موضع گیری چین نسبت به تمدید تفاهم ایران و آژانس

به گزارش پرسینا بلاگ، ایرنا نوشت:سخنگوی وزارت امور خارجه چین از تمدید همکاری ها میان جمهوری اسلامی ایران و آژانس بین المللی انرژی هسته ای استقبال کرد.

موضع گیری چین نسبت به تمدید تفاهم ایران و آژانس

جائو لی جیان روز سه شنبه در کنفرانس خبری در جمع خبرنگاران در پکن اضافه نمود: تفاهم فنی بین ایران و آژانس انرژی هسته ای نشان دهنده اراده سیاسی تهران برای نتیجه گیری در مذاکرات احیای برجام است و زمان ارزنده ای را برای مذاکرات به دست آورده است.

این مقام چین اضافه نمود: در حال حاضر، پیشرفت قابل توجهی در مذاکرات هسته ای ایران حاصل شده است، اما هنوز اختلافاتی وجود دارد. چین امیدوار است همه طرف های مربوطه با احساس اضطرار بیشتری عمل نمایند، بدون تاخیر تصمیم بگیرند و برای دستیابی به موفقیت زود هنگام در مذاکرات کوشش نمایند.

جائو ادامه داد: چین به عنوان یک عضو مهم برجام، به طور فعال در حال پیشبرد حل و فصل سیاسی و دیپلماتیک مساله هسته ای ایران است و کارهای زیادی را برای بازگرداندن برجام با هدف منع گسترش سلاح های هسته ای و صلح و ثبات در خاورمیانه انجام داده است.

او همچنین از آمریکا خواست همه تحریم های ایران را لغو کند از ایران نیز خواست اجرای کامل توافق برجام را بر این اساس از سر بگیرد.

سخنگوی وزارت خارجه چین در خصوص مشارکت کشورش در پروژه بازسازی راکتور آب سنگین اراک گفت: چین به تعهد خود عمل نموده، مسائل مختلف را پشت سر گذاشته و پروژه بازسازی راکتور آب سنگین اراک را در چارچوب برجام جلو برده است.

جائو ادامه داد: چین قاطعانه از حقوق و منافع مشروع خود محافظت نموده و طرف آمریکایی را تحت فشار قرار داده است تا کلیه تحریم های یک جانبه و غیرقانونی علیه ایران، چین و دیگر اشخاص ثالث را کاملاً لغو کند.

به گفته وی چین متعهد به حفظ صلح و ثبات منطقه ای است از ایجاد یک سکوی گفتگوی چند جانبه در منطقه خلیج فارس برای حل نگرانی های امنیتی همه طرفها به وسیله رایزنی حمایت می نماید.

311311

نماشو: نماشو، طراحی سایت، سئو، چاپ و طراحی گرافیکی را به ما بسپارید.

bestcanadatours.com: https://bestcanadatours.com، تور ارزان کانادا، ویزای تضمینی مولتی کانادا، ویزای مولتی 5 ساله کانادا

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 24 مرداد 1400 گردآورنده: persinablog.ir شناسه مطلب: 7339

به "موضع گیری چین نسبت به تمدید تفاهم ایران و آژانس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موضع گیری چین نسبت به تمدید تفاهم ایران و آژانس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید