ویژگی های جدید نقشه گوگل

به گزارش پرسینا بلاگ، بزرگ ترین تغییری که به چشم می آید، آیکون این سرویس است؛ به طوری که آیکون کلاسیک نقشه جای خود را به آیکون جدیدی داده که در یک پس زمینه سفید و با رنگ هایی که نشان دهنده برند گوگل است، طراحی شده است.

ویژگی های جدید نقشه گوگل

تقریبا 15 سال پیش، گوگل مپ قدم به عرصه وجود گذاشت و اکنون به مناسبت 15 سالگی این سرویس، شرکت گوگل علاوه بر گنجاندن ویژگی های جدید آیکون جدیدی را به این اپلیکیشن اضافه و تغییراتی را در طراحی آن اعمال نموده است.

بزرگ ترین تغییری که به چشم می آید، آیکون این سرویس است؛ به طوری که آیکون کلاسیک نقشه جای خود را به آیکون جدیدی داده که در یک پس زمینه سفید و با رنگ هایی که نشان دهنده برند گوگل است، طراحی شده است. با این تغییر، آیکون گوگل مپ از لحاظ طراحی، شباهت بیشتری به دیگر اپلیکیشن های این شرکت پیدا نموده است.

اما تغییراتی نیز در اپلیکیشن گوگل مپ ایجاد شده که از جمله آن ها می توان به اضافه شدن تب جدید در قسمت پایینی صفحه اشاره نمود. این تب ها با عناوین Contribute و Updates اضافه شده اند. همچنین تب for you با یک تب جدید saved جایگزین شده است. بازطراحی گوگل مپ به خاطر افزودن قابلیت هایی بوده که این شرکت به نقشه خود اضافه نموده است.

با اضافه شدن تب های جدید، بسیاری از ویژگی های جدید در مقابل دیدگان کاربران ظاهر می گردد و دیگر کاربر نیازی به جست وجوی منو برای پیدا کردن آن ها نخواهد داشت. گوگل همچنین اعلام نموده که قابلیت های جدید دیگری را به نقشه خود اضافه نموده که البته برای استفاده از آن باید تا ماه مارس صبر کرد.

یکی از این ویژگی ها، نمایش میزان شلوغ بودن سرویس های حمل و نقل عمومی است. با یاری این قابلیت، کاربران قبل از استفاده از سرویس های حمل و نقل عمومی، می توانند بفهمند که برای مثال، اتوبوس یا قطاری که قصد سوار شدن آن را دارند، چقدر شلوغ است. همچنین، می توان در نقشه جدید گوگل مپ از جزئیات دیگری همچون دما، دسترسی به ویلچر و... اطلاع پیدا کرد.

گفته می گردد آپدیت جدیدی به قابلیت واقعیت مجازی Live View گوگل اضافه خواهد شد که اجرا در حالت لایت مُد (Lightmode) را به آن اضافه می نماید و قادر خواهد بود موقعیت مکانی مقصد را بدون آنکه در حالت سه بعدی اجرا شوند، نشان دهد. طبق آنچه اعلام شده، آیکون و ویژگی های جدید از امروز برای کاربران اندروید و iOS و اطلاعات مربوط به حمل و نقل و لایو ویو، در ماه آینده میلادی عرضه خواهد شد.

سفرهای ادلیا: سفرهای ادلیا: ارزانترین تورهای مسافرتی اروپایی، آسیایی و کانادا

منبع: فرادید
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 23 مرداد 1400 گردآورنده: persinablog.ir شناسه مطلب: 3316

به "ویژگی های جدید نقشه گوگل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ویژگی های جدید نقشه گوگل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید