هزینه محرم سازی دبیرستان های دخترانه چقدر است؟

به گزارش پرسینا بلاگ، رئیس سازمان نوسازی مدارس تهران طرح مناسب سازی را مخصوص مدارس دولتی دانست و گفت: شورای شهر مبلغ چهار میلیارد تومان به این طرح اختصاص داده و هزینه کرد آن در مدارس، بسته به نوع اقدام ما متنوع است.

هزینه محرم سازی دبیرستان های دخترانه چقدر است؟

به گزارش پرسینا بلاگ، علی شهری درباره مناسب سازی فضای آموزشی دبیرستان های دخترانه گفت: شورای اسلامی شهر تهران مبلغی را به این موضوع اختصاص داده است؛ باید از دغدغه مندی شورای شهر قدردانی کنیم.

وی با بیان اینکه این اقدام مسبوق به سابقه بوده و در قالب طرح های گذشته نیز تحت عنوان محرم سازی اجرا شده اضافه کرد: البته ایجاد یک محیط آرام برای فعالیت های ورزشی و بدنی دانش آموزان و به ویژه دختران در مدارس نیازمند طرح های ویژه تر و با حیاط مرکزی است.

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان تهران با اشاره به موانع موجود در این حوزه بیان نمود: اجرای این طرح با حیاط مرکزی، یک زمین بزرگ و وسیع را می طلبد که متاسفانه در حوزه شهر تهران چنین امکانی کمتر وجود دارد.

شهری این اقدام شورای اسلامی شهر تهران را مثبت ارزیابی کرد و گفت: باید برای نتیجه دریافت از این اقدام هماهنگ عمل کنیم. شورای شهر، سازمان نوسازی مدارس و آموزش و پرورش باید در اقدامی هماهنگ و در قالب ارائه یک برنامه صحیح حرکت نمایند.

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان تهران با اشاره به اهمیت رعایت نکات و ضوابط فنی در این باره اضافه کرد: مرجع این ضوابط فنی، سازمان نوسازی و ادارت کل نوسازی مدارس استان ها هستند.

وی این طرح را مخصوص مدارس دولتی دانست و گفت: شورای شهر مبلغ چهار میلیارد تومان به این طرح اختصاص داده و هزینه کرد آن در مدارس، بسته به نوع اقدام ما متنوع است. هزینه این طرح در هر مدرسه می تواند از 50 میلیون آغاز گردد و به عنوان مثال برای ساخت یک سالن ورزشی مناسب برای محیط مدرسه تا یک میلیارد تومان هم هزینه خواهد شد.

شهری اضافه کرد: بعد از شناسایی اولویت ها در مناطق و تشخیص سطح محرم سازی و مناسب سازی، اجرای طرح هماهنگ می گردد.

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان تهران در پاسخ به این سوال که آیا این موضوع در آینده تبدیل به قانون خواهد شد یا خیر؟ گفت: این موضوع اجباری برای مدارس غیردولتی ایجاد نخواهد کرد اما مدارسی که امکان آموزشی و فضای بهتری فراهم نمایند طبیعتاً مورد استقبال مردم قرار خواهند گرفت.

شهری در برنامه صبح و گفت وگو رادیو گفت وگو گفت: این طرح در فرآیند تکمیل اقدامات ما در مدارس است و طرح های جدید متناسب با امکانات، زمین و هزینه ها در مدارس اجرا می شوند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 30 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: persinablog.ir شناسه مطلب: 1528

به "هزینه محرم سازی دبیرستان های دخترانه چقدر است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هزینه محرم سازی دبیرستان های دخترانه چقدر است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید