مدیرعامل بانک ملی: خانه های خالی در اختیار بانک ها نیست

به گزارش پرسینا بلاگ، خبرنگاران : رییس شورای هماهنگی بانک های دولتی تاکید نمود: اینکه گفته می گردد خانه های خالی متعلق به بانک ها و در اختیار آنهاست صحت ندارد و حتی امکان تعقیب قضایی افرادی که این موضوع را مطرح می نمایند، وجود دارد.

مدیرعامل بانک ملی: خانه های خالی در اختیار بانک ها نیست

جهت دریافت خدمات پتینه کاری ساختمان با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

به گزارش پرسینا بلاگ به نقل از ایبِنا، محمدرضا حسین زاده درباره اینکه بانک ها بیش از 10 هزار واحد مسکونی خالی را در اختیار دارند، گفت: در طول سالیان مختلف افراد مختلف با وثایق مختلف از بانک ها تسهیلات دریافت نموده اند و بعضا خود آنها وثیقه ملکی را با تسهیلات تهاتر نموده اند.

وی با بیان اینکه تعداد املاک مسکونی در اختیار بانک ها بسیار کم است و بیشتر این واحدها تجاری-اداری یا سوله های خالی هستند، توضیح داد: بانک ها ناچار بوده اند برای وصول بیت المال این املاک را در اختیار بگیرند و سپس به مزایده بگذارند.

مدیرعامل بانک ملی ایران ادامه داد: بعضا در طول سال برای فروش این املاک تا 20 مرتبه مزایده گذاشته می شود. از سوی دیگر سامانه ای برای فروش اموال مازاد بانک ها در وزارت اقتصاد وجود دارد و همه چیز شفاف است. متقاضیان خرید این املاک نیز می توانند به این سامانه مراجعه نمایند.

حسین زاده تاکید نمود: اینکه گفته شده بانک ها مسکن خالی دارند، به هیچ وجه صحت ندارد و حتی برای کسانی که چنین ادعایی می نمایند، جای تعقیب قضایی هم وجود دارد زیرا اقدام به تشویش اذعان عمومی می نمایند.

وی گفت: در صورتی که به سامانه فروش اموال مازاد بانک ها در وزارت اقتصاد مراجعه کنید، می بینید که بیشتر این املاک، تجاری-اداری یا سوله های صنعتی در شهرک های صنعتی هستند و سهم خانه های مسکونی از این املاک بسیار ناچیز است. از سوی دیگر این خانه ها بیشتر متصرف دارند و فروش آنها با مسائل حقوقی روبرو است.

بانک ها واحدهای تولیدی فعال را تملک نمی نمایند

مدیرعامل بانک ملی ایران همچنین گفت: بانک ها واحدهای تولیدی فعال را تملیک ننموده و نخواهند کرد. بانک ها هیچ گاه موجب تعطیلی واحدهای تولیدی نمی شوند زیرا نفع بانک ها در فعالیت واحدهای تولیدی و اشتغالزایی است و در این صورت است که تسهیلات پرداختی آنها بازمی شود.

رییس شورای هماهنگی بانک های دولتی گفت: بانک ها تصمیم گرفته اند تا اقدام به تامین نقدینگی هر واحد تولیدی نمایند که دارای فروش خوبی باشد. وی درباره پرداخت تسهیلات به مشاغل آسیب دیده از کرونا نیز گفت: تمامی بانک ها اهتمام دارند تا تسهیلات به کسب وکارهای آسیب دیده از شیوع ویروس کرونا پرداخت شود؛ همچنانکه بانک ها برای حدود 23 میلیون نفر از هم وطنان اقدام به پرداخت وام یک میلیون تومانی کردند.

حسین زاده خاطرنشان کرد که همکاران ما در نظام بانکی و در سراسر کشور فرایند پرداخت تسهیلات به مشاغل آسیب دیده از کرونا را آغاز نموده و الان در مرحله پرداخت هستند. مدیرعامل بانک ملی همچنین درباره پرداخت تسهیلات ودیعه مسکن گفت: در بحث پرداخت تسهیلات مرابحه ودیعه مسکن نیز همه بانک ها آمادگی پرداخت را دارند ولی منتظر هستند تا وزارت مسکن سامانه مربوطه را در اختیار شعب بانک ها قرار دهد و بتوانیم 20 هزار میلیارد تومان در نظر گرفته شده برای این بحث را به تدریج پرداخت کنیم.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 22 شهریور 1399 بروزرسانی: 22 شهریور 1399 گردآورنده: persinablog.ir شناسه مطلب: 4867

به "مدیرعامل بانک ملی: خانه های خالی در اختیار بانک ها نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مدیرعامل بانک ملی: خانه های خالی در اختیار بانک ها نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید