نوشتار فرهاد قائمیان برای پرویز پرستویی

به گزارش پرسینا بلاگ، فرهاد قائمیان بازیگر سینما و تاتر نوشتاری را درباره پرویز پرستویی منتشر کرد.

نوشتار فرهاد قائمیان برای پرویز پرستویی

در متن این نوشتار که در اختیار ایسنا قرار گرفته آمده است: در تاریخ سینمای ایران، انگشت شمارند بازیگرانی که بیش از یک دهه، محبوب، با افتخار و معتبر بوده اند. بسیار اندک تر بازیگرانی که کارنامه ای متنوع، جوایزی رنگارنگ و فیلم های ستایش شده فراوان دارند. پرویز خان پرستویی، از این منظر یگانه است. برآمده از تئاتر، دوست داشتنی، متواضع و حرفه ای.

پرستویی با نقش ها و فیلم های بسیاری درخشیده، در جشنواره ها تحسین شده و فیلم های پرمخاطب کارنامه او کم نیست.

این روزها، او برای یک حرکت فرهنگی، از جنس همه کارهای کارنامه اش، خارج از ایران است. به سنت یکی دو سال اخیر، بخشی از ایرانیان مهاجر، برای تسویه حساب های سیاسی و تامین منافع رسانه هایی خاص، ساز انتقاد از پرستویی را کوک نموده و آسمان به ریسمان می بافند تا او را در موقعیتی بغرنج قرار بدهند.

هجمه ها از سوی مخالفان پرستویی، علاوه بر باورهای او، شخصیت این بازیگر را نشانه رفته است و این بخشی از برنامه ای است که قرار است جامعه ایرانی را نسبت به نخبه هایش دلسرد کند.

سینما، بازیگری و کارنامه هر هنرمند قابل نقد است. اما اگر به نام نقد و زیر نام پرفریب دمکراسی، به یکی از قله های بازیگری و مفاخر هنری هتاکی کنیم و او را به واسطه عقایدش مستحق ناسزا شنیدن بدانیم، از قافله تمدن عقبیم.

پرویز پرستویی، طوفان هایی سهمگین تر را پشت سر گذاشته و سلامت، به ساحل آرامش رسیده است. عمرش دراز باد و نامش همانند همواره پرفروغ.

منبع: فرارو
انتشار: 3 تیر 1401 بروزرسانی: 3 تیر 1401 گردآورنده: persinablog.ir شناسه مطلب: 8077

به "نوشتار فرهاد قائمیان برای پرویز پرستویی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نوشتار فرهاد قائمیان برای پرویز پرستویی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید