محسن هاشمی: حمل و نقل عمومی تعطیل شود ، نگران سفرهای درون شهری تهران هستیم

به گزارش پرسینا بلاگ، رئیس شورای شهر بر لزوم کاهش سرویس حمل ونقل عمومی در راستای کاهش شیوع کرونا در تهران تاکید کرد و گفت: اگر بخواهیم کرونا در تهران را کنترل کنیم باید حمل ونقل عمومی را تعطیل کرده و یا ظرفیت آن را کاهش دهیم و تنها به شبکه حمل ونقل اضطراری اکتفا کنیم.

محسن هاشمی: حمل و نقل عمومی تعطیل شود ، نگران سفرهای درون شهری تهران هستیم

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، محسن هاشمی با اشاره به نامه اخیر اعضای شورای شهر به ستادملی کرونا گفت: اعضای شورای شهر تهران به صورت تله کنفرانسی در مورد نحوه فعالیت شهرداری تهران بعد از تعطیلات جلسه ای برگزار کردند چراکه اعضای شورا نسبت به افزایش سفرهای شهری و عدم مهار کرونا ویروس دغدغه هایی داشتند که برهمین اساس پیشنهاداتی تدوین و در قالب نامه به شهردار تهران، این پیشنهادات را به ستاد ملی کرونا تقدیم کردیم.

وی با بیان اینکه مقرر شده تا شهردار تهران ضمن مطرح نمودن این پیشنهادات در هیات دولت و ستاد ملی کرونا از آنها دفاع کند، افزود: یکی از پیشنهادات اعضای شورای شهر تمدید تعطیلی ادارات و... از 5 تا 15فروردین ماه بود که ستاد ملی کرونا به جای تعطیلی، با کاهش تعداد نیروهای ادارات تا یک سوم موافق کرد.

هاشمی با بیان اینکه مدیریت شهری تهران، پیشنهاد تعطیلی بوستان ها و تفرجگاه ها را مطرح نمود که مورد پذیرش واقع شد، ادامه داد: از آنجایی که ما نگران 13فروردین ماه یا همان 13بدر بودیم تا مبادا با حضور مردم در طبیعت شیوع این بیماری افزایش یابد؛ به همین دلیل پیشنهاد دادیم بوستان های محصور، بسته شوند و مابقی فضاهای سبزی که باز بوده و در ندارند نیز با حضور عوامل پلیس کنترل شوند که خوشبختانه این پیشنهاد به تصویب رسید و این مهم نیز ابلاغ شد.

رئیس شورای شهر تهران با اشاره به این مطلب که بحث کنترل حمل ونقل عمومی در عدم شیوع بیماری بسیار مهم است، گفت: تجربه نشان داده است که کشورهای چین، کره جنوبی و... در شهرهای درگیر با کرونا سیستم حمل ونقل عمومی خود را تعطیل کرده و در برخی کشورها نیز خدمات رسانی سیستم حمل ونقل عمومی تا یک سوم کاهش دادند.

وی افزود: یک واگن مترو ظرفیت 200 نفر ایستاده را دارد و تنها ظرفیت نشسته آن حدود 50 نفر است که ببینید چه تعداد از افراد می توانند در کنار یکدیگر آنهم در این شرایط قرار گیرند و اگر به هر دلیلی تجمع مسافران افزایش یابد قطعا اتفاقات خوشایندی رخ نمی دهد و این در حالی است که سیستم تهویه قطار مترو متمرکز است؛ یعنی هوای داخل واگن ها را گردش می دهد و اگر یک فرد بیمار یا ناقل در قطار باشد می بینید که ویروس پخش می شود.

هاشمی با اشاره به تعطیلی حرم های مطهر، مساجد، مدارس و... و. بار دیگر پیشنهاد تعطیلی حمل و نقل عمومی را مطرح نمود و گفت: تعداد جمعیت یک واگن مترو برابر با جمعیت نمازگزاران یک مسجد است و این در حالی است که نمازگزاران تنها سه بار در روز به مسجد می فرایند اما یک واگن مترو در روز بیش از 100بار مورد استفاده قرار می گیرد؛ پس اگر لزوم تعطیلی مساجد و حرم های مطهر احساس شد، چرا این تعطیلی در مورد سیستم حمل ونقل عمومی نیست؟

وی با بیان اینکه در پی شیوع کروناویروس تعداد مسافران مترو کاهش یافت، اما باز هم عده ای از این وسیله استفاده می کنند به گونه ای که در روزهای پایانی سال گذشته تعداد مسافران به 70هزار سفر رسیده بود، گفت: من مجددا تاکید می کنم که اگر بخواهیم کرونا در تهران را کنترل کنیم باید حمل ونقل عمومی نیز تعطیل شود و تنها به شبکه حمل ونقل اضطراری اکتفا کنیم یا می توان سرویس دهی حمل ونقل عمومی را به یک سوم کاهش داد.

هاشمی در عین حال گفت: البته تصمیم گیری در مورد هر اقدامی پیرامون مدیریت کرونا ویروس بر عهده ستادکرونا است و اعضای شورای شهر و حتی شهردار تهران نمی تواند در این زمینه تصمیم گیری کند، اما مجددا از مسئولان امر خواسته می شود در راستای کنترل شیوع کرونا، شرایط سرویس دهی حمل ونقل عمومی را تعیین تکلیف کنند.

سفرهای ادلیا: سفرهای ادلیا: ارزانترین تورهای مسافرتی اروپایی، آسیایی و کانادا

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 23 مرداد 1400 گردآورنده: persinablog.ir شناسه مطلب: 3855

به "محسن هاشمی: حمل و نقل عمومی تعطیل شود ، نگران سفرهای درون شهری تهران هستیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محسن هاشمی: حمل و نقل عمومی تعطیل شود ، نگران سفرهای درون شهری تهران هستیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید