مراسم اختتامیه لیگ برتر و صد سالگی والیبال همزمان برگزار می گردد

به گزارش پرسینا بلاگ، به گزارش خبرنگاران و به نقل از فدراسیون والیبال، جلسه هماهنگی و هم اندیشی مدیران عامل باشگاه ها به منظور آنالیز نحوه برگزاری مسابقات لیگ برتر مردان در سال 1400 امروز یکشنبه 23 خرداد با حضور دکتر محمدرضا داورزنی رئیس فدراسیون، سید میلاد تقوی دبیرکل فدراسیون، شهرام عظیمی سرپرست کمیته رویدادها، ابراهیم فیروزی رئیس کمیته داوران، نادر انصاری دبیر کمیته رویدادها و با حضور مدیران عامل و مربیان باشگاه های لیگ برتر در حال برگزاری است.

مراسم اختتامیه لیگ برتر و صد سالگی والیبال همزمان برگزار می گردد

در این جلسه دکتر داورزنی در ابتدا با قدردانی از مدیران عامل و سرمربیان باشگاه ها گفت: خروجی لیگ سال گذشته تعداد زیادی بازیکن ارزشمند بود که هم اکنون در تیم ملی خودنمایی می نمایند. عصر جدیدی در والیبال ایران رقم خورده است.

داورزنی با تاکید بر برگزاری جلسه اختتامیه لیگ برتر سال 99 هم زمان با تولد 100 سالگی والیبال در ایران اضافه نمود: سال گذشته سال خاصی بود. به دلیل وجود شرایط کرونایی مجبور به برگزاری مسابقات لیگ برتر به صورت متمرکز بودیم. خوشبختانه والیبال توانست برنامه هایش را عملی کند. همکاری باشگاه ها هم باعث شد لیگ در زمان مشخص شده به اتمام برسد. با توجه به قرمز شدن شرایط کرونایی کشور، تصمیم گرفتیم مراسم اختتامیه لیگ با یکصدمین سال والیبال کشور که برنامه آن متعاقباً اعلام می گردد، به طور همزمان برگزار گردد. سال جاری یکصدمین سال فعالیت والیبال در کشور و تولد 100 سالگی والیبال در ایران است. همه کسانی که در 100 سال گذشته در رشد و توسعه والیبال کشور اثرگذار بودند، در مراسم تولد 100 سالگی والیبال حضور خواهند داشت.

او با بیان اینکه برای فدراسیون فرقی نمی نماید لیگ برتر سال 1400 به صورت متمرکز برگزار گردد یا خیر اما باید شرایط میزبانی در شرایط کرونایی فراهم باشد گفت: برگزاری مسابقات در شهرستان ها حساسیت بیشتری دارد. امیدواریم شرایط کشور به سمتی برود که شرایط کرونایی اجازه دهد از وجود تماشاگران استفاده کنیم تا هم میزبان ها و هم مردم از برگزاری مسابقات لذت ببرند. قرار است تا خاتمه شهریور درصد قابل توجهی از مردم واکسینه شوند اما اینکه بتوانیم مسابقات را با حضور تماشاگران برگزار کنیم یا خیر به مصوبات ستاد کرونا بستگی دارد.

رئیس فدراسیون والیبال همچنین به وجود ویدئو چک، VIS و داشتن تجهیزات مورد احتیاج برای میزبانی شهرستان ها از مسابقات لیگ برتر تاکید نمود و اضافه نمود: وجود این تجهیزات به کاهش حاشیه مسابقات والیبال یاری می نماید، هم چنین یاری می نماید تا در شهرهای والیبالی با استفاده از تجهیزات روز میزبانی داشته باشیم.

داورزنی درباره حضور تیم ملی والیبال ایران در المپیک 2020 توکیو اعلام کرد: سال جاری المپیک را در پیش داریم. کارمان سخت است اما امیدواریم و البته امیدوارتر به آینده والیبال کشور. چشم به هم بزنیم المپیک 2024 پاریس فرامی رسد. بنابراین باید از حالا به دنبال جایگزینی و تربیت بازیکنان جوان و کشف و پرورش استعدادهای جدید باشیم که این ها همه از خروجی باشگاه ها خواهد بود. فدراسیون وظایف خود را دنبال می نماید و مأموریت و مسئولیت خود را به نحو احسن انجام می دهد. البته نقاط ضعفی داریم که باید رفع کنیم اما در بحث کشف استعدادها، آینده والیبال به دست باشگاه هاست. باید با یاری باشگاه ها تراز والیبال کشوررا تا 4 سال آینده حفظ نموده و آن ارتقا دهیم.

او با اشاره به رشد ژاپن در والیبال نکته ای را هم متذکر شد: شاهد سرعت رشد مدعیان والیبال در جهان هستیم. در آسیا ژاپنی ها خوب کار نموده اند و این نیست که بگوییم که ما پا را از آسیا فراتر گذاشته ایم. اگر دیر آغاز کنیم، صندلی خود را از دست می دهیم. باید مرتب در حال بهتر شدن شرایط تیم ملی در سطح بزرگسالان باشیم. پس باید در رده جوانان و نوجوانان کوشش کنیم تا خون تازه به تیم ملی بزرگسالان تزریق کنیم. امیدواریم با همکاری باشگاه ها، این اتفاق رخ دهد. مدل برنامه ریزی ما در لیگ باید به گونه ای باشد که به جوانان میدان و فرصتی برای بازی داده گردد. هر سال بعد از اتمام لیگ برتر باید تعداد زیادی بازیکن همچون بردیا سعادت، آرمان صالحی، امیرحسین اسفندیار، میثم صالحی، شریفی و… از دل باشگاه ها بیرون بیایند تا همیشه امیدوار به آینده بهتر در والیبال باشیم.

داورزنی ادامه داد: در برخی از پست ها باید جدیت بیشتری به خرج دهیم و با برنامه تر کار کنیم تا بازیکنانی در تراز جهانی را به تیم ملی معرفی کنیم. آرزو می کنم فرایند رو به رشد والیبال ایران ادامه پیدا کند تا آلکنو با پیدا کردن 12 بازیکن مدنظرش بتواند با آمادگی کامل در المپیک حضور داشته باشد چون نتیجه المپیک، افتخاری برای ما خواهد بود.

این جلسه با ارائه نقطه نظرات مدیران عامل و مربیان باشگاه ها در حال برگزاری است که گزارش آن متعاقباً منتشر خواهد شد.

پریها: پریها | اخبار، سرگرمی، ورزش، فال، پزشکی، سینما

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 23 مرداد 1400 گردآورنده: persinablog.ir شناسه مطلب: 7385

به "مراسم اختتامیه لیگ برتر و صد سالگی والیبال همزمان برگزار می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مراسم اختتامیه لیگ برتر و صد سالگی والیبال همزمان برگزار می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید