نظر آمریکایی ها درباره استیضاح ترامپ

پرونده اوکراین، سایه سنگین استیضاح را بر سر دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا انداخته است با این حال رفتارهای نادرست ترامپ در این ماجرا، درنظر مردم آمریکا، چندان غافلگیرکننده نیست.

نظر آمریکایی ها درباره استیضاح ترامپ

در واقع در یک نظرسنجی که توسط شبکه ای بی سی اجرا شده، تنها 17 درصد مردم گفته اند از اعمال ترامپ در این ماجرا غافلگیر شده اند. ترامپ، بر رئیس جمهور اوکراین فشار وارد نموده است تا علیه جو بایدن یکی از نامزدهای احتمالی خودش در انتخابات سال بعد آمریکا، تحقیقات درباره فساد راه اندازی کند. این کار، سوءاستفاده از قدرت تفسیر شده و مجلس نمایندگان، پروسه استیضاح را به این خاطر آغاز نموده است. تقریبا دو سوم افرادی که در نظرسنجی ای بی سی شرکت نموده اند هم معتقدند رفتار ترامپ، یک مشکل جدی به شمار می رود. با این حال تنها 17 درصد آنها گفته اند که از این کار ترامپ متعجب شده اند. یک نفر از هر 4 نفر در این نظرسنجی گفته است که اخبار مربوط به تماس تلفنی ترامپ با ولادیمیر زیلنسکی را با جدیت دنبال می نمایند.

در نظرسنجی های دیگر تعیین شده است که حمایت از استیضاح ترامپ به شدت بالا رفته است. ترامپ، طرح مسئله استیضاح را بی فایده و بی فایده خوانده است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 11 آبان 1398 بروزرسانی: 11 آبان 1398 گردآورنده: persinablog.ir شناسه مطلب: 1663

به "نظر آمریکایی ها درباره استیضاح ترامپ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نظر آمریکایی ها درباره استیضاح ترامپ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید