نیمی از شهروندان تهرانی هنوز ابتلا به کرونا را جدی نگرفته اند!

به گزارش پرسینا بلاگ، سرپرست سازمان رفاه، خدمات و مشارکت های اجتماعی با تاکید بر اینکه در پیشگیری از شیوع ویروس کرونا مسئولیت فردی اهمیت بسیاری دارد، گفت: طبق آخرین نظر سنجی شهرداری تهران هنوز 50 درصد از شهروندان تهرانی به معنای واقعی ابتلا به این ویروس را جدی نگرفته اند.

نیمی از شهروندان تهرانی هنوز ابتلا به کرونا را جدی نگرفته اند!

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، سید مالک حسینی در برنامه دو نیمه ماه شبکه دو سیما گفت: شیوع ویروس کرونا در کنار چالش ها و تهدیدهایش، ما را در موقعیتی قرار داده که می توان از این تهدید فرصت ساخت. شیوع کرونا ما را مطلع کرد که باید الگوی های رفتاری مان به ویژه در موضوع سلامت و خود مراقبتی را تغییر دهیم.

وی با اشاره به اینکه یکی از ماموریت های اصلی سازمان رفاه، خدمات و مشارکت های اجتماعی مسئولیت پذیری اجتماعی است، اضافه کرد: تجربه نشان داده مردم ما در چنین موقعیت هایی از خودگذشتگی بسیاری دارند. با شیوع ویروس کرونا و افزایش کار مددکاران و کارکنان گرمخامه ها فراخوان جذب نیروی داوطلب را دادیم. بیش از 40 نفر در این فراخوان مشارکت کردند.

سرپرست سازمان رفاه، خدمات و مشارکت های اجتماعی ادامه داد: در صورتی این افراد در این فراخوان داوطلب شدند که مطلعانه می دانستند با حضور در گرمخانه ها و گشت های فوریت اجتماعی در صف مقدم مبارزه با ویروس کرونا هستند و خطر ابتلا آن ها را تهدید می نماید.

حسینی با اشاره به اینکه هم اکنون در گرمخانه های شهرداری تهران به بیش از 2 هزار نفر خدمات شبانه روزی ارائه می گردد، توضیح داد: مدتی پیش میزبان نماینده سازمان بهداشت جهانی بودیم. ایشان از اینکه روزانه به این تعداد فرد بی سرپناه خدمات ویژه ارائه می شد، این اقدام را قابل تحسین دانست و از شهرداری تهران به خاطر این خدمات قدردانی کرد.

وی با تاکید بر اینکه در این بحران و اتفاقات اینچنینی توحه به مسئولیت فردی اهمیت بسیاری دارد مطرح نمود: هنوز تعدادی از شهروندان شیوع ویروس کرونا را جدی نگرفته اند. طبق آخرین نظر سنجی معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران هنوز 50 درصد از شهروندان تهرانی به معنای واقعی ابتلا به این ویروس را جدی نگرفته اند.

وی با اشاره به اینکه تا به امروز اطلاع رسانی های خوبی در مورد ویروس کرونا صورت گرفته است، توضیح داد: در شهرداری تهران بیش از 40 هزار نفر در حال خدمت شبانه روزی به شهروندان هستند در حالی که بنا به نوع خدمتی که می نمایند در معرض خطر ابتلاع به ویروس کرونا هستند و همه این کارکنان و مدیرانی که در خط مقدم مبارزه با کرونا قرار دارند سال جاری برای حفاظت از سلامت شهروندان تعطیلات نوروزی نخواهند داشت.

حسینی با تشریح خدمات شهرداری تهران به بچه ها کار که نه از حیث وظیفه بلکه در چارچوب مسئولیت پذیری اجتماعی است اعلام کرد: در هفت روز گذشته بیش از هزار و 400 پرس غذای گرم و انواع تجهیزات و امکانات حفاظتی بین بچه ها زباله گرد توزیع شد.

سرپرست سازمان رفاه، خدمات و مشارکت های اجتماعی ادامه داد: شهرداری تهران با همکاری داوطلبانه روانشناسان در دو سطح عموم شهروندان و ویژه کارکنان شهرداری تهران و خانواده های آن ها خدمات رایگان مشاوره کاهش اضطراب ارائه می دهد. همچنین همکاران ما در معاونت امور اجتماعی و فرهنگی با همکاری سازمان میادین میوه و تره بار امروز میوه شب عید 3 هزار سالمند را به منظور سهولت دسترسی آن ها، تامین نموده و درب منازل آن ها تحویل دادند.

حسینی تاکید نمود: با همه مسائل نگهداشت اجتماعی شهر در شرایط مطلوبی است و در شرایط سخت کنونی میتوانیم به مردم اطمینان بدهیم که از افراد بی پناه شهر محافظت خواهیم کرد.

سفرهای ادلیا: سفرهای ادلیا: ارزانترین تورهای مسافرتی اروپایی، آسیایی و کانادا

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 23 مرداد 1400 گردآورنده: persinablog.ir شناسه مطلب: 3770

به "نیمی از شهروندان تهرانی هنوز ابتلا به کرونا را جدی نگرفته اند!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نیمی از شهروندان تهرانی هنوز ابتلا به کرونا را جدی نگرفته اند!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید