پایکوبی پروانه ها در ارسباران

به گزارش پرسینا بلاگ، پروانه های خوش آب و رنگ بر بوم نقاشی چشمنوازی می کنند. رنگ های بنفش، صورتی، آبی و خال های سیاه و سفید آنها با دستان هنرمند پروانه ترکمانی ترکیب شده اند تا تصاویر زیبایی را خلق کنند؛ تصاویری که الهام گرفته از نقاش چیره دست طبیعت، خالق هستی است.

پایکوبی پروانه ها در ارسباران

خبرنگاران- شهره کیانوش راد: ترکمانی که تا به امروز 2 بار رتبه اول نقاشی رئال در تهران را کسب کرده است با پروانه های رنگینش به فرهنگسرای ارسباران می آید تا تابلوهایی از پروانه های شهرمان را پیش روی بازدیدکنندکان قرار دهد.

بهار امسال بود که پرواز پروانه ها در شهر تهران سوژه بسیاری از عکاسان شد. مردم با دیدن پروانه های کوچک به وجد می آمدند. این موجودات دوست داشتنی حال و هوای شهر را تغییر داده بودند. ترکمانی که عاشق طبیعت و طبیعت گردی است از حضور پروانه ها در شهر تهران به عنوان یکی از زیباترین رویدادهای فصل بهار امسال یاد می کند و می گوید: پروانه ها حس آرامش به من می دادند. همیشه با دیدن پروانه ها با خود می گویم نقاش و خالق آنها چقدر با حوصله و مهارت بال پروانه ها را نقاشی کرده است. ترکیب رنگ های زرد و سیاه و قرمز و... بر بال های پروانه ها بسیار دیدنی است.

ترکمانی که خود را برای برپایی نمایشگاه نقاشی در فرهنگسرای ارسباران آماده می کند درباره انتخاب عنوان نمایشگاهش توضیح می دهد: برای من بال زدن پروانه ها مفهومی عرفانی دارد. پرواز به سوی معشوق و خدا. پروانه در شعر فارسی هم مفهوم عاشقی دارد که برای رسیدن به معشوق، جان خود را فدا می کند.

عاشق طبیعت هستم

قرار است در نمایشگاه پایکوبی پروانه ها 16 اثر نقاشی در ابعاد 70 در 70 و 60 در 60 با تکنیک رنگ روغن از 7 تا 17 اسفند ماه به نمایش گذاشته شود. ترکمانی که تجربه داوری آثار هنرهای تجسمی و دستی را در کارنامه هنری خود دارد، امیدوار است که با تماشای این آثار حس آرامش به بازدیدکنندگان منتقل شود و نگاه شان نسبت به محیط زیست و طبیعت و حیوانات تغییر کند: خیلی خوشحالم که پدر و مادرم نام پروانه را برای من انتخاب کرده اند. من عاشق طبیعت و طبیعت گردی هستم. هر بار که به سفر می روم یا به مراکز گردشگری جمشیدیه و درکه و... می روم با دیدن زباله هایی که روی زمین ریخته شده است حالم بد می شود. ریختن زباله ها به طبیعت آسیب می رساند. بدون اینکه برای ما مهم باشد برای گردش به طبیعت می رویم و از پوست شکلات تا پلاستیک و بطری نوشابه را در طبیعت رها می کنیم. شاخه درختان را می شکنیم و به محل زندگی پرندگان تجاوز می کنیم، امنیت آنها را به خطر می اندازیم و از شهر فراری می دهیم. در حالی که پرواز پرندگان و پروانه ها فضای شهر را تلطیف می کند. گاهی می بینم که پروانه ها را برای تهیه لوازم تزیینی خشک می کنند. خشک کردن پروانه اگر برای کارهای پژوهشی و علمی انجام شود قابل قبول است اما نمی توانم بپذیرم که افرادی برای کسب درآمد، پروانه ها را خشک و عده ای هم خانه خود را با تابلوی این پروانه ها تزیین کنند.

حال خوب با نقاشی

نقاشی که می کشم، حالم خوب می شود. ترکمانی حال خوب خود را اینگونه توصیف می کند:بارها و بارها پای بوم نقاشی نشسته و متوجه گذر زمان نشده ام. حتی متوجه گرسنگی ام نشده ام. با نقاشی ذهنمان فقط در حال است و در گذشته و آینده سیر نمی کند، ذهنمان آرام می شود. امیدوارم محله های شهرمان بیشتر رنگ بگیرد، مردم بیشتر به سمت هنر رو بیاورند و از گالری های نقاشی دیدن کنند. پروانه ها از زیباترین مخلوقات خداوند هستند و نمایشگاه پایکوبی پروانه ها نیز حاصل نوع نگاه من به طبیعتی است که زیستگاه این پروانه های زیباست.

نماشو: نماشو، طراحی سایت، سئو، چاپ و طراحی گرافیکی را به ما بسپارید.

bestcanadatours.com: https://bestcanadatours.com، تور ارزان کانادا، ویزای تضمینی مولتی کانادا، ویزای مولتی 5 ساله کانادا

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 24 مرداد 1400 گردآورنده: persinablog.ir شناسه مطلب: 3389

به "پایکوبی پروانه ها در ارسباران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پایکوبی پروانه ها در ارسباران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید