مقاوم ترین دریچه های چدنی در همدان تولید شد

به گزارش پرسینا بلاگ، نوعی از دریچه های آدم رو و آبگیر در یکی از صنایع همدان برای نخستین بار در کشور طراحی و تولید شد که می تواند 2 برابر بارِ حد مجاز استاندارد را تحمل کند.

مقاوم ترین دریچه های چدنی در همدان تولید شد

به گزارش پرسینا بلاگ آنلاین به نقل از ایرنا، مدیرکل استاندارد همدان در این باره اظهار کرد: دریچه های آدم رو و آب گیر (کلاس C250) در حاشیه جدول های خیابان ها کاربرد دارد.

محمد مددی اضافه کرد: شرکت ذوب ریزان همدان در سال 94 برای نخستین بار در کشور پیروز به دریافت نشان ملی استاندارد ایران برای تولید دریچه های آدم رو و آب گیر، برای مناطق تردد وسایل نقلیه و پیاده رو شد.

وی گفت: این شرکت به تازگی با طراحی به وسیله نرم افزارهای طراحی و تحلیل استاتیکی و دینامیکی، توانست وزن دریچه های چدنی را کاهش داده و ظرفیت تحمل بار آن که مطابق استاندارد باید 250 کیلو نیوتن باشد را تا 500 کیلو نیوتن افزایش بدهد.

مدیرکل استاندارد استان همدان با تأکید بر این که دریچه های آدم رو و آب گیر باید دارای ایمنی کافی مطابق با استاندارد باشند، اضافه کرد: در صورتی که از محصولات غیراستاندارد استفاده شود، موجب خسارت های جانی و مالی به مردم کشور می شود.

مددی گفت: رعایت استانداردها در شکوفایی و پویایی اقتصاد کشور نقش مؤثری دارند و سازمان ملی استاندارد ایران در سال رونق تولید همراه و همیار تولیدکنندگان است و آنها را به سمت ارتقا و بهبود کیفیت هدایت می کند.

وی اظهار داشت: افزایش کیفیت و رعایت استاندارد می تواند علاوه بر رونق بازار داخلی از ورود کالاهای غیرضروری خارجی نیز ممانعت کند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 3 فروردین 1399 بروزرسانی: 31 فروردین 1399 گردآورنده: persinablog.ir شناسه مطلب: 3261

به "مقاوم ترین دریچه های چدنی در همدان تولید شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقاوم ترین دریچه های چدنی در همدان تولید شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید