وزارت ورزش در والیبال و کشتی ضعیف عمل کرد، مشکل کسب سهمیه نداریم

به گزارش پرسینا بلاگ، به گزارش خبرنگاران، تیم ملی والیبال ایران با دو شکست برابر تیم های لهستان و برزیل در مرحله نهایی رقابت های لیگ ملت ها به کار خود خاتمه داد و در صندلی پنجم نهاده شد.

وزارت ورزش در والیبال و کشتی ضعیف عمل کرد، مشکل کسب سهمیه نداریم

محمدرضا یزدانی خرم در گفت وگو با خبرنگاران درباره نتایج تیم ملی در رقابت های لیگ ملت ها گفت: مسابقات لیگ جهانی، جنبه خیلی رسمی ندارد. در رقابت های لیگ جهانی، کشورهای مختلف با توجه به فرهنگ و امکانات در اختیار داشته، در این مسابقات شرکت می نمایند. بعضی از آنها با تیم اصلی، بعضی با تیم نیمه جوان، بعضی با امکانات خوب و بعضی نیز با امکانات ضعیف در این مسابقات شرکت می نمایند. از طرف دیگر، رفت و آمدها برای مسابقات لیگ جهانی، بسیار سخت است.

* ایگور در ریزه کاری ها دقت می کرد شانس سکو داشتیم

او در ادامه تأکید کرد: همین رفت وآمدها از نظر بدنی به بسیاری از بازیکنان لطمه وارد می نماید. کشورهای اروپایی عادت دارند، چرا که مرتب با هواپیما به کشورهای زیادی سفر می نمایند اما بازیکنان ایران کمتر در حال سفر کردن هستند. ملی پوشان تا جایی که توانستند زحمت کشیدند و در سرانجام نیز عنوان پنجمی را به دست آوردند. شاید اگر سرمربی تیم ملی در ریزه کاری ها دقت می کرد، امکان روی سکو رفتن بیشتر بود اما به هر حال ورزش همین است و بالا و پایین دارد.

* از ملی پوشان تشکر می کنیم

یزدانی خرم اضافه کرد: با توجه به مسافت های طولانی که بازیکنان طی کردند و کوشش بسیاری انجام داده اند؛ از آنها تشکر می کنیم که توانستند عنوان پنجمی را به دست آورند. هیچ ورزشی در ایران نیست که مانند والیبال ایران بتواند به بیشتر کشورهای جهان، سفر و با تیم های مختلف، بازی و آنها را شکست دهد اما والیبالیست ها این کار را انجام می دهند و این یک کار ویژه است. از همه آنها تشکر می کنیم.

* مردم توقع برد داشتند

وی در پاسخ به این سؤال که با توجه به حضور رقبا با تیم های جوان خود، تیم ملی ایران فرصت زیادی به بازیکنان جوان نداد، نظر شما چیست؟ گفت: با توجه به مسابقاتی که به میزبانی ارومیه و اردبیل برگزار گردید، باید بگویم مردم همگی از تیم ملی توقع پیروزی داشتند. هنوز این فرهنگ در بین مردم جا نیفتاده است که برد و باخت اهمیتی ندارد و ملی پوشان باید بازی خوبی ارائه دهند. مسئله مهم برای مردم کسب پیروزی بود به همین دلیل تیم ملی با تمام قوا به مصاف رقبا رفت تا پیروز گردد. درست است که ایراداتی به تصمیمات سرمربی مانند بحث کوچینگ و تعویض ها وارد است، اما کولاکوویچ نیز زحمت زیادی برای تیم کشیده است. شاید اگر به سرمربی تیم ملی گفته می شد که نگران برد و باخت نباشد و این اختیار به او داده می شد که انجام بازی های خوب مهم است، دست او بیشتر برای استفاده از بازیکنان جوان باز بود.

* بازیکن جوان خطا کند مورد غضب قرار می گیرد

رئیس پیشین فدراسیون والیبال توضیح داد: متأسفانه تیم ما پاسور دوم هم نداشت و بازیکنان هم تراز با مُهره های اصلی در تیم نداریم و این یکی دیگر از مسائل سرمربی تیم ملی است. شاید اگر یک بازیکن جوان در پنج حرکت خود، خطایی مرتکب گردد، مورد غضب قرار گیرد. تمام این مسائل وجود دارد و باید به آن توجه کرد.

* مسئله ای برای کسب سهمیه المپیک نداریم

یزدانی خرم در پاسخ به این سؤال که با توجه به نزدیکی مرحله نخست رقابت های انتخابی المپیک، آیا تیم شانس کسب سهمیه در این مرحله را دارد یا خیر؟ گفت: زمان برای ریکاوری بازیکنان تا آن مسابقات وجود دارد، آنها کارشان را انجام خواهند داد و نباید مسئله ای داشته باشند.

* وزارت ورزش در کشتی و والیبال ضعیف عمل کرد

رئیس اسبق فدراسیون والیبال درباره تعلل وزارت ورزش و جوانان برای شروع ثبت نام کاندیداها گفت: وزارت ورزش و جوانان هم در کشتی و هم در والیبال، عملکرد بسیار ضعیفی داشت. درست نیست که فدراسیونی مانند والیبال که چنین مسابقات مهمی در پیش دارد، بدون رئیس باشد؛ این ضربه روحی بزرگی به والیبال می زند که قابل جبران نیست. وزارت ورزش باید هر چه سریع تر تکلیف مجمع انتخاباتی را معین کند. افرادی که توانایی راهنمایی فدراسیون را دارند، باید معرفی شوند. اگر بخواهیم ورود به انتخابات را آزاد بگذاریم، کار درستی نیست. فردی باید برای انتخابات شرکت کند که از نظر اقتصادی و فکری، بتواند یاری زیادی به والیبال کند. وزارت ورزش هر چه سریع تر باید تکلیف را معین کند؛ این یکی از نقاط ضعف این وزارتخانه است که باید هر چه سریع تر جبران گردد.

وی در سرانجام در پاسخ به این سؤال که آیا در حال حاضر گزینه مناسبی برای ریاست فدراسیون والیبال وجود دارد یا خیر؟ اعلام کرد: خیلی کم است. همان بانک هایی که اسپانسرهای خوبی برای تیم بودند، در حال حاضر نیز می توانند یاری خوبی نمایند. انشاءالله که در آینده نیز بتوانند چنین حمایتی را داشته باشند.

سفرهای ادلیا: سفرهای ادلیا: ارزانترین تورهای مسافرتی اروپایی، آسیایی و کانادا

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 23 مرداد 1400 گردآورنده: persinablog.ir شناسه مطلب: 861

به "وزارت ورزش در والیبال و کشتی ضعیف عمل کرد، مشکل کسب سهمیه نداریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزارت ورزش در والیبال و کشتی ضعیف عمل کرد، مشکل کسب سهمیه نداریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید