نحوه تخصیص پلاک های قدیمی فک شده به متقاضیان

به گزارش پرسینا بلاگ، رئیس پلیس راهور ناجا چگونگی تخصیص پلاک های قدیمی فک شده به متقاضیان در مراکز تعویض پلاک و شماره گذاری را تشریح کرد.

نحوه تخصیص پلاک های قدیمی فک شده به متقاضیان

به گزارش خبرنگاران از فارس، سردار سید کمال هادیانفر، رئیس پلیس راهور ناجا در برنامه تلویزیونی به موضوع واگذاری پلاک های قدیمی فک شده پرداخت و گفت: سالانه بیش از 5.5 میلیون خدمات شماره گذاری به مردم ارائه می گردد که 3.5 میلیون از این خدمات ویژه نقل و انتقال وسایل نقلیه است.

رئیس پلیس راهور ناجا توضیح داد: در ابتدای طرح شماره گذاری فردمحور، 62 میلیون پلاک و شماره برای شماره گذاری در سال های آینده پیش بینی شده بود که تا به امروز 55 میلیون از این شماره ها و پلاک ها به خودروها اختصاص داده شده است درحالیکه فقط 23 میلیون پلاک استفاده می گردد و 32 میلیون پلاک در انبارها و به اسم افراد با کد ملی معین نگهداری می گردد.

سردار هادیانفر به پیشنهاد پلیس راهور در این باره اشاره و بیان داشت: در کمیسیون زیربنایی دولتی پیشنهادی ارائه کردیم که این پیشنهاد در هیات دولت نیز مطرح شد؛ در این خصوص که پلاک هایی که روی وسایل نقلیه نصب نیست و بیش از یک سال از عدم استفاده آن می گذرد با حفظ سوابق پلاک فرد اولیه به افراد دیگر واگذار گردد که با تصویب هیأت وزیران، طرح ابتدا به صورت آزمایشی در شیراز انجام شد و هم اکنون در سراسر کشور در حال اجرا است.

وی اضافه نمود: درحال حاضر 32 میلیون شماره و پلاک آزاد شده است که به صورت رندومی بین متقاضیان توزیع می گردد.

سردار هادیانفر در مورد چگونگی توزیع عادلانه پلاک ها گفت: مراکز استانها غالباً پرتقاضا بوده و یکی از مسائل موجود رو به اتمام بودن پلاکها بود که با اجرای طرح مذکور 32 میلیون پلاک آزاد می گردد و باید گفت که تخصیص پلاک ها به صورت سیستمی انجام می گردد و عامل انسانی در آن نقشی ندارد و در تمام استانها بر اساس کدپلاک های خودشان توزیع صورت می گیرد.

رئیس پلیس راهور ناجا در مورد سودجویی کلاهبرداران گفت: غالباً افرادی سودجو و کلاهبردار از این فرصت های به وجود آمده سوءاستفاده نموده و به بهانه اخذ پلاک ایران 11 یا ایران 22 افراد را اغفال می نمایند؛ افراد مطلع باشند تخصیص این پلاک ها به صورت سیستمی و چرخشی است ؛ پس گول افراد مدعی توزیع را نخورند.

وی در مورد حفظ سوابق پلاک ها گفت: سوابق پلاک ها به افرادی که پلاک در دوره گذشته به نامشان بود، باقی مانده و از تاریخ و ساعتی که پلاک به نفر جدید منتقل گردد، سوابق نیز به اسم فرد جدید ثبت می گردد.

نماشو: نماشو، طراحی سایت، سئو، چاپ و طراحی گرافیکی را به ما بسپارید.

bestcanadatours.com: https://bestcanadatours.com، تور ارزان کانادا، ویزای تضمینی مولتی کانادا، ویزای مولتی 5 ساله کانادا

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 24 مرداد 1400 گردآورنده: persinablog.ir شناسه مطلب: 6712

به "نحوه تخصیص پلاک های قدیمی فک شده به متقاضیان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نحوه تخصیص پلاک های قدیمی فک شده به متقاضیان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید