واکنش شدید اللحن شورای امنیت ملی عراق به حمله آمریکا به حشد شعبی

به گزارش پرسینا بلاگ، به گزارش خبرنگاران به نقل از روسیاالیوم، شورای امنیت ملی عراق نشست فوق العاده ای به ریاست عادل عبدالمهدی درباره حمله هوایی شب گذشته آمریکایی ها به مواضع حشد شعبی برگزار کرد.

واکنش شدید اللحن شورای امنیت ملی عراق به حمله آمریکا به حشد شعبی

شورای امنیت ملی عراق گفت که حمله آمریکا به شهر القائم، سبب می شود که بغداد در راستای بازنگری روابط و رویکرد با ائتلاف بین المللی حرکت کند.

در بیانیه شورای امنیت ملی عراق آمده است: این تجاوز ددمنشانه مغایر با اهداف و اصولی است که ائتلاف بین المللی به خاطر آن تشکیل شده است و عراق را به سوی بازنگری در روابط و رویکرد امنیتی، سیاسی و قانونی سوق می دهد تا حافظ حاکمیت کشور و امنیت و حمایت جان فرزندان آن و تقویت منافع مشترک باشد.

شورای امنیت ملی عراق اعلام نمود: دولت عراق این اقدام را محکوم و آنرا به مثابه نقض حاکمیت عراق و تجاوز خطرناک به قواعد فعالیت نیروهای ائتلاف از جمله نیروهای آمریکایی و تک روی در انجام عملیات بدون موافقت دولت عراق محسوب می کند به ویژه که این حمله به نیروهای عراقی شده است که جبهه مهمی در مرز ضد بازمانده های داعش را حراست می کردند و این امنیت و حاکمیت عراق را در معرض خطر قرار می دهد و امنیت همه را بدون استثنا تهدید می کند.

در این بیانیه آمده است: در نتیجه این حمله، دهها نفر از نیروهای قهرمان ما شهید و زخمی شدند. نیروهای آمریکایی به برداشت های خصوصی و الویت های خود و نه اولویت های دولت و ملت عراق تکیه کرده اند. حمایت عراق و مراکز نظامی آن و نیروهایی که در آن قرار دارند و نمایندگانی ها، فقط مسئولیت نیروهای امنیتی عراق است و فقط دولت عراق است که در صورت نیاز از شرکایش کمک درخواست می کند نه اینکه دیگران دست به این اقدام تحت هر توجیهی به شکل انفرادی و علیه اراده عراق و منافع عالی آن بزنند.

شورای امنیت ملی عراق اعلام نمود: عراق بارها بر مخالفت با اینکه عرصه درگیری باشد یا طرفی در هر درگیری منطقه ای و بین المللی شود، تاکید کرده است و تلاش های فزاینده ای را برای ممانعت از برخورد انجام داده است به ویژه که منطقه دهه طولانی از درگیری و دخالت و اشغال و جنگ ها را سپری کرده است.

در این بیانیه آمده است: تهدید امنیت عراق و وارد کردن آن در درگیری های جانبی، تبعات خطرناکش بر همه خواهد بود. بسکمک از کسانی که در نتیجه حمله اخیر شهید و زخمی شدند در پیروزی علیه داعش نقش به سزایی داشتند.

سفرهای ادلیا: سفرهای ادلیا: ارزانترین تورهای مسافرتی اروپایی، آسیایی و کانادا

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 23 مرداد 1400 گردآورنده: persinablog.ir شناسه مطلب: 2972

به "واکنش شدید اللحن شورای امنیت ملی عراق به حمله آمریکا به حشد شعبی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش شدید اللحن شورای امنیت ملی عراق به حمله آمریکا به حشد شعبی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید