، کوتاه داستانی، تجربی، انیمیشن، ویدئوآرت و موبایلی که از خلاقیت هنری برخوردار باشند، در دو بخش کمتر از 15 دقیقه و بالاتر از 15 دقیقه این جشنواره عرضه خواهند شد.

فیلم های منتخب در مدت برگزاری جشن تصویرسال، همه روزه در خانه هنرمندان ایران به نمایش در می آیند.

-شرایط فنی آثار:

تمامی آثار ارسالی باید در قالب DVD و به صورت دیتا (Data) و با هریک از فرمت های:

MOV (H.264) ، MP4 (H.264) ، MPEG2 همراه با کد ره گیری دریافت شده به وسیله ثبت نام در سایت تصویر، به دبیرخانه جشنواره ارائه شوند.

فیلم هایی که به صورت VOB ارسال شده باشند، پذیرفته نخواهند شد.

تذکر مهم:

فیلم سازان فقط یک بار می توانند فیلم خود را به دبیرخانه جشنواره ارسال نمایند و فرصت اصلاح و ارسال مجدد وجود ندارد و با توجه به تک مرحله ای بودن دریافت آثار، در صورت راه یابی هر فیلم به جشنواره، فایل ارائه شده توسط فیلم ساز مستقیماً به نمایش درخواهد آمد، بنابراین ضروری ست فیلم سازان از ابتدا نسخه نهایی اثر را با کیفیت مناسب به دبیرخانه جشنواره ارائه دهند.

مبلغ ورودیه برای شرکت نمایندگان بخش فیلم (آزاد و جوان) 25 هزارتومان درنظر گرفته شده است که پس از پرداخت اینترنتی وجه می توان اطلاعات و عکس مربوط به فیلم را در سایت تصویر آپلود کرد.

جشنواره جشنواره ها

بخش جشنواره جشنواره ها همچون گذشته با همراهی سازمان سینمایی کشور، فیلم های برنده در جشنواره های فیلم برگزار شده در طول سال 1397 ایران به عنوان بخش جنبی جشنواره فیلم تصویر نمایش داده می شوند.

سال جاری نیز فیلم های برنده و برگزیده جشنواره سینما حقیقت، جشنواره فیلم کوتاه تهران و جشن خانه سینما از سوم تا بیست و چهارم اسفندماه 1397 در تالار ناصری خانه هنرمندان ایران به نمایش در می آیند.

مهلت ارسال آثار

مهلت پایانی ارسال آثار تا 30 دی ماه 1397 درنظر گرفته شده است.

هنرمندان علاقمند به شرکت در شانزدهمین جشن تصویر سال می بایست به وسیله ثبت نام و آپلود در سایت تصویر به آدرس http:، ، upload.tassvir.com اقدام نمایند.

دبیرخانه تصویر سال واقع در تهران، میدان هفت تیر، خیابان مفتح جنوبی، روبه روی استادیوم شیرودی، خیابان اردلان، پلاک 24، طبقه چهارم، تنها آثار بخش جشنواره فیلم تصویر را به صورت دی وی دی می پذیرد.

سفر به دور زمین: دور زمین | سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده! تور ارزان، تور لحظه آخری، اروپا، تور تایلند، تور مالزی، تور دبی، تور ترکیه

مجله سرگرمی: پرسینا بلاگ، سیستم مدیریت محتوا پرسینا

منبع: تسنیم
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 23 مرداد 1400 گردآورنده: persinablog.ir شناسه مطلب: 4258

به "فراخوان شانزدهمین جشن تصویر سال منتشر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فراخوان شانزدهمین جشن تصویر سال منتشر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید