فولیکول های مو سلولهای سرطانی پوست را مهار می کنند

به گزارش پرسینا بلاگ، اثرات محافظتی فولیکول های مو می تواند راهکارهای جدید برای مبارزه با سرطان پوست باشد.

فولیکول های مو سلولهای سرطانی پوست را مهار می کنند

به گزارش خبرنگار ، جالب است بدانید گاهی جهش ژنتیکی که می تواند باعث ایجاد سرطان در برخی از بافت ها شود، در بافت های دیگر بی اثر است و حتی می تواند اثرات مهارکننده بر سرطان داشته باشد.

مطالعه جدید محققان دانشگاه Yale نشان داد، باززایی و احیاء فولیکول مو از برخی از انواع سرطان پوست جلوگیری می کند.

فولیکول های مو توانایی منحصر به فرد در داشتن سلول های جهش یافته دارند؛ از این رو، محققان جهش مشهور (HRAS) را که در 30 درصد انواع سرطان ها فعالند، در فولیکول های مو در موش ها وارد کردند و با استفاده از تصویربرداری زنده، آن ها را در طول زمان ردیابی کردند.

در این شرایط سلول های جهش یافته سنگفرشی پوست مجاور آن ها همچنان تکثیر می شدند و به طور فعال سیگنال رد و بدل می کردند، علاوه بر آن باعث تقویت بازسازی فولیکول های مو هم می شدند.

ساخت نانوذراتی که تومورهای عمیق را هدف می گیرد

آنها مشاهده کردند تولید مجدد فولیکول های مو حتی در صورت وجود جهش مشهور عامل سرطان (HRAS)، از رشد تومور ممانعت می کند و بازسازی مکانیسمی است که فولیکول برای مقابله با این چالش ها می تواند از آن برای سرکوب رشد غیرطبیعی استفاده کند.

همچنین دریافتند فولیکول های مو حتی در مواجهه با چالش هایی از قبیل افزایش سن، آسیب دیدگی یا بروز جهش های ثانویه، در برابر رشد تومور بسیار مقاوم هستند.

به گفته این دانشمندان درک اثرات محافظتی فولیکول های مو می تواند در ایجاد راه حل های جدید برای مبارزه با سرطان در سایر بافت ها با ظرفیت ترمیم بالا هم کمک کند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 17 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: persinablog.ir شناسه مطلب: 1411

به "فولیکول های مو سلولهای سرطانی پوست را مهار می کنند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فولیکول های مو سلولهای سرطانی پوست را مهار می کنند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید