هشدار اتحادیه اروپا درباره عواقب از دست دادن برجام

به گزارش پرسینا بلاگ، نماینده اتحادیه اروپا در نشست شورای امنیت با موضوع اجرای قطعنامه 2231 گفت که برجام به کاهش خطرات جهانی یاری می نماید.

هشدار اتحادیه اروپا درباره عواقب از دست دادن برجام

به گزارش پرسینا بلاگ به نقل از فارس، نماینده اتحادیه اروپا امروز سه شنبه در نشست شورای امنیت درباره اجرای قطعنامه شماره 2231 شورای امنیت سازمان ملل متحد سخنرانی کرد.

درخواست سازمان ملل از ایران و آمریکا در نشست شورای امنیت

حرف های ضدایرانی پمپئو در نشست شورای امنیت | اقدام نکنید کشورهای اروپایی در تیررس ایران قرار می گیرند

وی در این نشست گفت: برجام، یکی از مولفه های اصلی معماری منع اشاعه هسته ای است و به کاهش خطرات جهانی و منطقه ای یاری می نماید.

وی در بخش دیگری از سخنانش گفت: این توافق، امکان دسترسی بی سابقه آژانس بین المللی انرژی اتمی را ذیل توافق جامع پادمانی ایران و پروتکل الحاقی فراهم می نماید.

او گفت: یادآوری این مهم است که پروتکل الحاقی توسط ایران به عنوان بخشی از تعهدات این کشور در برجام اجرا می گردد. بنابراین از دست دادن برجام به معنی از دست دادن پروتکل الحاقی خواهد بود.

نماینده اتحادیه اروپا گفت این اتحادیه به عنوان هماهنگ کننده کمیسیون مشترک در کوشش برای حفظ این توافق هسته ای است.

وی در ادامه گفت: من این را درک می کنم که ایران به مدت سه سال و نیم، از جمله 14 ماه بعد از خروج آمریکا از برجام به طور کامل تعهدات خودش در این توافق را اجرا کرد.

نماینده اتحادیه اروپا در ادامه توضیح داد: ما از اقدام آمریکا در خروج از توافق هسته ای و احیای تحریم های یکجانبه علیه ایران عمیقاً متاسفیم.با این وجود، اتحادیه اروپا از اقدام ایران در کاهش تعهداتش ذیل این توافق هم به شدت نگران است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 5 شهریور 1399 بروزرسانی: 5 شهریور 1399 گردآورنده: persinablog.ir شناسه مطلب: 4733

به "هشدار اتحادیه اروپا درباره عواقب از دست دادن برجام" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار اتحادیه اروپا درباره عواقب از دست دادن برجام"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید